Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Avasküler nekroz hastası olan kim var?

Arkadaşlar herkese merhabalar 1. Evrede olan Sağ Femur Başında bulunan Avasküler Nekroz hastalığımı 2 sene mücadeleden sonra yenmeyi başardım. Arada araştırıp avasküler nekroz hastalarını bulmaya ve yol göstermeye çalışıyorum 1 ve 2. evrede iseniz sakın ama sakın ameliyat olmayın. İnsanları bilgilendirmek amacıyla çok yakında bununla ilgili bir web sitesi açacağım. 1. evredeki arkadaşlar bu hastalığı yenmeyi başarabilirler 2. evrede olan arkadaşlar içinde herşeyin geç olduğu söylenemez. Avasküler Nekroz hastaları bana korayolcum35@gmail.com adresinden mail atabilir her türlü bilgi yardımını yapmak için hazırım.

avaskulernekroz.net ? Hoş Geldiniz.

Avasküler nekrozla alakalı gerekli bilgileri ve yurt dışında çalışılmakta olan haberi paylaştım. Sitede hiçbir şekilde kazanç sağlanmıyor ve reklam yapılmıyor sadece bilgilendirme amaçlı açıldı ve sizlere son olarak şunu söylemek istiyorum bu site haricinde araştırmaya devam edin başka haberlerde bulacağınıza eminim sadece bu sitede yazılanları dikkate almayın kendiniz sürekli araştırın. Hepinize geçmiş olsun diliyorum umarım hepiniz sağlığınıza kavuşursunuz. Sorularınız için destek@avaskulernekroz.net adresine yada sitede bulunan formu doldurarak mail atabilirsiniz.

Koray bey merhabalar,ben de avasküler nekroz hastasıyım,yaklaşık 2,5 yıldır sağ femur başından.Rahatsızlığımın teşhisi 1,5 yılda kondu.23 adet doktora gittim bu zamana kadar.En son İzmir de Prof.Dr.Şükrü araç'a gittim,fiziki muayeneden sonra beni dinleyip şu anda ameliyata gerek olmadığını söyledi.Ancak ağrılrımı ağrı kesiciler ile kontrol altına alabiliyorum.Bu rahatsızlığı nasıl atlattığınızı paylaşırsanız sevinirim.Selamlar.Tel.0505 502 4342

merhaba bende avn hastasıyım, neler çektiğinizi çok iyi bilirim benim sol kalça 3 sağ kalça 2. evredeydi. kanlandırma ameliyatından tutun hiperbarik oksijen tedavisine kadar birçok şeyi denedim ama bir faydası olmadı. ben alternatif tıbba inanan biri değildim doktorların keselerini doldurmaya çalıştığını düşünürdüm ancak babam Ankara da bir doktor buldu doktor Cgf adı verilen bi kök hücre tedavisi ile ve ozon tedavisi ile bazı hastalara yardım etmiş..

neyse ilk başta inanmadım reddettim ama bi süre sonra babamı kıramayıp muayeneyi kabul ettim gittik daha öncede benim gibi hastaları olduğunu allahın izniyle banada kesin olmamakla birlikte yardım edebiliceğini söyledi ve tedaviye başladık ben hiç inanmıyorum tabi Cgf, ozon ve bi takım bitkisel ilaçlarla 4 ayı geride bıraktık ve emar çekildi sonuçları gösterdik ve gözyaşlarına boğuldum %1 lik bir iyileşme beklemezken %50 lik bir iyileşme olduğunu öğrendim artık umudum var ve bu konuda bilgi almak isteyenler için açtım bu hesabımı.. neler çektiğinizi biliyorum halen geçmedi benim kide ancak artık çok umutluyum Allah hepinize acil şifalar versin not : tedavi için bir kaç bin lirayı gözden çıkarmanız gerek malesef özel bi tedavi

Merhaba.Öncelikle geçmiş olsun. Değerli paylaşımınız için teşekkürler.Telefonunuzu da paylaşabilirseniz sizinle görüşmek isterim. Ya da Ankara'daki doktorun adı soyadı telefon numarası ve adresi gibi bilgileri paylaşabilirseniz daha iyi olacak.Selamlar.

Teşekkürler hepimize geçmiş olsun Doktorun Adı Yasin Erol Yalçın Ankara Bahçelievler de özel bi muayenehanesi var arama motoruna ismini yazarsanız hemen çıkıyor zaten web sitesi oradan iletişim bilgilerine ulaşıp detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz tekrar geçmiş olsun. Dilerim Allah'tan benim gibi olan sizlerede doktorun faydası olur selamlar

Bu arada merak edilen tedavi şeklinide paylaşayım tabi bu bana yapılan tedavi : öncelikle kan tahlillerine ve emara bakıldı ve bana tedavi boyunca MSM içeren ilaçları asla kullanmamam gerektiğini söyledi önce Hacamat ile vücuttaki kirli kanı attı daha sonra haftada iki gün toplamda 15 seans serum ile ozon terapi uygulandı tabi bu arada 3 haftada bir Cgf denilen kök hücre tedavisi yapıldı.. Cgf şöyle bir işlem sizden 12 tüp kan alınıyor ve bir makina da kanlar işleme tabi tutuluyor daha sonra biraz büyük iğnelerle femur başına işlemden geçen kanlar enjekte ediliyor evet biraz acılı bir işlem ama bizler acıyla yaşadığımız için dayanamayacağımız bir acı değil tabi bu arada doktorun verdiği ilaçlarda oluyor.. Şunuda eklemek isterim benimle aynı evrelerde olan bir bayanda şu anda 2.evre olan bacağı tamamen iyileşmiş 3.evrede olan bacağındada ciddi gelişmeler var ama o hanfendi yaklaşık bir yıldır bu tedaviyi alıyor yani uzun süreli bir tedavi. doktorla görüşmeye karar verenler olursa belki muayenehanede denk gelip sohbet edebiliriz tekrar geçmiş olsun
Doktor : Yasin Erol Yalçın, Ankara.

Umuda yürüyen

Iyilestiginize cok sevindim fakat biraz igne felan korkuttu beni ve ne kadar sure araliklarla redavi oldunuz sonucta ankarada degiliz hepimiz

lütfen maddi olarak ortalama ne kadar harcama yaptığınızı da yazar mısınız

Merhaba herkese
pixeleak
Çok teşekkür ederim inşallah sizlerde en hızlı ve kolay şekilde şifanızı bulursunuz.. iğne inanın benide başta çok korkutmuştu ancak bu işlem sedasyon denilen bi ilaçla yapılıyor yani hafif bi uyku haliyle benim işlemden sonraki ağrılarım genelde ertesi gün geçiyor ve size işlem sonrası yapıcaklarınız için bir broşür veriyorlar nelere dikkat etmenizle ilgili.. Yani korkulacak derecede acılı değil bu tedavi. tedavi takvimi şöyleydi : haftada iki gün ozon terapi ve 3 haftada bir Cgf işlemi.. Ancak Cgf yapılınca 1 hafta sonra ( bu kişiye göre değişir sanırım ) Cgf kontrolü var eğer gerek görürse hoca bir önceki işleme destek tedavisi uyguluyor yani tedavi süresince ankarada bulunmanız yararınıza olacaktır yada bir ayağınız sürekli ankarada olmalı
dilekkkçe
Tedavi için dediğim gibi malesef biraz para gerekiyor benim tedavim şu ana kadar 6 bin tl civarında tuttu sanırım bir o kadar daha harcamam gerekecek buna 6 seans Cgf 15 seans ozon ve ilaçlar dahil

Son olarak şunları söylemek isterim, sonuçta insanız aklımıza böyle şeyler gelebilir Doktor ile en yakın bir akrabalığım önceden tanışıklığım yok ve bu söylediklerimin hiçbiri reklam amaçlı değil. Şöyle bir ayet var : Hastalandığımda da bana şifa veren o'dur ( Allah cc ) yani şifayı veren Allah belki tedavi size etki etmeyecek belki çok edecek bilemeyiz ben sadece başımdan geçenleri anlatıp ben bu yolla iyileşmeye başladım diyorum.. ki inşallah hepiniz acılarınızdan bir an evvel o veya bu şekilde kurtulursunuz, ben şahsen ilk yazımda söylediğim gibi şüpheyle gittim doktora ama önce Allahın izniyle sonra da doktorun yardımlarıyla şifa buldum. demek istediğim ben kimseye bu adam sizi %100 iyi eder demiyorum ben bu şekilde iyileşmeye başladım ve benim gibi olan bir hanfendiyede canlı şahit oldum.. inşallah sizlerinde sağlığınıza şahit olurum.. tekrar geçmiş olsun

çok teşekkürler elbet şifa Allah tandır... inşallah biz de siz gibi iyileşme gösteririrz

merhaba banada avasküler nekroz teşhisi konuldu 10gun önce. çok korkuyorum,kimse bişey bilmiyor. allak bullak olmuş durumdayım. herkes ameliyat olmalısın diyor. bacağımın üzerine basamıyorum her iki tarafda var ama sağ daha fazla ağrıyor, az yürüsem topallamaya başlıyorum. önce bel fıtığıdır dediler. fizik tedaviye gönderdiler ağrılar geçmeyince MR çekildi o zaman avasküler nekroz teşhisi konuldu. kemiğime kan gitmiyormuş. kanlandırma ameliyatı olmalısın dediler, ben ameliyat olmak istemiyorum. böylede yaşamak çook zor, napıcamı hiç bilmiyorum. sadece biran önce iyileşmek istiyorum. derdi veren Allahım mutlaka dermanıda vermiştir. inşallah karşımıza çıkarır. dayanabildiğim kadar dayanıcam

hanifekck
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim bir an evvel sağlığınıza kavuştursun inşallah.. Nacizane bi kaç tavsiyede bulunmak istedim. Öncelikle mutlaka koltuk değneği kullanmalısınız çünkü kemiğe ağırlık binmemesi gerekiyor, ve ameliyat olmadan önce mutlaka herşeyi en ince ayrıntısına kadar araştırın lütfen ben de çift taraflı kanlandırma ameliyatı geçirdim ve bir faydasını görmedim. yaşadığınız şehirde ozon terapi ve cgf tedavisini cgd yoksa prp yi araştırmanızı öneririm ben bu şekilde %50 iyileşme buldum Allahın izniyle inşallah sizde bir an önce bi çözüm bulursunuz

selamun aleykum arkadaşlar, ya bu avaskuler nekroz bende de var. yaklaşık 5 ay oldu. tesadüfen mr da çıktı. halı saha maçları yaparken zorlanmaya başlamış, maçtan sonra sol ayağımın üstüne basamaz olmuştum. ama çok önemsedim ilk başta. geçer falan derken baktım geçmiyor bi dr gittim. o zaman çıktı. şok oldum tabi. dr soruyor kortizon kullandın mı, yok, kaza geçirdin mi yok, normalde kolay kolay hasta olan biri de değilimdir. dr soruyorum neden oldu şimdi bu diye, bazen sebebi bulunumaz dedi. ama geldi beni buldu dedim. şimdi koltuk değneği ile yük bindirmemeye çalışıyorum. onada alışmak çok zor oldu gerçi. HBO tedavisi denedim pek bişey farketmedi. doktorlara kalsa hepsi ameliyat ameliyat diyor. kaçtane dr gittim. hepsi farklı farklı şey söylese de sonuçta hep ameliyat diyorlar. Bende Allah büyük diyorum. ağrı kesicilerle idare ediyorum şimdilikbakalım. herkese acil şifalar

Geçmiş olsun çok fazla ağrı kesiciye vücudu alıştırmamanızı öneririm. ben uzun bir süre ihmal edip ağrı kesiciye yüklendim ve bi süre sonra artık ağrı kesici fayda etmez olmuştu tedaviye başlamadan önceki son günlerde bir gün içinde 2 parol 2 naprosyn 2 ağrı kesici iğne ve bir yeşil reçeteli ilaç contramal kullanmama rağmen gece ağrıdan uyuyamıyordum. tabi herkesin durumu farklı herkes bu kadar acı çekecek diye birşey yok ve benim kandaki crp oranımın 50 lere çıktığı bir dönemdeydi bu acılar yani demem o ki fazla ağrı kesiciye alıştırmayın kendinizi.

Umuda yürüyen çok sagolun. koltuk değneğini babam almış getirmiş bana ama ben pek alışamadım daha. normalde üçer beşer indiğim merdivenler şimdi kabusum oldu. çok zorda kalırsam ağrı kesici alıyorum. biliyorum oda çözüm değil ama ameliyat olmaya o kadar çok korkuyorum ki içiyorum. ailecek perişan olduk. nerden gelip beni buldu bu yaşta beni bu illet diyorum ama olan oldu artık. ameliyat olmakta çözüm değil, sizin gibi ameliyat olmuş kişilere rastladım. onlarda tam bir netice alamamışlar. Biz bursada yaşıyoruz. geçen gün anneme bi tanıdık, bi ortopedi uzmanı var, kendisi içinde kullandı, üzülme üzülme demiş. ben beter durumdayım ama annem benden daha beter durumda. aklında kalmamış pek ostakin mi ostokin mi öyle bisey kullanmış dedi. şimdi onun peşine düştüm. gerekirse direkt o dr gidip sorucam neymiş ne değilmiş. Allahım inşallah iyi bişeydir.

hanifekck
sizde saolun, inşallah ostokin yada başka yöntemler işe yarar.. ostokin kullanmadım ben hiç kimisi işe yarıyor diyo kimisi bir işe yaramıyor diyo sitede ostokinle ilgilide bi başlık var sanırım orayada bakabilirsiniz. inşallah işe yarar. ben hiperbarik oksijen tedavisine gittiğimde kapsülde 4 kişi aynı hastalıktan çekiyorduk aramızdan 2 si iyileşme gösterdi ben ve bir arkadaşım bir faydasını göremedik.. eğer ileri evrede değilse hastalığınız ve sigara kullanmıyorsanız hiperbarik oksijen tedavisini de deneyebilirsiniz..

Umuda yürüyen, sana da çok geçmiş olsun kardeşim. ağrı kesici almadan olmuyor, senin kadar olmasada ben bazen volteren bazen naprosyn alıyorum. yoksa gün geçmiyor. tabii nereye kadar böyle gideriz bilmiyorum. bende sağa sola bakınıyorum, sorup soruşturuyorum

merhabalar tekrar

o kadar heyecanlıyım ki nerden başlasam bilemiyorum. ostokini duyduğumdan beri internetin altını üstüne getirdim. girip çıkmadığım sayfa kalmadı nerdeyse. önce burda bursada kendide ostokin kullanmış ortopedi doktorunu araştırdım. kısa sürede iyi olmuş. sonra bi siteye denk geldim bir sürü ostokin kullandığını söyleyen kişiler yazmış. tüm yazıları satır satır okudum. içlerinden birisi telefon numarısınıda bırakmış aradık babamla. o Aydında yaşıyormuş.

Ben uzun zamandır kullanıyorum, herhangi bir yan etkisini de görmedim. kızınızda kullansın, ben keşke ameliyat olmadan denk gelseydim demiş. biliyorum hiçbişeyin %100 garantisi yok, ama az bir şansım varsa bile onu değerlendirmek istiyorum. hem koskoca adam neden yalan söylesin değilmi? babam kullan bakalım ne kaybederiz dedi. sonuçta ameliyat gibi geri dönülemez biişey değil. zaten ameliyat olmaktan deli gibi korkuyorum. ben karar verdim denemeye. sitenin adresini de buraya yapıştırıyorum ben çok zor denk geldim çünkü. https://avaskulernekroz.blog/

inşallah az da olsa bende fayda görürüm, sen avasküler nekroz olmuşsun dediklerinde ne yaşadığımı bir ben bir Allah biliyor. herkese acil şifalar diliyorum. Allah yardımcımız olsun.

@hanifekck merhaba, öncelikle geçmiş olsun. bende dolanıyorum aylardır internette pek iç açıcıı şeyler yazmıyor. ağrı kesiciler ise bi yere kadar. sizin paylaştığınız siteyi bende inceledim. ilk başta fasa fiso tüm dr ler illa ameliyat derken, olacak şey mi, sadece bi ilaçla düzelecek mi yani diye düşünmeden edemedim. ama okudukça bir iki üç, acaba dedim. bi dolu avn hastası var dediğiniz gibi. orada kullandım diyenleri bi de ben arayıp bulayım dedim. facebookdan bulurum birilerini derken baktım birinin altında mail adresi var. kullanmamı tavsiye eder misiniz bende avn hastasıyım diye. baktım cevap yazmış Ahmet bey.

ostokin mutlaka kullanın, sigarayı vs kesin 6 ay kadar sonra MR kontrollu yaptırın diye yazmış. anladığım kadarıyla bosch fabrikasında (bursada) yönetici olarak çalışıyor. mailin altında iş teli cep teli herşeyi açık açık yazıyor. öyle olunca ostokini övmeye hiç ihtiyacı yok diye düşünüyorum. paranoyak oldum yeminlen kime güvenecez bilemiyorum. aklımada yatmadı değil hani. bi firmayı arayıp sormak istiyorum, siz görüştünüz mü acaba ? tekrar cümleten gecmiş olsun

Ostakin kullanıp Avn ile uğraşırken böbrek rahatsızlığı eklenen insanlar var. Ostakin pişmanlıktır diyenler var. 3 yıldır AVN hastasıyım. Sağ tarafım protez takıldı. Sol 1. Evre kanlandırma ameliyatlı. Sadece destek olarak osteobiflex kullanıyorum. Eklemimi rahatlatıyor. Yüzün ve HBO tedavisi alın. Fazla üzerine yük vermeyin. Koltuk değneği ile dolaşın. Allah şifa versin.

@irfanckr, merhaba İrfan bey,

ben kesin karar verdim ostokin kullanmaya. zaten hemen sipariş için aradım, ancak eğer Doktor reçetesi değilse önce kişinin durumunu değerlendiriyorlarmış. önce bilgilerimi aldılar. teşhis ne zaman konuldu diye sordular, MR raporumu istediler, avn'ye ne sebep olmuş belli mi diye sordular. mevcut başka rahatsızlıklarım var mı, düzenli kullandığım ilaçlar var mı, varsa neler, boyumu kilo mu , kan değerleri mi ? ameliyat olup olmadığı mı ? ( ameliyat olanların iyileşme süresi daha uzun oluyormuş,) aklımda hepsi kalmadı ama çok detay soruyorlar.

tüm bilgilerimi aldıktan sonra beni geri arayıp, ostokin kullanabilirsiniz dediler de sipariş verdik. geri dönüş yaptıklarında ostokin vücudumuzda ne işe yaradığınıda açıklıyorlar. @serkan1976, ostokin kullanan kişilerin önce böbrek ve karaciğer fonksiyonları düzenleniyormuş. zaten sağlıklı karaciğer ve böbrek fonksiyonuna sahipseniz kan değerleriniz düzgün oluyor ve ancak o zaman sağlıklı kemikleriniz oluyormuş. ben yakın çevremden, bizzat kendisi kullanan ortopedi doktorundan ostokini duymamış olsaydım, şüphelerim olurdu. ancak şuan gerçekten güvenilir olduğuna eminim. tek emin olamadığım bende işe yarayıp yaramayacağı. çünkü %94 gibi bi şans veriyormuş. Allahım sen büyüksün diyorum.

Arkadaşlar bende avn hastasıyım şuan aşırı ağrım yok fakat korkuyorum ne zaman başlar diye siz nasıl tedavi gördünüz paylaşmak isterseniz sevinirim bu arada. Yas 21 oldu sayılır lütfen cevaplarınızi bekliyorum bu arada herkes ameliyat diyor siz nasıl bir çözüm buldunuz RABBİM cümlemize acil şifalar versin.

@Çiçek27 merhaba, banada çok yeni avn teşhisi konuldu. ne olduğunu öğrenince başımdan aşağı kaynar sular döküldü sandım. tedavisi çok zor bi hastalık denildi. biz ostokini bulduk, kullanan kişiler ile de görüştük. ben ameliyat olmadan önce ki inşallah ameliyata gerek kalmadan iyi olacağımı düşünüyorum. şu an çok yeni ostokine başladım. sabah akşam 2 şer kapsul almam gerekiyormuş. henüz pek bişey anlamadım. zaten avn olunca minimum 6 ay kullanman gerekir denildi.

bu arada 28 yaşındayım. şimdiye kadar öyle ciddi bi ilaç kullanmışlığım yok. sadece bi kaç sene önce bel ağrısı için iğne yaptırmıştım. galiba o iğneler sebep oldu. böyle başıma iş açacağını bilseydim o ağrıları çeker otururdum. kimsede uyarmadı. en çok ona üzülüyorum. ama ameliyatlardan uzak dur derim. hiç kimse tam bi iyileşme elde edememiş. idare etmeye çalışıyoruz diyorlar. sende ostokini araştır, hatta direkt ara bence, kullanabilirmisin , nasıl kullanmalısındiye. herkese kullandrımıyorlar çünkü. bi de sana ostokin kullananları bulduğum siteyi yazıyorum. sende bi bak. bi sürü avn hastası yazmış. ben çok etkilendim. https://avaskulernekroz.blog/

ben şimdi ostokinle beraber kalsiyum, B12 vitamini, D vitamini alıyorum. fazla yormamaya dikkat ediyorum. ama merdivenler benim için kabus. her iki tarafdada var bende. sana kaçıncı evre denildi. ağrın yoksa erken evrede olabilirsin. ağrın olmasada yinede dikkat et. fazla zorlamamaya çalış. koltuk değneği diyorlar ama ben pek alışamadım. cümleten acil şifalar diliyorum

Cevap

hanifekck Size çok teşekkür ederim fakat ben günde 15 bin adım atıyorum çalışmaya tabiyim isi bırakıcam kısa zamanda merdivenler artık beni zorluyor fakat cgf .prp. ozon tedavileri varmış şuan onu araştırıyorum siz bir bakın ümit verici duruyor tabi şifa ALLAH tan dediğinizi de arayacağım. Teşekkür ederim sizde dedim tedavilere bir bakın. Derim

Merhaba herkese çiçek27 sizede geçmiş olsun sanırım erol hocayla görüşen sizsiniz bugün randevum vardı antepten bir arkadaş da aradı dedi sizde araştırıyorum deyince siz olduğunu düşündüm umarım sizde şifanızı bulursunuz
hanifekck inşallah ostokin bir an önce sağlığınıza kavuşturur. ancak mutlaka ama mutlaka koltuk değneğini hiç bi şekilde ihmal etmeyin zorda olsa yapmalısınız

geçmiş olsun arkadaşlar 2016 kasımda bende avn oldum. nedeni de behçet rahatsızlıgım yüzünden ayaklarımda tutulum olmuştu onu gidermek için. kemik erimesi oldu ve avn oldum 2016 kasımda soldan.

sağdan da 2017 martta oldum ve 2017 ekimdede kalça protezi oldum soldan tekrar. benim 3.evre oldugu için oksijen tedavisi işe yaramadı. 1. evredeyse gitmenizi tavsiye ederim. istanbulda perpa metrobüsün orda uygun fiyata bulabilirsiniz. rapor da cıkartıp tabi. batma yapıyorsa kalçanız ameliyatı geciktirmeyin derim. ağrısı insanı çok kötü yapıyor.

bende son çare oldum protezi daha 29 yasındayım. protez ameliyatından da kimse korkmasın pişmna olmadım kesinlikle. ama oldugunuz yer temiz bi hastane olsun derim :)

selamün aleyküm arkadaşlar,
ne kadar çok bu avn denilen illetten çeken varmış. insan başına gelince farkediyor. misal ben 40 yıl düşünsem böyle bişey aklıma gelmezdi. turp gibiyim sanıyordum.

@hanifekck, bende ostokinle şansımı denemeye karar verdim. aradım konuştum. siparişi verdik hayırlısı ile bekliyoruz bakalım. bu arada sigarayı azalttım direkt. hemen bırakamam biliyorum kendimi ama denemek lazım.

bu avn damar yapısı bozulduğundan oluyormuş. ben mümkün olduğunca ameliyatlardan uzak durucam. zaten ameliyatı olabildiğince erteleyin diyor herkes. böyle birine daha rast geldim. konyada yaşıyormuş https://comsenol.com/2013/05/16/aveskuler-nekroz-tedavi-sureci/#more-1792. çift taraf ameliyat olmuş, tekerlikli sandalyeye kadar düşmüş . fena yani. o da ostokini yazmış ondan dikkatimi çekti. inşallah bende bu ostokinden fayda görürüm. CGF PRP falan yazanlar olmuş ama imkan meselesi onlar. kaça malolacak, Ankara İstanbul gibi büyük şehirlerden iyi DR bulmak, ona gidip gelmek lazım. Allah'a emanet olun arkadaşlar

Umuda yürüyen siz şuan nasıl bir tedavi görüyorsunuz ne kadar ücret gidiyor tavsiye ediyor musunuz bu arada bu ostekin avn bölgesindeki damar çalışınca mi işe yarıyor ? Merdivenler artık beni yoruyor çok fazla durunca ağrılarını hissediyorum. Ve korkuyorum RABBİM cümlemize acil şifalar versin ( kim RABBİN e guvenirse o ona yeter ) biz sana guvendik RABBİM

Arkadaşlar ben de 4 yıllık AVN hastasıyım ve doktor olduğum için çevrem fazlaca ve çok samimi bir ortopedist abimin tavsiyesiyle Ankara'da bir ortopediste gittim. Bu hastalık için cerrahi öneri aldıysanız şiddetle önerebileceğim bir ortopedist söyleyebilirim lakin açıklamamı güzelce okuyun ona göre gidin.

Şöyle ki bu hastalığın evrelemesi ve femur başındaki nekroz yüzdesi tedavi biçiminde çok önemli yere sahip. Eğerki nekroz oranın %15-%30 nekroz yüzde aralığında ise "Vaskülerize Fibula Grefti" operasyonu olabilirsiniz aynı benim olduğum gibi ve belli bir süre protez olmaktan kurtulursunuz. Bu operasyonun yapılmasında en önemli iki faktörden biri nekroz olan kalçada ağrı olması ve bu dediğim yüzdeler arasında olmasıdır.

Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesinde Prof. Dr. Sinan Bilgin AVN hastalığında "Vaskülerize Fibula Grefti" operasyonunu yapabilen nadir ortopedistlerdendir. Eğer ki dediğim kriterlere uyan bir hastaysanız kendisine gitmenizi şiddetle tavsiye edebilirim. 2014 Mart ayında bana "Vaskülerize Fibula Grefti" operasyonunu çok başarılı bir şekilde uyguladı ve ben 4 yıldır ağrısız sızısız çok güzel bir şekilde hayatıma devam ediyorum

Üst Alt