Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Avasküler Nekroz Sonrası Kalça Protezi ve Ehliyet!

yasinry

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese Merhabalar,
İnternette çok araştırmama rağmen bir sonuca varamadım belki başına gelen vardır diye başlık açıyorum, vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Sol kalça avasküler nekroz rahatsızlığından dolayı ehliyetimi değiştirerek engelli ehliyeti aldım sadece otomatik vites araç kullanabilir ibaresiyle yalnız bunun yanında yılda bir muayene maddesi de koymuşlar ve her yıl rapor isteniyor. Şimdi ben kalça protezi ameliyatı olacağım ve ehliyetten yılda bir muayene maddesini kaldırmak istiyorum. Bu konuda daha önce ehliyet için işlem yapan oldu mu?

@yasinry
Kalça protezi ameliyatından sonra kontrole gitiiğine yine aynı şekilde son ameliyat evraklarınla tekrar kontrol olduğunda dr konuyu söyleye bilirsin. kontrol ibaresinin iptal olup olmayacağına dr ve heyet karar verir

@Ozcan6600,

Aklımda şöyle bir soru oluşuyor bu durumda, heyetten sen iyileştin artık engelli ehliyetine gerek yok diye bir karar çıkabilir mi? Yoksa sonuçta takılan protezin de bir ömrü var onu korumakta önemli bu nedenden bu özel durum devam eder mi?

yok iyileşmişsin denmez sonuçda protezin var, bence süresiz alma şansın yüksek

@yasinry,
Merhaba bendede AVN den dolayı çift kalça protezi var ehliyetimi engelli ehliyete çevirmek istedim komisyona girdim sen sağlamsın olmaz dedi protezden dolayı engelli raporum var yani şaka gibi

Üst Alt