Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bağkur’dan emekli oldum. Emekli maaşımdan %10 sağlık kesintisi yapılıyor?

spartaküs

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
2
4b bağkur dan malulen emekli oldum ancak bu ay hiç hastaneye gitmemem ramen maaşımdan %10 sağlık kesinti yapılıyor neden acaba sadece bağkurludamı geçerli

@spartaküs,

Evet, burada bi dayanak vardı ama şimdi anımsayamıyorum. 2 sene devam eden bir kesintiydi sanırım. Sigorta müdürlüğüne gidip sorudun mu?

Evet sordum pirimim 1800 gün olduğu için kesiliyor 3600 dolana kadar kesilecekmiş

@spartaküs,

Vay arkadaş! 4a'dan bir ay prim yatırıp oradan malulen emeklilik başvurusu olsaymış keşke. 4b'lilere özel bir kesinti bu sanırım

Sayın oturan boğa kardeşim bugün %10 kesinti için ankarayı aradım bu kesinti 3600 gününü doldurmamış bağkurlu lar için geçerliymiş Ankara'daki memur beni şöyle bilgilendirdi kontrol muayneme bir ay kala birgün ssk nı yatır ssk üzerinden emekli olursun artık maaşından %10 kesinti yapılmaz dendi.

Ancak benim korkum şu yönde şuanda bağkur kök maaşım 10.100 tl eyer SSK ile emekli olursam aylığım yeniden hesaplanacak ve ssk kök maaşım bağkur kök maaşımdan az olacağından korkuyorum yani evdeki bulgurdanda olmıyayım
Siz ne önerirsiniz ssk ya geçeyim mi değermi

Üst Alt