Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakıcı evde yokken kontrole gelinmesi sorun oluşturur mu?

crowKING

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 2019'da değişen yönetmelik,(kısmi,bağımlı,tam bağımlı mevzusu)süresiz raporlarda kesilme vs. sıkıntı olmaz diyorlar. Ne kadar doğru? Birkaç haftadır da sosyal hizmetlerden kontrole geliyorlar fakat bakıcı evde yokken denk geldi. Ne için geldiklerini nasıl öğrenebiliriz?

Son düzenleme:
crowKING ilk kez sizden duyuyorum bakanlıktan heyet geldiğini sosyal hizmetlerden gelirler bakıcı evde olmadığı için birkaç gün sonra tekrar gelebilirler. Dışarı günlük işleri halletmek için gittiyse bakıcı sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Siz yinede bakıcı ile evde olmaya çalışın. İlk kez bakanlıktan heyet geldiğini duyduğum için nasıl öğrenebilirsiniz bilemiyorum

Düzelttim hocam. Peki ilk sorduğum soru hakkında bir bilginiz var mı? Süresiz raporum var ağır engelliyim ama raporum eski yeniletmemi isteyebilirler mi? Çünkü 2019'dan sonra ağır engelli ibaresi yerine bağımlılığın derecesine göre maaş bağlanıyormuş ve tam bağımlı ibareli rapor almakta bayağı zorlaşmış diyorlar.

Üst Alt