Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakım evlerinde yaşam nasıl?

Zorro
bakım merkeslerının durumunu bılmedıgm için bişi diyemem ama bırak akrabalara malamat olmayı ana babaya kardeşe en yakına bile muhtaç olmasın kımse.

Yaşlı mısın ya da hasta mısın paran var mı yok mu ondan haber ver ona göre bir bakım ayarlarız :eek:

Özel bir Engelli bakım merkezinde çalışan Sağlık personeli olarak söylüyorum,iyi bir bakım merkezinde hiç çekinmeden kalınabilir veya yakınlarınızı bırakabilirsiniz,

@OturanBoğa Engelli bakım evlerine bipolar bozukluk hastalarını da alıyorlar mı galiba raporda ağır engelli ibaresinin işaretli olması lazımmış kabul edilebilmek için doğru mu bu ? Doğruysa beni zaten almazlar .

sokr@t
paran coksa rahat rahat alırlar:)
bugun tesadufen gazetede okudum
emeklı vatandaslar ev kıralarını odeyemeyınce huzurevlerıne muracaat ettıklerı ıcın sıra gelmıyormus olecege yakın ancak gelebılıyormus yıllarca bekleyınce

ama ozel bakım evlerıne paran varsa odeme gucu dusuk emeklıler muracaat etmedıklerınden hemen kayıt edılıyormus
ama sıkı durun fıatı 56 bın lıraymıs aylık:rolleyes:
hele ıstanbulda 250 bın lırayı azımsayıp 750bın aylık ısteyen yerler varmıs
emeklı adam 56bın lıra aylıgı nasl verebılır
ben gazetede yazanı yazdım

GRAHAM BELL

Arkadaşim bakım evi ayrı huzur evi ayrı
Hastalar bakım evinde kalır huzur evine almazlar
Parası olmayanlarda bakım evinde huzur evinde devlet destekli muhtaç olma şartiyla kalabilir

Huzur evinede yaşlilari alırlar sadece sağlıklı olmak lazim

Hastasın deyip huzurevine almazlar ağır engelli değilsin deyip bakımevine de almazlarsa ne yapacağız o zaman .:eek:

Engelli raporunda "bağımsız" kısmı işaretli bakımevlerine alırlar mı ?

(Gölge) bakımevlerinden birini aradım bipolar bozukluk tamam dedi alınabilir dedi bakımevine ancak Aile ve sosyal hizmetler müdürlüğüne başvuru yapılacakmış orası onaylarsa alıyorlarmış devlet destekli ve ücretsiz olarak .

Üst Alt