Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Başka amaç için alınan raporun oranı düşerse bu emeklilikte soruna yol açar mı?

@turan1977,

Bende de ortopedik her iki el ve ayakta parmak eksikliği ve kısalığı var, eski raporum %55 idi, yeniden ötv muafiyetli araç için başvurduğumda sürekli olan raporumun geçersiz olduğunu söylediler raporda ötv ibaresi yazması şart dediler, neyse tekrar rapor için başvurdum zaten engelliyim sorun çıkmaz dedim Ümraniye Eğitim Araştırma raporumu % 25 e düşürdü beni sağlam yazdı şok oldum siz ne yaptınız hayatım karardı işim gücüm elimden gidecek emeklilik vs hepsi iptal olacak dedim hiç umursamadılar nolacak ki itiraz edersin dediler tabi her itiraza para harcıyon uğraşması zor ama tabi bu onların umrunda değil, devlet memurları nede olsa, bunlara salak desen cezası 6 aydan başlıyor. Rapora itiraz ettim bekliyorum bu aradada ehliyetinde değişmesi gerek dediler onun içinde başvurduk bu seferde FSM hastanedeki kurul ne yapsa beğenirsiniz ehliyetimi iptal etti şok üstüne şok ne yapacağım diye feryat ettim ama nafile onada itiraz et dediler itiraz ediyorum dedim Kocaelimi Tekirdağ mı diye sordu ? Nasıl yani dedim seç dedi yaz ulan yaz Kocaeli dedim, 1 ay sonra Kocaeliye heyete gittim ben kaç senedir araç kullanıyorum dedim Allahtan onlar ikna oldu ama İstanbul ret yazdığı için Ankaraya gidecen dediler tamam ulan dedim orayada giderim gittim yüksek hızlı tren ile Pendikten ilk sefer Ankaraya gittim onları da ikna ettim Elhamdülillah ehliyeti de kurtardık.

Engelli raporu için itiraz etmiştim zaten Marmara Eğitim Araştırma hastanesine heyete girdik tüm eski raporlarımı ameliyat epikiriz ne varsa götürdüm raporum % 64 geldi öyle seviniyorum ki anlatamam.

Artık herşey tamam rapor da ehliyette dedim tabi bu süreç 6 ayı buldu iki satırda yazdığıma bakmayın,
Soluğu Ümraniye ötv biriminde aldım yeni raporlarımı sundum herşey normal uygun ama alamazsınız dedi niye dedim raporlar uyuşmuyor dedi rapor yeni ehliyette kodlar yazıyor dedimse de kabul etmediler şehir dışındada sordum nafile, hakkımı almak için rüşvet bile teklif ettim olmadı, şimdi 2.el bi araba ile idare ediyorum

Hangi vergi dairesine gittiniz?

@kuloglu 52,

ben normal prosüdürü uyguladım bayilere önce raporumu gösterdim onlarda vergi dairesine sordular 8-9 bayide olur dediler,bende ona göre ehliyetimi değiştirdim.b ehliyetimi kodlattım rapora göre oldu

@turan1977,

Benim kodları yeterli bulmadılar seneye emekli olunca inşeAllah yeniden deneyeceğim ehliyeti tekrar değiştiririz gerekirse

@AHMET FATİH ERYILMAZ,

Malulen olan biri emekli engelli raporu çikarirsa 30 puan alırsa radara girermi şu fark var malulen durum bildirir oluyor oran yok engelli raporunda oran var 2 Side farklı yönetmenlige göre degerlendiriliyor nasıl olur durum

@OturanBoğa. Bülent abi sizde cevap verirmisiniz

Rapor oranı %40'ın altına düşmediği sürece sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum fakat hepimizin bildiği üzere oranlar arasında derece ayrımı ve bu ayrıma istinaden emeklilik şartları yer almaktadır. 3. derece engelli oranı olan %40-59 oranları arasında 2 rapor arasında fark yok ise sorun teşkil etmeyecektir fakat rapor %61 iken %40'a düşer ise şartları tamamlamadığınız için emeklilik iptali söz konusu olabilir

Arkadaşlar dün sgk ya gitim bu durumu sordum şunu öğrenmek istiyorum dedim — benim raporum süresiz. vergi indiriminden emekli oldum şimdi ÖTV için yeniden rapor almam gerekiyor.Rapor oranı % 40 altına düşerse emeklliğim iptal olur mu diye sordum bana
- Bize her hangi bir şikayet gelmediği sürece ve heyete girdiğin hastahane bunun tekrar heyete girmesi gereklidir diye bir bildirim göndermediği sürece her hangi bir işlem yapmıyoruz Ve vergi indirimi raporun süresiz olduğu için her hangi kontrol muayenesine de çağırmiyacaklarını söylediler.

Üst Alt