Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Başkent havaalanında yaşadıklarımız..!

adriaan

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
evet ankara bizim baskentimiz ve ben o havaalanini kiniyorum..

size bundan iki yil onceki tatile oglumla ilk gelisimi anlatayim.....
biletlerimizi alirken oglumun engelli oldugunu belirtmistik ve amsterdam havaalaninda bir gorevli bizi aldi hic bir siraya girmeden ozel bir tasirtla bizi ucagimiza kadar yerlestirdi o zaman sandalye yerine bebek arabasi kullaniyordum onunda ucaktaki gorevlilere teslim etti ve gitti.....
neyse gecenin 3nde ankara havalimanina indik....ucaktan inerken hostese dedimki bizim bebek arabasi nerde......
yanlislikla bagaja verilmis ve bagajlarla birlikte cikar dedi.......ben oglumu kucagima aldim saatlerce bagaj bekletik neyse sonra kimlik kontrolunde polis bizim hollanda vatandasi oldugumuzdan vize almamiz gerektigini soyledi gittik vize almaya polis uyuyor uyandirdik vizemiziu aldik artik cikista arama yapiyorlar.....
oglumda bebek arabasinda uyuyor....polis gozle kas arasinda oglumu kaldirip yere birakmazmi ben bir ciglik attim.....oglum yere yigildi indi tabi ......ayakta ozel ayakkabisi olmadan asla duramaz benim oglum...
artik esimi bu saatten sonra kimse tutamadi basladi polisle kavgaya ....
polisin bize dedigi soz herseyden kotuydu......
sakat oldugu alnindami yazili.......
esim sikayetci oldu bizi karakola aldilar daha sonra polisler ozur diledi ve is tatliya baglandi.....ama saat 8 olmustu ve benim oglumu mecbur katheter yaptirmam gerekti......
iste kinadigim nokta......
baskent havaalanimizda ozurluye ait bir tuvalet yok ve ben oglumu polis odasinda 3 sandalyeyi birlestirip uzerine mukavva koyup oyle yaptirdim.....
inanin cok kotuydu hatta polisler bize oyle davranmasaydi belki polis odasinda bile yaptiramayacaktim...
bu tuvaleti oraya koymayan zihniyeti kiniyorum..
burda normal alisveris merkezinde bile katheter yapmak icin ozel tuvaletler var......kiniyorum...

Başınıza gelenler hiç hoş değil, uygun tuvaletler umuma açık her yerde olmalı aslında, bilmiyorum bu olayı ne zaman yaşadınız, hala orada uygun tuvalet yok mu? siz bu konuda bir şikayette bulundunuz mu o zaman?
Eğer hala yoksa bizler mail atarak ilgililerin dikkatini çekebiliriz...

bu iki yil onceydi ama hala farklilik oldugunu sanmiyorum.....
sikayette bulunmadim cunku o zaman oglum cok kucuktu ve bu sorunun o gun icin benim acimdan cokta onemi yoktu ama su an inanin cok onemli bir sorun....
cunku artik oglum buyudu ve asla bire polis odasinda katheter yapacak yasta degil.....

Çok haklısın, bilen var mı arkadaşlar Ankara havalimanında hala uygun tuvalet yok mu....

ne yani şimdi biz ben engelliyim yazılı pankartmı taşıyacaz

bende kınıyorum

Ankara ve İstanbul vs. havaalanlarında, engellilere uygun tuvalet var mı bilmiyorum. Yoksa ÇÜŞŞŞŞŞ! diyorum.

Bir de not:
[size=4]Esenboğa Havalimanı'na yeni terminal binası

Tepe-Akfen-Vie Konsorsiyumu (TAV) tarafından inşa edilecek Esenboğa Havalimanı yeni terminal binasının temeli 14 Ekim Perşembe günü atılacak.

Törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da katılması bekleniyor.

TAV'dan yapılan açıklamaya göre, TAV'ın, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile 18 Ağustos'ta Esenboğa Havalimanı ihalesinin sözleşmesini imzaladığı anımsatılan açıklamada, "14 Ekim'de ilk harcın koyulmasını takiben inşaat, 36 aylık bir süre içinde tamamlanacak. Türkiye'nin resmi amaçlı tek giriş ve çıkışı olan Ankara-Esenboğa, Türkiye'nin protokol kapısı işlevini görürken, yeni terminal binaları, teknolojisi ve mimarisi ile başkentin yeni yüzü olacak" denildi.
www.arkitera.com/haberler/2004/10/12/esenboga.htm [/size]

Bu yeni havalimanı engellilere uygun olacak mı acaba??
Nasıl öğrenebiliriz, Bülent sen yapabilir misin bunu?

istanbul'da var (birden fazla). yalniz onlarin da, bir iki sene once kilidi yoktu (herhalde 'biz koyduk iste, kullanmaya ne gerek var'a kanaat getirmisler); kullanmak bayagi bir heyecanli oluyordu! sonradan taktilar mi, hatirlamiyorum.
istanbul'da olup ankara'da olmamasi da cok manidar

gecmis olsun; ankara'da yapmamislarsa hala, bir dahaki sefere kateteri hava alani mudurunun odasinda takin bence; hic de oyle kutu, sonda torbasi vs. ile de ugrasmayin, dogrudan odanin kendisini tuvalete donusturmeyi deneyin.

havaalanları bır ulkenın ılk ve son gorulen yerlerıdır.bu yuzden ulkeyı ıyı yansıtmalıdır.bız ulkemızde ozurlu tuvaletlerının yoklugunu/varlıgını konusurken,japonlar kansei(yazılısını tam hatırlayamadım) yapay adası uzerıne devasal bır havaalanı yapıyor.tabıkı bunun ıcınde ozurlulerın unutulmadıgının uzerıne basıyorum.ıstanbuldakı havaalanında ozurlu tuvaletı oldugunu bılıyorum ama ankaradakınden haberım yok acıkcası.olanların da kullanılabılırlıgı tartısılır.. :cry: :cry:

Bu şuç kimde bilemiyorum.Belki basında,belkide başımızdaki yönetimde..Ama gerçek olan birşey var.Engelliler konusunda bilinçsiziz.Ne yapacağımızı nasıl davranacağımızı bilemiyoruz.Sanki öcü görmüş gibi elimiz ayağımız dolanıyor.
70 milyon nufusun 10 milyonu engelli ise geriye kalan 60 milyonun 1 milyonu eğitimli olsa bile ne olur.
Televizyon kanalları abuk subuk programlara dünya kadar masraf yaparken,bu konuya eğilmemeleri biraz garip değil mi?

bu konuda aksilikler sizi bulmuş diyebilirim
ben ankara hava alanına seyahet etmek üzere gittim
ve gerçekten muhteşem bir ilgi ile karşılaştım beni
uçağın içinde çok güzel bir şekilde yerleştirdiler ama ben 4 sene önce gitmiştim burda bir ihmarkarlığın olacağını sanmıyorum
---bide seyahattan dönüşümde şehrin adını vermeyeceğim ama çok barbarca bir usluble ve hiç bir şekilde yardımcı olmadan karga tulumba misali uçaktan indirildim ve bana bir sandalye tutan olmadı bence
bu konda gerekli düzenlemelarin yapılması gerekmektedir.
----------türk hava yolllarına duyurulur----------
not : hani ab ye gireceğiz ya bunlar düzelecek :D :D :D :D

gezginkral' Alıntı:
Bu şuç kimde bilemiyorum.Belki basında,belkide başımızdaki yönetimde..Ama gerçek olan birşey var.Engelliler konusunda bilinçsiziz.

Hangi konuda bilinçliyiz ki.İnsan haklarının neredeyse olmadığı bir toplumda AB ye neden giremiyoruz diye düşünen zihniyetlerin eseri bu.
Aslında daha yazmak istediğim çok şey var.Özellikle de eğitim konusunda. Ama konudan uzaklaşmayalım :)

:( Bizlere "BURASI TÜRKİYE" kelimelerini kullandırtmaktan zevk alanlar var diye düşünüyorum.
Kınıyorum,inşallah böyle bir olayı birdaha yaşamayız

Arkadaşlar kınamakla bu gibi şeyleri düzeltemeyiz.Bizler kendi hakkımızı almayı aramayı bilmeliyiz. Bizler hakkımızı istemez isek kimse hakkımızı vermez.Bizlerde bu vatanın evlatlarıyız.

Gerçekten toplumumuz eğitimsiz bilinçsiz yazıklar olsun. İnsanlar kendi kendini eğitmeli hiç yoktan bir engelliye zarar vermemesi gerektiğini, nasıl davranması gerektiğini bilmeli. Çok ayıp, kınıyorum. :(

Üst Alt