Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Belediyeden verilen Fakirlik Maaşı nedir, ben de alabilir miyim?

Manisali

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
Merhaba

ben belediye başvurdum konak daki fakirlik maaşi için kendi belediyeme gitmedım bana fakirlik maaşi baglarar mi?
yaş 20 gelirim yok iş yok annem ile yaşiyorum. emekli sandigindan bakiliyorum ama durumumuz çok kötü.
bana fakirlik maaşi baglanirni ? birde fakirlik maaşi bayramlarda 100TL sadece veriliyormuş dogru mu ?

hemşerim üzerinizde bi mal varmı emeklilik varmı bunları acıklarmısın bunlar varsa alamassın

Üzerime hiç bişe yok mal taporu vs yok emekli degilim. maalesef :(
sadece annemin emekli maşi ve annem üzerinden bakiliyorum

emekli sandigindan sadece sağlik :(

raporunuz varsa bakım maaşı ve 2022 maaşına neden başvurmadınız?

gerekli belgeleri temin edip konaktaki bürolarına teslim ettiyseniz çok büyük ihtimalle bağlanacak.
senede iki bayram 100 tl veriliyor.
ayrıca erzak ve kömür yardımı da yapılıyor fuardaki merkezlerinde.

bir ay kadar sonra zaten belediyeden bir yetkili evinize gelip gözlem yapacak. eğer başvuruda bulunduysanız 1 ay sonra sonucu öğrenmek için gidebilirsiniz olumlu mu olumsuz mu diye. büyükşehir belediyesi düzenli olarak yapıyor bu yardımı.

SEDNA;
raporum var ama 2022 maaşi için ayri rapor isteniliyor
2022 ibareti olcak deniliyor.:( 22 mart da heyete giricem zaten devlet hastanesinde ordan alicagim rapor ile 2022 maaşi başvurusu yapicam.inş

sessiz harf;
inş hocam baglanir ben başvurumu yaptim bana denildi
ramazan bayraminda evine mektup gelicek denildi.?
ben gitmeyimi başvuru sormaya yoksa bekleyimi?
ayrica evimize gelip bize sorumu sorcaklar.
bizim evimiz lüx gözükebilir televizyon klima var lüx görürlers nolcak.?
ama paramiz yok işte en kötüsü bu benim param yok annemin de yok
aldigi para krediye borclara gidiyor bana maaş baglamalari lazim.
cevaplarsaniz çok sevinirim... teşekkürler

siz sanırım gerekli belgeleri teslim ettiniz. fakirlik belgesi, özürlü raporu fotokopisi gibi...Belgelerinizde bir hata olmadığı sürece büyük ihtimalle olumlu sonuçlanacaktır talebiniz. Başvuruda bulunanların evine 1 aydan erken olmamak üzere belediyeden bir yetkili gelip size maddi durumunuzla, ev durumunuzla ilgili sorular soracak. Sosyal güvenceniz var mı, bir geliriniz var mı, 2022 maaşı alıyor musunuz ve evinizle ilgili sorular. Çoğu zaman eve girilmiyor sanırım, kapıdan soruyorlar. Bir tedirginliğe kapılmanıza gerek yok. Eve yetkilinin gelme amacı para yardımının sürekli olması için. Bir rapor hazırlayıp üstlerine teslim ediyorlar. Yetkili, daha geç de gelebilir evinize. Ama başvurunuzu takiben 1,1 buçuk ay içinde Konaktaki büroya gidip başvuru sonucunuzla ilgili bilgi edinebilirsiniz. 2022 aylığı için de başvurun tabi. Fakat belediyenin yardımı senede iki kez ve geçtiğimiz yıl için 100 tl de olsa bir nebze de olsa katkıdır. Bayrama az bir zaman kala belediyenin internet sayfasından da öğreniliyor yardım alıp almayacağınız, bir mektup da yollanıyor zaten. Fakat dediğim gibi bizzat başvuruda bulunarak da öğrenebilirsiniz. Büyük ihtimalle bir sorun yaşamayacaksınız. Hayırlısı olsun diyorum.

Çok teşekkür ederim. cevabiniz için bilgilendirdiginiz için.

inş baglanir maaş çok zor durumdayim.

2022 maaş içinde hastane gidicem 22 mart da :eek:
yanliz ben konak belediyesi bağli degilim bi sorun çikarmi.?

merkez ilçelerden birine bağlı olmanız yeterli. yardımı zaten ilçe belediyeler değil büyükşehir belediyesi yapıyor. içiniz rahat olsun bu konuda da.

Bu fakirlik maaşı her ay düzenli ödenen bir maaş değilmi?

Engellileremi ödeniyor?

Sağlam fakirlere ödenmiyormu?

Bunu fakirlik kriterlerine tastamam uyan bir yakınım için soruyorum.

Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

1. hem engellilere hem normal insanlarada ödeniyor.
2. sağlam fakir diye bir kriter yok belediyeden geliyorlarmiş sizden muhtardan fakirlik belgesi isteniliyor. belediye size soru soruyor vs

peki her ay düzenli alabileceği bir maaşmı, yoksa bayramdan bayrama ödedikleri bir miktar yardımdanmı ibaret.

bu bahsettiğim izmir büyükşehir belediyesinin yılda iki bayram geçen yıl 100 tl idi ödediği bir para. ayrıca erzak ve kömür yardımı yapılıyor. konaktaki bürosuna başvurabilirsiniz bunun için.

bunun dışında düzenli maaş ödeyen iki kurum var fakir ve engellilere. vakıflar müdürlüğü ve kaymakamlık. bağlı bulunulan kentin vakıflar müdürlüğüne ve kaymakamlığına başvurarak ilgili işlemleri tamamladıktan sonra gerekli koşullar da uyuyorsa maaş bağlatılabilir yakınınıza. fakat bu iki kurumdan birden maaş alınmıyor. daha yaygın olanı kaymakamlığa başvurulmakla bağlatılan 2022 maaşı.

ama 2022 maaşı bildiğim kadarıyla engelliler için.

vakif ayligi nasil alcaz izmirde nerdedir? tşkler

arkadaşlar aylik bağlandi yanliz bi sorum olcak bu ay kurban bayrami parasi ayin kaçinda alicaz bilgisi olan varmi ?

birde vakif ayligi almak için nereye başvurmak lazim izmirde zihinsel engelli vakfi nerde var ?

Arkadaşlar aylik bağlandi şükürler olsun ama 2 dönem alabiliyorum kurban ve ramazanda of :( bu kötü oldu şimdi 2022 için hazirlaniyorum inş onada başvurucam :D:D

fakir maaşi ne zaman dagitilcak bilgisi olan varmi ?

Arkadaşlar ayin kaçi gibi dağitcaklar hala bi bilgi verilmiyor aradik ama ?

bilgisi olan varmi

Ablam bunu bilemeyiz. Yukarıda belediyenin iletişim bilgilerini verdim. Arayıp öğrenmeye çalış...

manisalı;

fakirlik maaşı dediğin Belediyenin bayram öncesi verdiği bayram harçlığı olmasın? Sadece ramazan ve kurban bayramı alınıyor bu ve bu ramazan bayramında 150 tl verecekler. Bende alıyorum. 22 ağustos pazartesi vakıf banka gidip çekeceğim.

bu pazartesi kesin mi alicagiz ? bende onu kast etmiştim geçen yil almiştim bu yil da alirmiyim ?

kurban da ne kadar vercekler peki ?

manisalı;

bayramharçlığı öncesi eğer izmir bb'den bir mektup geldiyse (dikdörtgen zarf beyaz) alacaksın demektir ve her bayramda bu kağıt gelir ve alırsın ama mektubun gelmesi gerekiyor. Kurban bayramı ve diğer bayramlarda alabiliceksin..Kurban bayramında 100 tl alınır.

Loris;

bu mektup daha gelmedi bana gelirmi sizce ? erkenmi daha size geldimi mektup ?

Kardeşim Mevlam yardımcın olsun...muhtaçlık aylığına başvurmayı dene en az 40 raporun olacak fakat roprunda ağır ibaresi bulunmalı, sosyal güvencen olmamalı vs. bir araştır raporunu al bulundugun ildeki vakıflar il müdürlüğne dilekçe ile taahhütlü gönder...inş olur..

tşk ederim abi sağolasin ama ben 2022 vakif ayligini alamam çok zor yani uğraşmak lazim ve de annemin üzerinden bakiliyorum emekli sandigi sağlik güvencem :(

Loris;

bu mektup daha gelmedi bana gelirmi sizce ? erkenmi daha size geldimi mektup ?

bana geldi. Sana da eğer kayıtlıysan izmir bb 'ye sana da gelmesi lazımdı. Eğer gelmez ise yarın vakıfbank şubesine git şansını bir dene. Çünkü geçen sene aldım diyorsun bu senede alman lazım . Allah yardımcın olsun.

loris tşk ler

yanliz sana ayin kaçi gibi geldi ne zaman aldin kağidi ?

pazartesi günü gelirmi bana sence kağit ? birde pazartesi dağitcaklari kesinmi herhangi bir yerde yaziyormu yoksa tahmin mi ediyon ?

Üst Alt