Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin kanaması sonrasında verilecek rapor oranı nedir?

mazzerai

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba, ben 28 Eylül 2023 tarihinde beyin kanaması geçirdim akabinde dün heyete girdim dahiliye ht %10, hr %10 yazmış, fiziksel tıp ve rehabilitasyon doktoru tablo 4.1 den %20 ve tablo 4.2 den %5, kardiyoloji ht %10 yazmış yine..ben beyin kanaması sonrası gittiğim nörolojiden tedavi gördüm ama nöroloji doktoru “epilepsi ilacı kullanmıyor” ibaresi yazmış sadece kağıda..sorum şu mevcut yazılanlara göre kaç oran alırım ? Ayrıca heyet muayene formu kağıdına başka birşey yazılmasada nöroloji doktoru e nabıza serebrovasküler bozuklar girmiş acaba burdan kağıtta yazmasada oran çıkar mı ?

Mevcut puanlar la raporun şu şekilde çıkar.
20+10+10+5=%38

Serebrovasküler hastalıklar (svh) yani beyin damar hastalıkları olarak tanımlanır.

Tanı olarak girmiş,puan gelir mi...heyette belli olur?
mazzerai

Peki tecrübesi olan var mı heyet toplandığında sadece heyet muayene raporunda yazılanlara mı bakılıyor yoksa sisteme de bakılıyor mu acaba ?

Tecrübesi olana sormaya gerek yok...bildiğim bir konu.

Ön muayeneler de heyet formuna ne yazılmışsa sisteme de o giriliyor.

Nöroloji puan vermemişse vermemiştir,bazen çok nadir de olsa heyette hekimler kendi arasında konuşur bir karara varır.

Diğer türlü ön muayeneler de ne verilmişse raprunuz o şekilde çıkar.
mazzerai

Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Son bir şey daha danışmak istiyorum; 04.12.2023 tarihinde Tekirdağ Çorlu Devlet Hastanesinde 8 farklı doktoru dolaştım heyet muayene forumunu doldurtup imzalatıp hasta kayıt bankosunda ki görevli arkadaşlara teslim ettim beni bir daha heyete çağıracaklar mı ? Yoksa direk sonuç raporum e devlette mi düşecek ? Girdiğim tarihi baz alarak ortalama durum netlik kazanır ?

Genel olarak çağırılıyor,bazı hastaneler buna gerek duymuyor.evrağı teslim ettiğin memur falan gün gel demediyse muhtemel çağırılmayacaksın.
mazzerai

Tekrar merhabalar müsaadenizle sonucu paylaşıyorum; iç hastalıkları %19, Fiziksel tıp %24 ne nörolojiden %5 olmak üzere 5 yıl süreli %42 raporum onaylanmış ve e devlete düşmüş. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

İyi günler beyin kanaması sonrası kalıcı bir hasar varmı sizde konuşmak istiyorum sizinle mesajlars bakar mısınız bende beyin kanaması geçirdim

Üst Alt