Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Birinci sınıf için okuma yazma geliştirme seti veya tatil kitabı önerisi

çamlıca

Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
0
[FONT=&quot]Okuma yazmayı geliştirmeye yönelik bir işe yarar eğitim seti önerir misiniz? Oğlum için alacağım, birinci sınıf bitirdi. Özellikle yazma da tekrar baştan başlamamız gerekiyor. Okuması biraz daha iyi. Buna yönelik bir şey lazım. Tatil kitabı önerisi de olur.[/FONT]
[FONT=&quot]Teşekkürler.[/FONT]

Eğitimci arkadaşlara sorayım... benim hakim olduğum bir konu değil. Biz kitap defterden ziyade teknik kullanıyoruz.

MeTePe
Teşekkür ederiz.
Teknik olarak evde uygulanacak bir şeyler olabilir mi?

cocuklar buyuklerı taklıt eder
ebeveynlerın kıtapla dergıyle hasır nesır olması kucuklere rol model olması bence daha ıyıdır
yegenım 1ıncı sınıfı bıtırdı evde herkes okumayı cok sever o da oyle okuyor
elınden kıtapları zor alıyoruz yatarken bıle
anne baba severse cocukta sever okumayı

anne veya siz de aynı şeyi yapın bol bol kitap okuyup yazmada eksik se beraber oyun haline getirip sevdirebilirsiniz

Teşekkür ederiz.
Teknik olarak evde uygulanacak bir şeyler olabilir mi?

Bizim eğitimci arkadaşlarla konuştum. Aşağıdakilerden herhangi biri olabilir diyorlar.

- Ata yayıncılık 1. sınıf Okuma yazma seti
- Üçgen yayncılık 1. sınıf Ben okurum okuma yazma seti
- Mavi Deniz Yayıncılık Okuma yazma seti
- Kırmızı Beyaz Yayıncılık 1. sınıf Çok Bilgili Çocuklar Okuma yazma seti
- Yu-Ka Kids Okuma Yazma Seti

Ayrıca YAZMA için:
- ABC Sesleri Tanıyorum Harfleri Öğreniyorum (Beyaz Balina Yayınları)
- Neşeli Harfler (Beyaz Balina Yayınları)
- Yaz-Sil Alfabe Alıştırma Kitabı (Duyu Market)

Burada teknik anlatmak zor zor olur ancak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden : https://orgm.meb.gov.tr/kitaplar/otizimli_cocuk_aile_el_kitabı.pdf

aile el kitabını okuyabilirsiniz.

Ayrıca bizim kullandığımız eğitim programı şurada mevcut. https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_07/09112701_21130120_Otizm.pdf Buradan okuma yazma becerileri hedeflerine bakmanız da faydalı olabilir. Biraz teknik gelebilir ama en azından hangi sırada nelerin hedeflendiğini görebilirsiniz.

Üst Alt