Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek yer değişikliği uzman çavuş olarak çalışmama engel mi?

Selman01

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
2007 li uzman cavusum parasutten atlamak icin rapor almaya gittim sol bobregim yerinde olmadigi icin ektopik bobrek tanisi koydular ve gorev yapamaz raporu verdiler 12 yildir calisiyorum ve gorevime devam etmek istiyorm ne yapmam lazim ne ile sonuclanir itiraz ettigimde

Diğer böbrek le alakalı bir sorun var mı?
Kreatinin Kaç hatırlıyor musun? Selman01
Bunun gibi şikayetlerin varmı?
Yorgunluk ve halsizlik,Mide bulantısı Kusma Konsantrasyon bozukluğu,Vücudun fazla su tutmasına bağlı olarak ayaklarda şişkinlik İştah kaybı,Uyku problemleri, ve özellikle sabahları gözlerde şişkinlik,idrar miktarında değişiklik,ve geceleri sık idrara çıkma. Özellikle geceleri kas seğirmesi,ve krampları.Ayak ve ayak bileklerinde şişlik Kalıcı kaşıntı ve ciltte kuruluk Göğüs ağrısı, nefes darlığı, Hipertansiyon, Baş ağrısı Ereksiyon sorunları gibi şikayetlerin varmı?

Yok sadece sol bobregim mesaneye yakin bir yerde imis sirf bu yuzden gorev yapamaz verdiler bana tsk da 12 yildir bu meslekdeyim ve saydiginiz hicbir sorun bende yok cok sukur sintigrafi cektirdim yuzde 14 calisiyor sol bobrek digeri yuzde 86 calisiyormus

Kreatin ise 0.85 idi simdi baktim kan deger sojuclarina da

Keratinin gayet normal,ancak organ kaybı olarak değerlendirileceği için görev yapamaz kararı değişmez.bütün yük tek böbrekte dolayısı ile yoğun ve stresli bir ortamda diğer böbrekte de foksiyon kayıpları olur.
Siz itirazınızı yapın,sonucuda paylaşın/geçmiş olsun ...

TSK'nın kendi yönetmeliğini incele muhtemelen sorduğun sorunun cevabını askeri tabipler bilir. Askeri personel sağlık yönetmeliğini okumanı tavsiye ederim.

İncelemeye gerek yok,görev yapamaz kararı doğrudur....

Üst Alt