Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bodrum - İstanbul yolunda tuvalet çilesi ve OPET'in engelli tuvaleti kandırmacası

ovgucebir

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar,

Birkaç gün önce tatilden döndüm. Hiçbir zaman yollardaki tuvaletlere güvenemediğim için uzun saatler dışarıda kalacağım zamanlar mutlaka sonda takarım. Bodrum tatili dönüşü yol yaklaşık 12 saat sürdüğü için yine sondamı taktım. Ancak taktir edersiniz ki insan olarak bu kadar uzun süre içinde çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir ve tuvalet gibi özel bir alan ihtiyacı doğabilir. Öyle de oldu, üzerimi değiştirmem gerekti ve biz Söke'de tekerlekli sandalye ile girebileceğim bir tuvalet aramaya başladık. Eşim daha önce OPET'in istasyonlarında engelli tuvaletleri olduğuna dair tanıtım yaptığını duyduğunu söyledi. Söke Yenidoğan'daki OPET benzin istasyonununda gerçekten engelli tuvaleti işaretini gördük ve hemen oraya yöneldik. Ancak sonuç hüsrandı.

Engelli tuvaleti yerine sadece işareti vardı. Oradakilere söylendikten sonra Söke'deki Outlet alışveriş merkezlerinin tuvaletlerine bakmaya başladık. Birkaç yere baktıktan sonra bir yerde bulduk. Ama ne tuvaletti! Kadınlar tuvaleti içinde küçücük bir kabin içinde, kapısı içeri doğru açılan bir mezar! Oraya eşimle birlikte girebilmek için kadınlar tuvaletini tümden kilitlemek zorunda kaldık. Bu arada dışarıdakiler içeri girebilmek için bir taraftan kapıyı yumrukluyorlardı.

Neyse bu maceranın ardından tekrar yola koyulduk. Aradan birkaç saat geçti ve dinlenmek için bir tesiste durmaya karar verdik. Merakımdan engelli tuvaletine bakmaya gittim. Bir de ne göreyim? Engelli tuvaleti öyle bir yapılmıştı ki tuvalete ulaşmak büyük bir engelli aşmayı gerektiren bir cambazlık istiyordu. :eek:

işte sizlerle bu trajikomik tuvaletin fotoğrafını paylaşmak istiyorum. Tesisin adını şimdidik vermiyorum çünkü idaredekilerle görüştük ve düzelteceklerine söz verdiler. Çok nazik insanlardı ancak onlar da birçokları gibi belki de sakatların olmadığı bir dünyada yaşadıklarını zannediyorlardı.

Toplumun, yetkililerin, özürlülerden sorumlu bakanın, daha nice nicelerinin utanması gereken bir durum. Ne zaman biz bunları aşabileceğiz, ne zaman insan yerine koyulabileceğiz, ben bilmiyorum acaba bilen varmı. ?????
Bu aradan form yöneticilerinden ricam petrol satış bayilerine yönelik bir mail kampanyası başlatılması, bunların belli sevyede büyük olanlarının engelli tuvalet yapması için baskı yapılması

arkadaşlar malesef tuvalete kadar okadar çok sorun varki çözülmeyi bekleyen malesef insanlar bizi toplum içinde düşünmedikleri için bizim ihtiyaç duyduğumuz seyleri yapmıyorlar

opet tesislerinde genelde wc sorunu yok araya kaynamış demek..

Üst Alt