Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bronşit oldum. Öksürüğe çare için önerileriniz..?

Sirine

Aktif Üye
Konular
49
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar bronşit oldum öksürük oldukça kötü...
öksürüğe bir çare..:D
çözümlerinizi bekliyorum

Geçmiş olsun canım..:)

Ihlamur,Elma,Limon kaynat..( Elma ve limon'u ikiye üçe keserek at demliğe kabuklarını soymadan çekirdeklerini temizlemeden)İçeceğin zaman içine azcık bişi karabiber ve bal katıp tatlandır sıcak sıcak iç..İyi gelecektir öksürüğüne denenmiştir yani rahat rahat içebilirsin..

Bir kaşık balın üstüne bol limon sıkıp iç.

Bildiğim en iyi öksürük şurubu tarifini vereyim. Kışlık soğanı rendeleyin, üzerini örtecek kadar tozşeker koyun ve üzerini tülbentle örterek 2 gece ayazda bekletin. Son işlem olarak ta tülbentle sıkarak suyunu süzün ve afiyetle için :) Geçmiş olsun

hahahahha işin içinde soğan varsaaa benim bildiğim şirin tööbe içmez onu..:):)

Açıkcası bende içmem içemem zaten Allah mecbur etmesin...:) Soğan işi kötü..:)

Aktardan zencefil,zerdecal,adacayi aliyorsun. Bunlari cay gibi kaynattiktan sonra,seker yerine bal koyup iciyormussun. Kisa sure de oksuruk namina bisey kalmiyormus;)Eger gecmezse, "hani bunun bi numarasi olmadi ama hala oksuruyorum"bagbinda sozlerle gelme bana.Ben Maranki`nin yalancisiyim:cool:

O zaman başka tarif vereyim ;) Ayvaya biraz su ilave ederek kaynatın ve süzün. Süzülen ayva suyu biraz soğuyunca limon suyu ilave edin ve afiyetle için.

N.Uçan soğuk soğuk değilde sıcak sıcak içilse olmaz mı acaba? Hep soğuk tarifler veriyorsun.Bizde öksüren insana sıcak bişiler içirilirde..:)

Geçmiş olsun şirine. Öksürüğün ne kadar kötü olduğunu şu günlerde çok iyi biliyorum. Geçicici bir çözüm ama Öksürük şurubu almanı tavsiye ederim. 10 TL. civarında.

ya karabiber bile yemeye başladım serap ne diyosun...
kırmızı biberi hafiften yerdimde :D
karabiber yemiyodum top karabiberin suyunu içiyorum yapmadığım kalmadı :(
soğanı severim ben çiğ olmasın yeter :D
valla öksürükten kurtulayımda başla bişi istemem :(
siz çareleri sıralayın :(

----------

yahu lodos parasında değilim ilaçlar dahada öksürtüyor adamı hasta ediyor ki şuruplar insanın inletiyor...yok şurup değilde benical alıyorum söktürücü verdi doktorum oda sürekli söktürüyor haaa...içmicem bugün almadım mesela...antibiyotik kullandı ee diskuslarımı 2'şer dozda kullanıyorum....çok sıkıştığımda ventolin yardımcım....
şu öksürük laneti bi geçsin....üffff

Aklıma geldi biz küçükken öksürdüğümüzde ninem bir bardak çayın içine bir çay kaşığı tereyağ ve karabiber katardı iyi gelirdi o da..:)

Herşeyi deneyipte üstüne birde mideni bozmayasın sen şimdi...:) Dikkatli ol bacım kokulu yerlerde durma kokularda etkiliyor bronşit olunca..

yaf abla ıhlamur diyip duruyosunuz babam koca torba aldı...içmiyorum....içmem kurt gördüm içinde bi kere :D
bir iki mecbur içtim sonra içermiyim :D attırdım :S
artık içine koydurduğum elmasındanmı nesinden bilmem ama kurt görünce ıhlamur noni...
ben süte bal tarçın ediyorum :D
ama kesilmedi tam olarak ilaçlarımı düzenli yapıyorum ama

Süt balgam yapar diye biliyorum yanılıyor olabilirim amaa..:)

söke sökeee kalmadı ondanda :D

valla ümit broşlarım baya bi dolu....doktor öle dedi...
saten zavallım bende hem astım hem bronşit var....
yane hem öksürüyorum ayrı nefes darlığım ayrı püf yani....

----------

hastayım yaşıyorum görünmez hayalinle....:D
ÇENEMEDE PEK VURUR BÖLEE İNADINA KONUŞASIM TUTAR :D

gittiğim doktor çok şirin cici bi hatun şurupta verdi ama valla annem vermiyor :D

Yahu kalem abla dahada öksürtüyor onlar keseceğine daha da öksürtüyor adamı öhö öhö artık öhö öhö duymaktan gına geldi :D

----------

Allahatan sigara içmiyorum içseydim ölürdüm galiba

:d o diyetle benim ömrüm geçiyor abla :D

Toz zencefil ile bal kendim denedim ve gecti. Gecmis olsun.

Sirine;
Madem is ciddi o zaman diger tarife geciyoruz;)
Bi duvar kosesi buluyorsun kendine once
sonra ellerin yere gelecek sekilde ayaklarini yukari dikiyorsun(halk dilinde amuda kalkmak)
Sonrasinda o pozizyonunu hic bozmadan sana verecegim dortlugu 3 kez yuksek sesle okuyorsun;)
Aboneyim abone
Biletleri cebimde
Balli lokma tatlisi
Aman hadi hayirlisi
Bronslarin eskisinden gaha iyi olacak goreceksin.
Hadi gecmis olsun;)

teşekkür ederim dostlarım
ümit sen beni öldürmeyi düşünüyosun anladım üçkağıtcı adam :D

N.Uçan soğuk soğuk değilde sıcak sıcak içilse olmaz mı acaba? Hep soğuk tarifler veriyorsun.Bizde öksüren insana sıcak bişiler içirilirde..:)

Ayva tarifi içeceğinin ılık olarak içilmesinin önerdim. Sebebine gelince, ayva suyu fazla sıcak iken limon suyu ilave edilir ise, C vitamini kaybolur.

geçmiş olsun şirin kız :)

sabah: bol limonlu bir kaşık bal...
akşam: karabiberli bir kaşık bal...

rabbim acil şifa versin canım...

şirine'ciğim çok geçmiş olsun..sekresyon (balgam) varsa mutlaka balgam söktürücü,antibiyotik,ventolün buhar alman şart..eğer ağır bronşitsen....doktora git bence...akciğerler ihmale gelmez...

geçmiş olsun bal ile limonu karıştırıp için çok iyi geliyo

Çok geçmiş olsun Şirine. Bol bol ılık su iç. Bir de bir bardak sıcak suyun içerisine bir kaşık bal ve limon karıştırıp iç. Bunu ara ara tekrarla. Umarım yararını görürsün.

Geçmiş olsun, umarım vereceğim tarilFe iyileşirsiniz.

Soğanın kabuklarını ayıklayıp 4'e böl,
Kırmızı elmanın kabuğunu kalınca soy,

SOĞANI VE ELMA KABUKLARINI CEZVENİN İÇİNE KOYUP KAYNAT.BİRAZ SOĞUYUNCA İÇİN.ŞAYET KOKUSU SİZİ RAHATSIZ EDERSE İÇİNE KARANFİLDE ATABİLİRSİNİZ.
ŞİFA OLSUN.

Geçmiş olsun Kansım.. Ben de aynı şekilde hastayım Öksürmekten boğazım parçalanacak sanki:D
Zencefil ve bal öksürük için birebir. Bi dene istersen:) Ben şimdilik onu deniycem.

Üst Alt