Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bronşit oldum. Öksürüğe çare için önerileriniz..?

kansım sen sigara içme :D
tabi içecek halin olduğunu sanmıyorum parçalanan bi boğazın çekecek nefesi kalmaz :D

Valla öksüre öksüre gebere gebere içiyorum malesef:(

Kafayımı yedin sen kans...???
Aferim sana iyi gelir çek daha çekk....utanmadan birde boğazım yırtılacak diyosun

şirine geçmiş olsun

daha önce önerildimi yada sen denedinmi bilmiyorum ama bir tavsiyem var

bir fincanın yarısı kadar bala 2 çay kaşığı karabiber karıştır..o karışımı boğazından yavaş yavaş geçirerek ye..

geçmiş olsun şirin :D

öksürük şurubu yada ilacını al iç en kestirme yol, tabi değer arkadaşların söylediklerine ek olarak :)

Geçmiş olsun
Bu gün nasılsın
Ballı tarçın ılıtılmış balın üzerine bir miktar tarçın ..

valla bu öksürük ha diyince geçmiyor var malesef

geçmiş olsun..
Allah şifalar versin
balı kaynamış suda eritip sonra tarçın koyarakta deneyebilirsin
dene faydasını göreceksin inş.

Herkes bi fikir önermiş , ben de geri kalmayım şimdi :)

Ayvayı ikiye kesip , çekirdekli kısmını kaynatıyorsun . Ayva çekirdeklerinin jelimsi özelliği boğazda kayganlık sağlıyor ve öksürürken ki yırtılma hissini hafifletiyor.
Ihlamur , zencefil , bal da ek olarak tavsiyem.

Aklıma gelmişken Gülriz Sururi'den bir reçete ekleyim , ses kısıklıkları için birebir. (Sahneye çıkmadan önce uygularmış)
1 elmaya 8-10 tane karanfil saplayıp üzerini örtecek kadar suda yarım saat kadar pişirip önce suyunu içiyorsunuz ve pişen elmayı yiyorsunuz.

karanfil :D EN NEFRET ETTİĞİM ŞEY YAF :)
SAOL SEMA ABLA

Şirinecim, geçmiş olsun.Tez zamanda iyileşmeni diliyorum.
Bence arkadaşların önerdiği tüm doğal yöntemleri tek tek dene, birisi ya da birkaçı mutlaka iyi gelecektir.
Şimdi ben de aynısını yapacağım zira iki gündür şiddetli öksürüyorum.
Sadece ilaçlarını kullanırsan yine geçer:)
Ne ilaç, ne bal, ne şu, ne bu.... hiç bir şey kullanmadan bir hafta istirahat et ve sağlıklı beslen, gençliğinin ve güzelliğinin hatırına yine de geçer;)

Karanfil ses kısıklığı içindi Şirin :) Öksürük için Ayvayı yemen lazım :)

empatizan ablam sendemi...
herkes dökülüyor bu öksürük illetinden iyikide başlık açmışım ya...birbirimize faydamız oluyosa bir miktar ne mutlu....

gece yatmadan önce bir kaşık dolusu bal ye,

bir de adaçayı gargarası yap rahat bir uyku uyursun

boğazını da tülbentle sar biraz viks sürüp.

geçmiş olsun....

Babannemin bize öğrettiği bir yöntemdir, yıllardır ailecek uygularız bunu mutlaka yapmalısın 3 günde bişeyin kalmaz:

yarım çaykaşığı tereyağını bir tavada erit (yakma sakın!), tam eriyince içine yarım çay bardağı kadar dut pekmezi dök ve kaynayıncaya kadar bekle (yakma ama!) üzerine eğer istersen biraz da karabiber ekle ve bir bardağa koyup sıcak sıcak boğazından süzüle süzüle geçecek şekilde iç. (Sıcak olması ve boğazından süzülerek geçmesi çok önemli ! )

Bu yöntem daha kötü hastalıklar için denenmiş ve başarılı olmuş kuşaktan kuşağa geçen bir yöntemdir. Günde bir kaç defa tekrarlarsan hiç birşeyciğin kalmaz ;)

Geçmiş olsun :)

Ben hala 39 derece ateş ve öksürükle cebelleşiyorum. Domuz gribi mi oldum acaba:D
Ne yaptıysam geçmedi. Üstelik bütün hafta yolculukta olucam off :(

Kansım sen ne alemdesin? Düzeldi mi biraz? İyileştiysen kulladığın formülü rica edicem:D

Bu arada aklıma ne geldi:D
Aşk-ı Memnu'da Behlül de böle hastalanmıştı da , Bihter anneannesinin formülünü yapmıştı:D Zıpkın gibi ayağa kalktı adam:D

Acep arayıp tarifi Bihterden istesemmi diyorum:D:p

bu çok eski bir mesajmış...ama geçen sene öksürükten şikayetçiydim genebu öksürüğün çaresi yok arkadaş ama tesbitlerime göre...
yazın öksürüyodum mesela şimdi neredeyse hiç öksürmüyorum çok nadiren...
yazın patlak veren bir boyun şişliğiyle başlayan Hastalığım hogdkıng lenfoma...Lenf kanseri türü kemoterapi almaktayım bildiğiniz gibi..
bunu göz önünde bulundurursak öksürük bundan kaynaklandığını düşünüyorum boyundaki şişlik baskı yapıyordu bana kalırsa nefes borusuna...
yani öksürüğümü reflüye bağlıyodum ben..
ama yani detayına inmek gerekiyormuş...şiş olana dek anlamadık nerden bilcen??

Üst Alt