Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bu doktorlar neden böyle!?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ünv hastanesine niye gttinki

Ordakiler asistan

İşlemlerde uzun sürüyo

@Çileli gül

Başınız sağ olsun. Sizle daha önce bu konuyu konuşmuştuk rüyada kardeşinin daha vefat etmeden önce öldüğünü görmüştünüz. Bende bilinç altı bastırılmış duygular rüyada serbest kalır yani beynimiz bizimle oynar demiştim. Kadere, şansa ve rüyalara inanma tek gerçek bilim. Senden ricam kullanıcı adını değiştir ve bu süreci aklından sil lütfen. Acısıyla ve tatlısıyla hayat devam ediyor. Sevdiklerimi kaybettim ve hâlâ çok güçlü sekilde tek başıma ayaklarımın üzerinde durabiliyorum. Ankara da yıllar önce özel hastanede çok sevdiğim birini acilde kaybetiğim günü hiç unutamam. Ayaklarımın bağı çözüldü yere düştüm ve boğazım da kelimeler düğümlendi. Tüm bunlar saniyeler içinde oldu ve ayağa kalkıp acilin kapısından içeri girip doktora yalvarıp geri getir diye rica ettim. Doktor tekrar kalp mesajı yapmaya başladı. Maalesef geri getiremedi. Acil servisin kapısının önüne yere oturdum. Bir morg görevlisi ile özel güvenliğin içeride vefat eden yakınım hakkında alaylı konuşmalarını dinledim. Sonra ayağa kalkıp içeride ölen kişi benim yakınım ve size böyle sözler hiç yakışıyor mu? Sizin yakınınız olsa birileri bu sözleri söylese hoşunaza gider mi? Diye sorduğumda başlarını öne eğip özür dileyerek uzaklaştılar. Ağaçtan düşenin hâlini ağaçtan düşer anlar konuşmak istersen ben buradayım.

Akşam evde 2 dk. ailesinin dırdırını çekemeyen hastanelere gidip günde 70-100 hastanın ağız kokusunu çeken doktorlara çemkiriyor. Sizin işiniz hallolmadıysa sorun doktorda yada hemşirede değil. Sorun sistemde. Sistemin açığını oradaki personel çözemez. Bankada veya PTT'de saatlerce beklemesini bilir hastaneye gelince 10 dk randevusu gecikti dye doktora bağırmayı kendine hak görür. Hata ve kusur her insanda olur. Tabi ki bütün sağlık çalışanları melek değil, yok mu bizim de kusurumuz? Doktor ile başlayan hemen her muhabbettin sonu "doktoru dövünce sonra neden dövdü"ye getirmek akıl işi değil. Bağırıp çağırdığınız yada tehdit ettiğiniz o doktor tayin isteyip başka yerlerde gittiğinde de bu sefer kime küfür edeceksiniz acaba. Hastane yapmışlar içinde doktor yok demeye başlarsınız. Son 18 ayda 9 bin doktor istifa etmiş.

Doktorların neredeyse %50 si bu hükümete karşı bunları en iyi ortamı hazırlasan da kamuda en yüksek maaş versen de yine aynı teraneyi vurgulayacakla 'Eski sitem' diye eski harabe merdiven altı tuvaletten bozma doktor odaları hapishane tarzı bekleme salonları yıkık dökük depreme dayanıksız harabe binalar bunlar hepsine razı amma hastaya sen git muayene haneme gel orada halledeyim veya hastanede işlemlerini hızlandırayım bıçak parası 1000 mark veya dolar anlarsın işte yan cebime koy parayı vermezsen hastan rehin,ne bileyim ben, git nerden alırsan al ilaçlarını,10 kişilik odamı istersin 15 kişilik kovuş mu muabbetlerini özlemle anıyorlar çünkü devranları dönüyordu hastane döner sermayasinden daha çok bütçeli özel muayene haneleri vardı şimdi ne lazım 5 yıldızlı hastane yapmış devlet ne işlerine yarar ki sözüm tabi ki zorluklara göğüs gerip milletine hizmet aşkını paradan daha çok üstün tutan doktorlarımıza değil elbet bir gün tam karşılığını alacaklar mutlaka bir gün.

Maaşlar ve can güvenliği nedeni ile tahmini olarak 10 bin doktor istifa edip yurt dışına gitti.
Tekrar söylüyorum sağlık çalışanlarının can güvenliği sağlanmadan ve maaşlarını vekil maaşlarına çekmezsen daha çok giden olur. Bıçak parası hâlâ alınıyor. Acil olmayan ameliyatlar 9 ay sonraya gün veriliyor. Kimse üç maymunu oynamasın paran varsa sağlık hizmeti var.

CLZFgyAWgAAzQ-V

devlet-ve-ozel-hastaneler-karikaturu.jpg

Biliyor musunuz insan insan olmadıktan sonra özel ya da kamu fark etmiyor bu karikatür de hekim hasta olayı görünüyor bir de görünmeyen yani var özelde hastaya tatlı dili var ama yardımcı sağlık personeline ve hizmetli personele davranışlarını görseniz....
"İnsan, insan ,insan derler insan nedir?... "

Doktor ,polis ,öğretmen ,zabıta .v.s...herkes kötü bir tek ben iyiyim cenneti de bir tek ben hak ediyorum tabii birde benim sevdiğim kişiler eş, dost, arkadaş, akraba, desteklediğim siyasi görüş falan .:p

(Gölge)

Dünyada en zor iş insanla uğraşmaktır, ben bunu bilir bunu söylerim.

Acilin kapısına barikat kurduklarını hatırlıyorum içeri hasta ve yakınlarının saldırısını önlemek için.

Sen hasta olduğun için yaptığın şuursuz hareketler normal karşılansın ama kafasını kaşımaya vakti olmayan doktorların hakeretleri yanlış öyle mi?

İstediğin ilacı yazmadığı için hakaret, beklediğin raporu vermediği için küfür başka?

Genelleme yapmıyorum, soğanın içinde de altının içinde de bozuğu çıkar.

GaribanÖğretmen

Ankara keçiören tarafında bir hastanede olmuştu bu olay yoğun bakım ünitesi ya da ameliyathaneye girmeye çalışan hasta yakınları doktorlara saldırıyordu. Bu saldırganlar elini kolunu sallayarak halkın içinde gezmeye devam ediyor. Sağlık bakanı cezasız kalmayacak diye tweet atmıştı. Adelet sistemi para cezasına çevirip herkesi dışarıya salıyor. Sağlık çalışanlarına şiddet yasası acilen çıkmalıdır.
Çocukluğumdan itibaren dişlerimi fırçalar ve temiz iç çamaşırları giyip hastaneye giden biri olarak yetiştirildim. Vücut temizliği yapıp hastaneye gitmek sağlık çalışanlarına olan saygıdır. Kaza geçirip yoğun bakıma alındığınız zaman hasta bakıcı ya da hemşire sizin etek ve sakal traşınızı yapmak zorunda kalıyor. Bunları yaşamamak için evden çıkmadan vücut temizliginizi yapın.

ne yazık ki bu foumda doğruyu söyleyeni 9 köyden kovuyorlarr....

Doğru söylemekle doğruyu söylemek arasında fark var. Kullandığımız kelimeler , toplum içerisindeki tutum ve davranışlar önemlidir. Bunun yanı sıra olabildiğince kişisel ve kamusal haklarımızı bilmek bizi her daim bir adım önde tutar.

Nurtan

10.Köyün Muhtarı : Buraya gelmesin istemiyoruz onu burada .

Son 2 yılda 3000 den fazla doktor yurt dışına göç etmiş benim işim hallolsun istediğim oran verilsin yok olmazsa dayağı hak ediyorlar kafaya bak sizin gibiler yüzünden bizde doktorsuz kalacağız demek ki hastalığın %39 oranında engelli raporu almanı sağlıyor sen raporu 1 haftada almak istersen herkes erkenden raporu almak ister buda mümkün değil bencilliği hak olarak görmek ayrı bir ironi umarım daha fazla doktor Ülkemizden göç etmez acilen çalışma şartları ve maaşlarında yüksek miktarda iyileşme yapılması lazım yoksa Allah korusun doktorsuz kalmak demek ölüm demek bizim gibi hastalar için

Sağlık çalışanları sağlıkta şiddet yasası ve yapılan zamların geri çekilmesi tatmin edici zamların yapılmaması nedeni ile dört gün iş bırakma eylemi yapacaklar. Sadece acil servisler hizmet verecek. Bazı doktorlar sadece sabah muayene yapıp öğleden sonra iş bırakma eylemi yapacak.

Doktorları alkışlıyorlardı bir ara ne oldu işleri bitti galiba ? Hani kahramandılar ? Adam tıp okumuş cahilin birinden dayak yiyor ve o cahil elini kolunu sallayarak dolaşıyor doğru dürüst ceza bile almıyor .Bunu reva görenler keşke sizinde koruma kalkanınız o doktorlar kadar olsa neden değil yoksa siz kahraman değil misiniz ? Korkar mısınız ?

sokrates

Doktorlar olmasa-Hasta
Hastalar olmasa-Doktor olmazdı.
Doktorlar tıbben hem teşhisi, hem tedaviyi uygulayan gerekli acil müdahalelerde can kurtarıcıdır. İlaçları yazarken bile belirli pröserdürlere göre yazar. Sen ilacımı yazmadın, sen hastama bakmadın vs. durumlarda doktorlara uygulanan fiziksel ve psikolojik şiddetin diğer bekleyen hastalara zararı olacaktır. İnsanların burada ki en büyük hatası iletişim,otokontrol ve bekleme kavramında ki eksiklik. Bu eksiklik hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. en basiti;market sıranız ya da toplu taşıma araçlarında ki bekleme sıranız da olabilir.

Nurtan

Doktorlar olmasa hasta olmaz mıydı ? Neden doktorlar mı hasta ediyor insanları ?:D Ayrıca da doktorlara uygulanan şiddetin diğer bekleyen hastalara zararı olacak falan demişsin aman ne büyük zarar adam çalıştığı kurumda herkesin önünde dayak yemiş onuru zedelenmiş sen sıra bekleyen hastaları mı dert ettin şimdi vah ne yazık onlara değil mi daha çok bekleyecekler zaman kaybedecekler .:p

Ali_Gs

adamın derdine bakk doktorları müdafa etmek sana mı düştü ?? isteyen istediği yere gidebilir kimseyi ne burda nede başka yerde zorla tutmuyorlar...
hastalığım yüzde 39 muş çok biliyon herşeyi yüzde 44 olan rapor yüzde 39 nasıl düşüyor o zaman akıl danesi....
yaptıkları iş zor stresli diye acısını bizden mi çıkartacaklar egosunu bizim gibi gaibanların üzerinde mi tatmin edcekler...

Doktorlar olmasa-Hasta
Hastalar olmasa-Doktor olmazdı

aynen öyle eğer ben olmazsam o doktor da olmaz zaten çuvalla para alıyorlarrr....

POWER_

Tabiki bana düştü doktorlar hakkında kim boş boş konuşursa cevabını fazlasıyla alır sonuna kadar savurunum sen ve senin gibiler olmazsa sağlık sistemi daha çok rahatlar kendini nimetten görme isteyen gider ama sizin gibiler yüzünden giderse Sadece siz değil bizde çok şey kaybediyoruz demekki iyileşme olmuş ya da yeni oranlama olmuş %39 a düşmüş Allahtan Beyaz kod hakkı verildi de doktorlara onun sayesinde biraz sizin gibilerden kendilerini korumaya alıyorlar hala savunuyorum doktorlara çok daha fazla hak verilmeli ve daha fazla para verilmeli

Ali_Gs

%39un mantığını aciklarmisiniz peki sen engelli gibisin ama haklarından yararlanma mi oluyor

aynen yüzde 39 raporun mantığı ney arkadaş kasıtlı yapılmış gibi tam sınırda kalmışım adam destek olacağı yerde köstek oluyır....

bu arada forum editörleri üyelere çifte standart uyguluyor benim yorumlarımı silerken karşı tarafın yorumlarına hiçbirşey yapılmıyor eden acaba ???

fasfor
O Doktorun sorunu değil Devlet %40 ve üzerine bazı hakları veriyorsa doktor ne yapsın? hak etmediği halde fazladan %1 oran neden eklesin sen engelli gibisin ama haklarından yararlanma diyen Kanunlardır doktor değildir ama işin kolayı kanun nizam bilmem doktorla kavga eder işime gelen oranı alırım demek ne demek bunu açıklayın sizde bana

POWER_

bizde destek haklıya verilir tıpkı forum editörlerinin yaptığı gibi haklının yanındayız her daim

Ali_Gs

Kanunlar devletin hangi işi düzgün ki hangi yardımı ihtiyaci karşılıyor ki açıklıyim sana

fasfor

bırak usta gözünü seveyim kime laf anlatıyon ki sen ??? kalma cahilin lafına bilse iyisini konuşur...

bunların tuzu kuru bol keseden atıp tutuyorlar ... bunlar benim nasıl hastalandığımı görseler bilseler emin ol korkar kaçar doktorun verdiği yüzde 39 u savunuyor bana ...

POWER_

Benim yorumum da silinmiş, Türkçe karakter kullanmamıştım ondan olabilir.:) Power 3-6 ay bekle itirazda bulun. Devlet Hastanesinden tekrar başvuru yap.

Az sabredin.. bu gidişle zaten memlekette doktor da kalmayacak.

oturanboğa haklı olmakla birlikte kimse sistemin sorunlarının hıncını birbirinden çıkaramaz
Öncelikle bunu anlamamız lazım ben hem engelli bir birey olarak hem de sağlık sektöründe yıllarca çalışmış bir birey olarak yıllardır her iki tarafın da yanlış davranış şekillerini gördüm ve her iki tarafta bunu yapıyor varsa bir sorunun büyük resme bakacaksın ve şikayet etmen gereken yer işte sistemin insanı insana kırdıran yönetim şekli ve çoğu insan bunu görüp asıl hedefi asıl yanlışın nereden kaynaklandığını gözden kaçırılarak hıncını birbirinden çıkarıyor bu çok yanlış ve bölünmekten başka bir şey değil artık bunu görelim ve aklımızı başımıza alalım .
Aslında yan yana durması gereken bir kesimin tek tek bireyleriyiz ve yan yana durursak daha güçlüyüz bunun farkına çözüm üretemeyiz

Bir de yaşadığımdan örnek vermek istiyorum hacettepe'ye gittim kalp kontrolü için ben muayene olurken. Bir önceki hasta için bir asistan geldi bir şeyler danıştı benim muayene olduğum doktora dedi ki bak dedi böyle böyle bir şeyler gözüküyor hayati tehlike oluşturabilir mi cevabı şuydu hayati tehlike oluşturmaz zaten kontrol hastası bir şey olursa yine gelir biz buna didiklersek engelli raporu vermemiz gerekir Yukarıdakilerle papaz oluruz
önünüze gelene engelli raporu veriyorsunuz derler
Adam resmen böyle söyledi yani insanlar aslında görevi ile vicdanı arasında arada kalıyor sorun Tam da bu yani kimse bu durumdan memnun değil

"sistemin kendi kuruluşlarının işleyişini engelleyenler doktorlara görevini öğretenler gerekirse bu görevi yapma" diyenlere de bir eleştirimiz var evet Sayıştay raporlarını okudunuz mu 90 bine yakın insana çoğula engelli raporuna dahi gerek duymaksızın engelli ve bakım ücreti verilmiş çarşaf çarşaf basında televizyonlarda yayınlandı şimdi Bunu görmezden mi geleceğiz Evet birileri hakkını alamazken sürüp sürün sürünürken birileri rapor bile almadan bu hakka sahip oluyor Neden

Yani demem o ki hastalar doktorlar Eczacılar vesaire aslında yan yana durması gereken insanlar birlikte yanlışı düzeltmesi gereken insanlar birbirine girerse bu çözüm olur mu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt