Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Buca Belediyesi Kent Konseyi "Engelli Meclisi Rezaleti"

Jem

Aktif Üye
Konular
91
Reaksiyonlar
4
26 Aralık Cuma günü Buca Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Seçimleri vardı.
Belediyenin yemekhanesi tahsis edilmiş, yaklaşık 200 kişi toplanmıştı.
Benim dikkatimi çeken, sağlamların çokluğu oldu ama işitme vs. karışıktır diye düşündüm...
Başkan ve yönetim seçilecekti, ti...
Öncelikle sadece seçim var diye toplanan genel kurulun önüne tüzük değişikliği getirildi. Kanunen tüzük değişikliği 15 gün önceden üyelere bildirilmesi gerekiyordu, burada bir "oldu-bitti" sözkonusuydu.
Tüzük oldu bitti ile değişti, işi bilenlerin itirazları havada kaldı.
Ufak kavgalar, tartışmalar oldu, sinirden ağlayıp gidenler dahi oldu.

Seçim zamanı...
Tam bir tiyatro...
Birileri hızlıca 9 kişilik listeleri hazırladı, o an kimsenin farketmediği isimlerin hep aynı kişilerin olmasıydı...
Kendi ismi ve tanıdığı 2-3-4 kişiyi yazması yetmediği için, illa 9 kişiye tamamlamak zorunda olduğu listelere "birilerinin söylemesi ile" tanımadığı isimleri de yazdılar.

Ben havasız kalan salonda insanların fenalık geçirmesini resimledim...
Bir damla su olmayan masaları çektim, oy atmak için sırada sağlamların itiş kakışlarını çektim...

Yahu insan 3 saat sürecek bir organizasyona su koymaz mı?
Keşke mesele bir bardak su olsaymış, kumpası göremedim o dakikalarda.

Sandıktan çıkan oylar sayıldıkça koklayamadığım çürümüşlüğü gözümle gördüm.
Bir yığın engelsiz abla, engelliler meclisini yönetmek için birlik olmuş meğer!
Neredeyse hepsi belediyenin yönetiminde bulunan siyasi partini ilçe başkanlığından "itina ile" seçilmişler.

Ben ses çıkarmaya başladığımda, senin ne işin var falanca partili olarak diye itiraz edebilecek kadar cüretkar olanlar oldu.
Demek ki, bir ilçe belediyesinin kent konseyi, ilçe halkının tamamı için değil, sadece kendi siyasi partisinin yandaşları tarafından yönetilecekmiş!
Demek ki, ilçedeki engellilerin engelli meclisinde olabilmeleri için, önce belediyenin siyasi partisine üye olması lazımmış!
Tepkim sertleşti, bu kadar sağlamın yönetime girmesini elimden geldiğince kınadım.
Bir tanesi demez mi, "biz sizi daha iyi anlarız, sizden daha iyi yönetiriz"!
Tülay ön adlı bu bayanın söylediklerinden sonra bende söz bitmişti!

Hepsine yazıklar olsun...
9 Kişilik engelli meclisi yönetiminde 6 engelsiz var...
Hangi şaibe ve oldu-bitti ile seçilmiş olduklarından çok,
Onların böyle bir meclise yönetici olarak aday olmalarını dahi kınıyorum.
Ne işin var senin orada?
Yarın toplantı olacak, masanın başında sağlamlar, karşıda engelliler onları dinleyecek/alkışlayacak.
Allah'tan başkan engelli!
Ama bütün film başkanın yönetiminde çevrilmiş zaten...
Siyasi kaygısı ve hedefleri, engelliler meclisi görevinden baskın çıkmış.
Yanına engellileri de alıp, engelli meclisini yönetmektense, partili kadınları alıp kulis yapmak daha tatlı gelmiş...

Arkadaş biz boşuna demiyoruz burası Türkiye diye bu ülkede hiçbir zaman düzen ve ilerleme olmaz çünkü her zaman adam kayırma en önde neden ? Çünkü Türk toplumunun temel yapısı adam kayırmacılık, Temel yapı adalet, Doğruluk ve Dürüstlük olmadığı sürece bu sistem böyle gider. Sen çocuğuna dürüst olma enayi olursun çal çırp nasıl yaparsan yap para kazan o zaman adam olursun dersen toplum olarak bunuda böyle yaşarsın işte üstelik benim ülkem niye düzelmiyor diye diye.

ne bekliyordunuz ki ?

bu ülkede çok meşur bir engelli millet vekilimiz önce ak partili sonra engelliyim demişti !!!!!!!! ?

ayrıca ankaradaki en büyüğünden en küçüğüne engelli derneklerini bir incelerseniz ne daleveralar dönüyor şaşırırsınız !!!!!

piyasada engelliler adı kullanılarak milleti çarpan yada gayri ahlaki işler yapan ve yasal kayıtlı öyle çok vakıf , dernek , şirket varki inanamazsınız !!!!

kıssacası sayın modaretörüm : engelliler kendi içlerinde birlik değiller . engelliler ; engelli olmamız ilk önceliğimiz diyerek birleşmeden bu işler düzelmez . bunu diyecek ve engellileri birleştirecek engelliyi de alnından öpmek gerekir lakin ortopedik engelli ruhsal engelliyi o görme engelliyi o iç hastalıkları engelliyi o duyma yada işitme engelliyi vs anlamadığından herkez kendi derdini bildiğinden böyle engelli olmayanların ellerine teslim ederiz meydanı .

siz farklı bir siyasi görüşe sahipken gördüğünüz olumsuzlukları yazmışsınız ben ise aynı siyasi görüşe sahipken aynı durumu bire bir olmasada yaşadım ve bunu yazmama gerek yok çünkü siyasi görüşlerimiz engelliliğimizin önüne geçmemeli ve birlik olarak mücadele etmeliyiz ayrıca bir tutam çıkar için engelimizi satmamamız hak ettiğimizi istememiz gerekli .

saygılar

Tarafsız olması gereken bu konsey, şimdi de ÖZGECAN cinayetini hükümete maleden eylemler hazırlığındalar.
Üyelere atılan nefret mesajları ile insanları kışkırtmaya başladılar.
Her attıkları mesaj, bir eyleme çağrı, faydalı birşeyler yapmak için tek çaba yok!

Tuzuklerinde gorev sureleri ile ilgili bir ibare bulunmuyor. Ilk donem 2, ikinci donem 3 yil sanirim.

Ilk firsatta meclise uyeligi gerceklestirecegim.Sonraki secimde 2. muhalif ses olabilirim. Belki de yonetime aday oluruz.

işte engellileri adam yerine koymadıklarının bir kanıtı daha son olan olaylarda cabası acaba insanları kendi vatanlarından milletlerinden soğutmayamı çalışıyorlar?

Üst Alt