Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Büyük safen venoz yetmezlik için oran veriliyor mu?

kapesh38

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
1
Buyuk Safen venoz yetmezlik icin oran veriliyor mu? Veriliyorsa heyete gitmeden önce muayene olduğumuz doktordan rapor falan çıkarmak gerekiyor mu yoksa direk heyete girmek mi gerekiyor? Büyük safen ven reflu akimi yaziyor ultrasonda doktor daflon ilac ve varis çorabı yazdı bunun yanında uyku abnesi var AHI değerim 74.5 yüzde kaç oran alabilirim venoz yetmezlik icin elimde bi belge falan yok e nabizda ultrason sonucu var sadece bu yeterli olur mu ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Öncelikle geçmiş olsun venöz yetmezliği için kalp damar cerrahi görüntünüze bakıyor bacağının açılmasını istiyor. Yüzde 20 oran veriyor

@Serhkan, teşekkür ederim yani heyetteki muayene eden doktor renkli doppler ultrason görüntüsüne mi bakıyor e nabizdan ilkkez heyete gireceğim için süreci tam bilemiyorum uyku abnesi AHI DEGERI 74.5 olduğu için ordan %35 oran alacağımı söylediler onun yanına %10 luk oran olsa yetiyormuş büyük safen ven reflu akimindan oran oluyor mu tam emin olamadım Artı uyku abnesi raporu var elimde ama venoz yetmezlik icin bisey yok e nabizda renkli doppler var sadece o yeterli olur mu

@kapesh38,
Evet hocam elinizdeki rapor ve görüntü ile gittiğiniz zaman birde gözle kontrol ediyor sizi öyle oran veriyor

Geçmiş olsun.başka fıtık tansiyon gibi rahatsızlık varsada ilave edin bence süreli rapor alırsınız muhtemelen

@Serhkan, baska yok uyku abnesi suresiz veriyorlar diye biliyorum ama venoz yetmezlik sureli mi suresiz mi ondan emin değilim bide kronik migren var ama migrene vermiyorlar diye biliyorum

Venoz yetmezlikten heyete girmek icin oncesinde heyete başvurmadan önce kalp damar muayenesinde venoz yetmezlik raporu almak mı gerekiyor ????

Ben de aynı sorunu yaşıyorum hocam geçmiş olsunn. Her iki bacakta da var mı sizin? Neden kaynaklı oldu hocam

@aslionn, teşekkür ederim sizede geçmiş olsun evet iki bacağımda da var buyuk safen vende reflu akim izlendi yaziyor benim ki ayakta çok çalışmaktan oldu ama sağ tarafta daha çok dedi doktor ama sağ tarafı doktora söylemedim ama küçükken trafik kazası geçirip ameliyat olmuştum o da etken olmuş olabilir doktor müdahaleye gerek yok dedi cok damar genişlemesi yok dedi pek umursamadı ben ayağım morariyor şişiyor deyince daflon ilac yazdı varis çorabı giymelisin dedi

anladım hocam bende tromboz (pıhtıdan) dolayı oldu venöz yetmezlik

@aslionn, staz ulseride varsa yani yara bi bacak için %40 iki bacakta da varsa % 70 alırsınız staz ulseri yoksa yüzde 20 rapor alırsınız diye biliyorum geçmiş olsun normal muayene rapor çıkarıp mi heyete başvurmak gerekiyor acaba bende onu merak ediyorum heyete girecem ama doktora ne diyecem elimde bi rapor yazılı kağıt yok e nabizda renkli doppler ultrason heyete gittiğimde venoz yetmezlik var dediğimizde doktor e nabiza girip renkli dopplere bakıp mi oran veriyor yoksa öncesinde biz heyete gitmeden normal muayene olup rapor mu çıkarmamız gerekiyor onu merak ediyorum

hiçbir bilgim yok hocam ben de onu merak ediyorum. ülser yok bende sizde var mı
venöz yetmezlik venöz tromboz sebebi ile oldu, genetik mutasyonumda çıktı pıhtılaşmaya dair. Etkiler mi oranı

@kapesh38, @aslionn, Geçmiş olsun, siz MHRS veya 182 üzerinden SAĞLIK KURULU ERİŞKİN polikliniği için randevu alacaksınız. İlk defa engelli raporu alacaksanız genellikle bütün hastanelerde muayene olmanız gereken bölümler aşağıdaki gibidir. Randevu günü sağlık kurulu sekreterliğinde ilk işlemleriniz yapılırken size başka bir bölümde hastalığınız var mı diye sorabilirler. Sormazsalar bile siz hatırlatın ve KALP VE DAMAR CERRAHİSİ bölümünü ekletin. Hastalığınız ile ilgili daha önceden başka bir yere gidip herhangi bir yazı almanıza gerek yok. Sizi muayene eden doktor varsa zaten sistemden röntgen doppler ultrason ilaç gibi herşeyi görüyor. Gerekli görürse kendisi herhangi bir kan tahlili film röntgen vb. gibi tetkikler isteyebilir ve durumunuza göre engel oranını belirler. İyi Akşamlar

GENEL CERRAHI
KULAK BURUN BOĞAZ
HASTALIKLARI
İÇ HASTALIKLARI
RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
FİZİKSEL TIP VE REHABILITASYON
GÖZ HASTALIKLARI
NÖROLOJI

@BnymnYldz, teşekkür ederim bilginiz için

@aslionn, bende de ülser yok oraninizi etkiler mi bilemiyorum malesef bende de renkli doppler ultrason u yatarak çekti ama asil ayakta da çekmesi gerekiyormuş doktora dedim yatarak çekildi ayakta çekilmedi dedim renkli doppler ultrason yarım saat falan sürüyormuş ama benimkini 10 dk sürdü sürmedi doktorda dalga geçer gibi
Eldeki veri bu buna göre yorum yapabiliriz dedi tekrardan özelde muayene olup renkli doppler çektirmeyi düşünüyorum ama bilemiyorum direk heyete gitsem oran alabilirmiyim bilmiyorum kararsizim

Son düzenleme:
Üst Alt