Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışma Bakanı'ndan engelli atamaları açıklaması

Ata_Türk

Üye
Konular
59
Reaksiyonlar
2
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2020 yılı bütçe görüşmelerine başlandı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, komisyonda sunum yaparak, engelli atamaları ile ilgili şunları kaydetti: "Engelli atamalarını, kotaları dolduğu sürece aralık ayında gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Bu cumleden bir anlam cikarabilen var mi?

Fazla anlam aramanıza gerek yok.bakanlığin kendi sayfasında aynen şu şekilde yazılmış.sayfaya girip bakanın dünkü sunumu hakkındaki yazıya bakarsanız atama hakkında bunlar yazıyor.
“Engelli Atamalarının Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Talepleri Doğrultusunda Aralık Ayında Yapılacak”

Bakan Selçuk engelli atamalarının kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri doğrultusunda aralık ayında yapılacağını bildirdi.

EKPSSP1 Puanı 80,09441
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 5759
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı 59320
Arkadaşlar bu benim puanım ve sıralamam
Fakat anlamadığım bir şey var bu başarı sıralamam ortaöğretim,önlisans ve lisanslar arasındaki sıralamam mı
aday sayısına baktığımda lise önlisans ve lisans toplamı gibi geldi bana bilen varsa lütfen geri dönebilir mi

eğer toplamıysa 5759-2500:3259
toplam 3500-4000 kişi alırlarsa 80 puanlılar bile atanır demektir
85 ile atanamıyorum diyen kişiler boşuna ah vah çekiyor
büyük ihtimal en az 5000 kişi alacaklardır çünkü ilk atama 2500 kişi gibi çok az bir sayı aldılar

hala neyi tartisiyorsunuz bakan aralikta atama olacak demis.bundan boyle..yani onumuzdeki aralik ve her.yil kota doluncaya kadar alim.olacak

kürşat12 eğer 5000 kişi alacaklarsa 77-78 puanlılar atanır mı sence?
EKPSSP1 Puanı(Ortaöğretim):78,24529
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası:7812
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı:59320
2019/1 EKPSS atamalarında 5000 engelli istihdam edilecek mi?

Üst Alt