Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çevremde birçok kişi iş buldu, atandı, yaşamını kurdu. Neden çabalarım sonuçlanmıyor?

Overlord

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
69
nerden başlayacağımı bilmiyorum lakin çok doluyum ve anlatmak istiyorum ben 2018 den beri ekpss kervanındayım (2020 dekine girmedim uzun hikaye) ve bi türlü atanamıyorum 76-80 ve şimdi 89 puan aldım ama çevremdekilere bakıyorum kimisi seçimle memur olmuş altına arabasını çekmiş Allah yürü ya kulum de ya bazılarına oda öyle kimisi özel sektörde çalışıp yıllardır belediyeye girip ordan da hop yargıtaya giriyor sonradan memur olmuştur tam sormadım ama olur yani niye olmasın ki Allah ona da yürüm ya kulum demiş

diğerlerine bakıyorum geçen yıl evlenip ailesi altına araba almış (bugün) çok çaresizim o kadar uğraşlara rağmen devlete bir türlü sırtımı yaslayamadım 7 ay akrabanın yanında özel sektörde çalıştım sonra toplam 9 ay 2 ayrı devlet kurumunda görev yaptım ama geçici idi 2 side ismini vermeyeceğim 1.5 yıl bir partide koşturdum ordaki biri büyükşehir meclis üyesi idi işe sokarız gelsin dediler 2-3 ay sonra bir şirkette büyük alım oldu yaşım tutmadı diye giremedim ama çoğu belediye şirketleri onlardaydı o zamanlar 19-24 yılı arası şimdi işsiz sapsız kaldım ve param olmadığı için aile ilişkilerimde kötü param olursa ayrı yoksa ayrı oluyor elim kolum bağlandı

şuan ne yapacağımı bilmiyorum artık ümit etmekte istemiyorum ama 2026 da belki hizmetli olarak atanırım yada 2027 de ye kadar uzar tabi 2026 daki sınavdan da 90 üstü almak lazım sabrım yok lakin hayat şartlarından dolayı mecbur susup oturuyorum geçenlerde babam söyledi yargıtaya 15 engelli personel almışlar (gizlice) büyükşehir belediyesinede 2024 seçimleri öncesi çok engelli girdi yani anlayamıyorum sanki Allah herkese yürü ya kulum demişte bi ben kalmışım gibi hissediyorum...

@samedo99,
reis ümitsiz olma diyon ama herkes torpille işe giriyor ve biz kalıyoruz kaldığımız yerde :(

Bu siteye baktınmı. Kamu iş ilanları sitesi.

Memurlukta iş bulamazsan özel sektöre bak.
işkura kayıt ol. Bulunduğun il, bulunduğun ilçeye göre iş ilanlarına bakabilirsin.
İşkurdan iş bulamazsan
eleman net sitesine bakabilirsin.

@Kobra_,
desteğin için teşekkürler ilk olarak işkura 2019 temmuzunda başvurdum bizzat gittim engelli raporumu yükletmek için ve o yıldan beri engelli kamu ilanlarına bakıyorum lakin 1 kere bile kurada ne asil nede yedek çıktım memurlar neti takip ediyorum zaten işkurdaki alımı söylüyor 3. siteyi ilk kez gördüm normal personel alımları tonlarca var lakin engelli işçi bir tane bile yok özel sektörü çok denedim kariyer net yenibiriş elaman net ama çağırmadılar 1-2 görüşme yaptığım oldu özelde ama ses çıkmadı (pandemi zamanı) lakin benim hayat şartları gereği kamuya girmem lazım çünkü sokağa atılma riskim var konusunu açmayacam hiç değilse arkamda devlet kapısı olsun özel sektöre güvenim yok yinede sağolun

@Overlord bazı insanlar şanslı evet yani önceki yıllarda atanmak özel de çalışmak biraz kolaydı sanki veya çalışarak okuyarak aile desteği ile işe girenler olmuştur. Siz kendiniz için elinizden gelenin en iyisini yaparak oluruna bırakın. Allah var gam yok. Birgün istedikleriniz olabilir kim bilir....

@Overlord,
Mersin akkuyu nükleer firmaları işkurdan hep engelli kadrosuna eleman istiyorlar . İçtaş falan bir bakın . Neredeyse engelli dışında istedikleri personel yok

@serotonin,

hocam ben ankara dayım ilden dolayı olmaz çünkü ikamet şartı istiyorlar çoğu zaman şehir dışındaki olanlar onuda geçtim hiç denk gelmedim mersindeki firmanın engelli işçi aldığına + şimdi gördüm geçmişte almışlar evet.. ama ilan silinmiş :D eski olduğu için sanırım lakin özel sektör bu ben sırtımı devlete yaslamak istiyorum

@CORTU,

bilmiyorum hocam 5 yılımı verdim ben bu olaya ve 1 yol kat edemedim :(

@Overlord

Lise mezunusunuz dimi siz? Lise mezunu olup atanmak çok zor bir seçenek. Çok az kişiyi atıyorlar. Ya gidip rahat atacağınız önlisans ya da lisans bölümü bulup bunu bitirip atanmayı bekleyebilirsiniz.

@Roro,
ekonomik sıkıntılar var onuda geçtim üni soruları bana zor gelir matematiğim bile iyi değil hala yinede sağolun

bende aynı durumdayım emsallerimiz evlendi çoluk cocuk sahibi oldu bizde bir çöp sahibi olamadık böyle hayat mı olur bee..
hangi kuruma nereye iş başvurusu yaptıysak hep olumsuz oldu anasını satım sanki sabıkamız var adam öldürdük tövbe yarabbi batsın bu dünya bee olmaz olsun....

atansan bıle yasam kurulamayabiliyor bazen tabiki para önemli ama yasam bambaska birşey evet yası 49 olup tek yasayanlar var muhatap olan yok herkez ofkelı tek yasamak yasam oluyorsa yasam kurabılırsınız

Kral herkes aynı durumda suriyelisi afgani doldurdular ülkeye iş bulma oranını azalttılar. Ekonomi o bu derken sorunlar çiğ gibi büyüdü ülkede herkes sıkıntılı herkes çaresiz Allah yardımcımız olsun.

@Hayataisyan,
amin cümlemize hocam

@zubizaretta,
hocam yazdığın saçma neden saçma devlet dairesine ''kadrolu'' girdikten sonra yaşamın kralını kurarsın ben 2 ayrı devlet kurumunda çalıştım ve birinde adam sürekli okulda yatıp kalkıyordu karısı yüzünden tabi şimdi girmeyim o konuya ev bulamasan bile çalıştığın kurumda hizmetli isen bir odan olur orda kalırsın ama para biriktirip eve çıkmakta önemli unsur yani şunu diyorum hiçbir yere gidemezsen bile gider çalıştığın yerde geçici yaşam kurarsın ben bile hayal ediyordum okulda çalışırken ulan kadrolu olsam bu odayı 2. evim yapardım diye yaparım sahiden neden olmasın :D maalesef ülkede herşey para o yüzden bi an önce herkesin kendini garantiye alması lazım diye düşünüyorum.

@ozmuşlu,
yorulduk be hocam valla yemin ediyorum sakalımız ağrıdı bu yollarda ne işkur ne ösym ikisi birbirinden bok

Hocam, ben de 19 yaşından beridir Ateistim. 2024 EKPSS'yi Tayyip yüzünden kaçırdım. Şimdi de sosyal medya da siyasi/dini açılardan millete sataşıyorum. Raporuma ve vasime güvenip.

8 yıl atanmak için uğraştım ve sonunda atandım atandigim ay corona geçiriyorum ve psikoz yaşıyorum buna bağlı olarak sonra hastaligıma atipik psikoz diyorlar o nedir bile bilmiyorum. Çok araştırdım sonra kabullendim hastalığı ama ailem senin biseyin yok dedi ben ilaçlarımı bigün bile aksatmadim . Neyse 18 gün hastaneye yatisim oldu sonra benim yoğun ısmarlarım üzerine hastaneden çıktım. Ve işe başladım icra katibi olarak sonra atandigima pişman oldum işimi yapıyorum ama iş bitmiyor tek katipdim iş derya deniz . Neyse meşhur 32.000 alımda tibbi sekreter olarak atanmak nasip oldu. Sonra karşıma biri çıktı evlendim . Ehliyet aldım. Hayatın ne getireceği belli değil hersey atanmak da değil ama Allah tan isteyin çok isteyin dua edin bol bol .......

hocam senin daha önceki paylaştığın bir yazıyı da okumuştum(ailevi olayların). allah sabır versin puanın iyi umarım atanırsın. sabret en karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar. atandığında gene buraya gelip bu yazılarını okuyup vay be diceksin

@neron+,

inşallah be hocam :) :D ölmeden yaparım inşallah bunu

@Maktumay,

bana göre herşey atanmak çünkü hayatında çok değişiklik olabilir insana göre değişir siz bile 32k alım ile girmişsiniz bizim meşhur atama 10.000 olandı 8 sene oluyor ondan sonra adam akıllı alım yapmadılar emin olun herkesten çok istiyorum ama işte...

Kardeşim herşey atanmak değil. Çok iyi bir okuldan mezun askerliğimi yapmış ve iyi bir kadroda sözleşmeli memurdum. Bir atak geçirdim. Allah herşeyimi elimden aldı. Evlilik bile yapmam çok zor artık.

0 bile değildim vasi atandı. Herşey bir anda yok oldu. O yüzden atanabilirsin belki ama bir anda herşeyin elinden tekrar gidebilir.

Hayırlısını iste

lise tercih hatası derken ? + olarak hocam 89 u bu sene aldım tercih yapmadım henüz daha

Üst Alt