Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Charcot Marie Tooth Sendromu (CMT) olan kim var?

Selam arkadaşlar bende Cmt hastasıyım benimkisi doguştan.evet zor bi hastalık ama şöyle düşünmek gerekir hayatta kolay bişe varmı ki ben şuan 20 yaşındayım benim en büyük sorunum yürürken rahat bi şekılde denge saglayamıyorum onun dışında rahat şekılde kendi işlerimi karşılayabiliyorum bildigim kadarıylada bu hastalıgın şuanlık tedavisi yok doktorum çapadan piraye oflazer bi yazıda okudum cmt hastası ehliyet alabilirmi diğe EVET ALABİLİR ben 2 yıllık ehliyet sahibiyim bu konuda yüreginizi ferah tutun ....
AllAH yardımcımız olsun

Selam...
internette hastalığımı araştırırken forumdaki yazılarınız çok hoşuma gitti. inançlı olmanız gayet iyi.
cmt 2k hastasıyım. Yaradan affetsin kendimi lanetlenmiş gibi hissediyom. lütfen mesaj atın.
selam...

yıllardır bu rahatsızlığı yaşıyorum böyle bir sitenin varlığını yeni keşfettim hastalık bende çok erken yaşlarda başladı yani 17 18 yaşlarnda. şu anda 54 yaşındayım emekliyim. Zaman zaman fizik tedavi uyguluyorum iğnelerim var böylece geçinip gidiyorum. Selamlar.

Bende Charcot Marie Tooth hastasıyım... ilk teşhis 1994 Samsun tıp fakultesinde emg sonucunda teşhıs kondu... hızlı koşamamak yururken zorlanmaktan dolayı şıkayetçıydım o zamanlar... dr. fizik tedavı gerektiği konusunda uyarmıştı... pekl kulak asmadık o zamnlar... okul bitsin dedık derken askerlik durumu rapor verdiler askerede alınmadık... sürekli ayağımı burgmaya kırmaya kemikleri çatlatmaya başladık son o zamanlar ki mubalasız 2 yıl içerisinde 4 sağ 4 de sol ayak alçıya alındı kırıktan çatlaktan dolayı... ama ben gene akıllanmadım :) birde genliğin verdiği enerjı dıyelım kendim sökerdım alçıyı dr bıle gıtmezdim...
ama ıyıce ayak seklim bozuşlmuş yururken yan basmaya başlamıştım ve oldukçada zorlanmaktaydım... 8 saatlık çalışma sonrası 16 saat evde ayaklarımı dınlendırdiğimi bilirim yaş ilerledikçe bu durumda ilerleme başladı...
2004 senesınde Trabzon kemik hastahanesınde bır mudahele yaptırdım 1 yıl kadr rahat ettım ortopdık ayakkabı v.s... ama 1 yılın sonunda gene aynı oldu öğrendimki kemiğe mudahale ettırmek doğru değilmiş... yada çözum değilmiş...
Şu an aynı zamanda diyabet hastasıda oldum ıkısı bır araya gelmesi daha çok zorlamaya başladı beni...
ama genede şükürler olsun ki kendi ihtiyaçlarımı kendim göruyor ve evımızden memleketımızen uzaklarda gurbetçilik yapıyoruz...

Özel yaptırdığım ortopedik ayakkabılarla normal hayatımı yurutmekteyim... ssk çok çüzi miktarını karşılamakta...

Yıllardır anladığım bir şey var bu rahatsızlıkta...
Takmayacaksın... üzülmeyeceksin... düşünmeyeceksin... stres yapmayacaksın... yuruyuş spor kendını yormadan... ve en önemlisi kendinle barışık olacaksın...
söylemesi kolayda inanın ben bile başaramıyorum bunu :)

ılk teşhıs konduğunda bu hastalığın bindebir ortaya çıktığını irsi olduğunu soylemişti doktorum... bende dr'a şunu demiştim o zaman...
TÜRÜMÜN BİR ÖRNEĞİYİM demekki dedim... :)
evlenırsen ve erkek çoçuğun olursa oğluna geçme olasılığı %90 dır demişti... Onada bir cvp vermiştim :))
hocam oda kolay iş erkek çoçuk yapmayız madem oyle :))

Bunlarişin latifesi tabiki... ama gerçekten kendinizle barışık olursanız sıkıntı manen azalmış oluyor...

heee bu arada hala evlenmedim :))) aslında evde kalmışım de diyebilirim :)))

herşey gönlünüzce olsun... ALLAH HERKEZE ŞİFA VERSİN...

öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar benim rahatsızlığımda CMM büyük ihtimal ayaklarımda bilateral pes cavus var bu babamda ve ailemde var genetik bir hastalık ama benim sadece ayaklarımda şekil bozukluğu ve parmaklarımda cekiç parmak var bu ayaklardaki sorun aslında cmt hastalığının vermiş olduğu dıştan cmt hastalığının bir belirtisidir fakat bu pes cavus un olmasının sebebi topuğumuzun arkasında bulunan aşil tendonu dur ben bu pes cavus hastalığını ve ameliyatını nezamandır araştırıyorum bu işi türkiyede yapacak olan doktor çok azdır arkadaşlar gelelilim bu ameliyata sakın ola bu pescavus ayaklara ortapedicilere bakıldığınızda bu duruma normal bir ortapedi sorunu ile bakarsa sakın o doktora ne ameliyat olun nede dediklerini takın bu rahatsızlığa norolojik bir sorundan ötürü oluştu diye bakarsa bir ortapedici o doktor iyi bilgili doktor demektir ben TRABZON DA ismini vermek istemediğim bir doktora annem beni kücüklükten buyana muayene ettirirdi kemik hastanesinde bir doktor görünüşte yürüyüşte birşey yok derdi ama ergenlik dönemimde vucudum büyüdü fakat bu hastalık sonucu ayaklarım büyümesine izin vermedi bedenime kısa gelen aşil tendonum bu pes cavus ameliyatında cekiç parmak ameliyatını yaptığın da ve ayağın kavsinin düzeltildiğinde eğer topuğun arka kısmındaki AŞİL TENDONU uzatılmaz ise bir zaman sonra ayak yine eski haline gelir cünki ayaklarda oluşan pes cavus normal bir ortapedi sorunu değil norolojik bir rahatsızlık sorunu sonucu ayaklarımız bu hale geldi ben bugün TRABZON DA yeni acılan bir hastanede norolojik olarak bakıldım doktor bayandı baya bi anlattım durumu EMG cekildim ve doktora bu bilgilerimi anlattım doktor bana şaştı inan ki sen bu konuda benden çok bilgi sahibisin dedi ve benim düşündüğüm gibi ameliyat olacağın ortapedi uzamanına bu EMG sonucunu göster ve ameliyat sonrası ayakların tekrar bu şekle gelecekse ameliyat olmanı tavsiye etmiyorum ama ameliyat olacağın ortapedi uzamanı derseki bu tür cmt hastalığı sonucu bu pes cavus olan birisi ameliyat sonrası sağlıklı ayaklara kavuşa biliryor derse ameliyat ol yoksa bu duruma normal bir ortapedi sorunu gibi bakarsa olma bu konuda doktor çok önemli bu işte din kardeşlerim allah şifalar versin bu atacağım linke girin ve doktorum programına katılan selim muğrabiyi sonuna kadar dinleyin bu linkteki videoyu ben bu doktora ameliyat olmayı düşünüyorum Ayaktaki kemik neden büyür? / Ayak Sağlığı / Ortopedi / Doktorum.kanald.com.tr

arkadaşlar karamsar olmayın allah sağlık versin bende bugün EMG cekildim tokrum çok iyiydi büyük ihtimal sebinde dediğin gibi bu Charcot Marie Tooth Sendromu hastalığın var ama benden bazı tahliller istedi kalpbini baktırmamı istedi kan testi yaptırmamı istedi gözlerimi baktırmamı istedi KBB doktoruna bakılmamı istedi ve kardiyolojiye bakılmamı istedi ve üç aşşa beş yukarı karar verebilmemizde yardımcı olacaktır bu testler ama en önemlisi biyopsi testinde cıkar bu hastalığın hangi CMT grubunu taşıdığın şuanlık beni sadece ayklarımdaki penceleşmiş parmaklarım ve ayak kavsim yoruyor yürürken ayak kavsimi tam gercekleştiremediğimiz için çok rahatsız oluyoruz muhakkak pes cavus ameliyatında ortapedi uzamanızını iyi secin ve muhakkak ameliyatta topuğun arka kısmında bulunan AŞİL TENDONU UZATILMASI LAZIM AŞİL TENDONU CMT hastalığı sonucu gerektiği kadar uzun değil ve ameliyatta bu AŞİL TENDONU UZATILMAZ İSE doğal olarak bu AŞİL TENDONU ayağa tekrar kısa geleceği için ayağı tekrar aynı şekil bozukluğu yaratacaktır yinede iyi bir hekim tarafından duyduğunuza göre hareket edin bilateral pes cavus ameliyatı olanınız varsa ameliyatta yapılan işlemi tüm detayıyla anlatabilirse çok iyi olur yani hiç bir bilgisi olmasa bile ayaklarının neresinde neşter izi dikiş izi var bunları yazsın çok iyi olur ve bu pes cavus dan dolayı %de kaç heyet raporu olan var ?

http://doktorum.kanald.com.tr/ortopedi/ayak-sagligi/ayaktaki-kemik-neden-buyur

slm.

cmt olan arkadaşlarla temasa geçmek isterim.bilgi alışverişinde bulunmak iyi olur.ben tekirdağda yaşıyorum.
slm bende cmt hastasıyı.tekirdağlıyım.ama mersinde yaşıyorum.benim sağ ayak bileğimi tuttu 3 yıl önce diz protez ameliyatından sonra düşük ayak olmamla birlikte bu hastalık anlaşıldı.siz ameliyat oldunuzmu veya nörolojik bir destek alıyormusunuz.şimdilik sanırım bu kadar yeter ama ben ameliyat olmaktan vazgeçtim ileride bunun nedenlerini söyleyebilirim.şimdilik bu kadar yeter sanırım:)

slm.bende cmt hastasıyım.benimde sağ ayak bu hastalığa tutuldu.sağ orta ayak çökmüş.çekiç parmak var ve ayak dışarıya doğru basıyor.tabii buda yürürken zorluyor.ben araştırdım marmara üniversitesinde bir dr lada irtibata geçtim.ameliyat gerektiğini söyledi ama ameliyatın başarı oranı en fazla %60 oluyormuş bunu da söyleyen dr umdu herşeyi açıkladı.1 seansta 4 ameliyat yapılacaktı.önce aşil uzatılacaktı bacakta 1.5 cm kısalma olmuş topuk içe doğru o düzeltilecekti ama %40 başarısızlık riski var ve ayak tutmazsa 2 cibir ameliyat olabileceğimi söyledi hatta ayağın düz olarak çivilenip dondurulabilmesine kadar gidebiirmiş.yani ameliyat başarılı olmaycak diye anladım ben ve ameliyat olmaktan vazgectim.3 yıl önce bu hastalık bende ortaya çıktı.ayak numaram yarım numara ufaldı.ama genede rahatum.tek üzüldüğüm şey araba kullanamamm.çünkü sinirlerden dolayı ayak fazla hissetmiyor.frene veya gaza basmaları am olarak ayarlayamamay başladım.onun dışında bir sıkıntım yok.ama mutlaka nörolojik tedavi almak gerekli zamanla ilerleyebileceğini biliyorum.hepimize geçmiş olsun.ama ben hiç dert etmiyorum.beraber yaşamayı öğrendim.allah dermansız hastalık vermesin.görüşmek üzere.

s.a arkadaşlar çoğu bakıldığım doktor bana ameliyat olma dedi ama o doktorların çoğu bu işe sadece ortapedik bir rahatsızlıkmış gibi algıladı sadece birtane ortapedi doktoru ben sorunlarımı şikayetlerimi anlatmadan kendisi beni bana anlattı ve benim sorunum dış görünüşten sadece ayaklarımda bileteral pes cavus var parmaklarımda cekiç parmak oldu neyse bu doktor norolojik olarak araştırılman gerekiyor istanbul yada ankara gibi büyük profösörler tarafından araştırılmalısın ayaklarını bu hale getiren hastalığın durmuşsa ameliyat olunca ayakların düzelir ama önemli olan ameliyattan sonra tekrarlamaması onun için iyice bir incelenmen lazım dedi ben daha yeni noroloji doktoruna bakıldım bunları bana doktor 2sene önce dedi ama ayaklarımdaki sorun bu 2senede ilerlemedi noroloji doktoruna bu geçtiğimiz cumartesi bakıldım bende baya bi araştırdım bu hastalığı buldum doktorada araştırdıklarımı anlattım EMG ye girdim ve bana doktorun dediği sen kendi hastalığını kendin bulmuşsun dedi ve sen bu konuda benden daha bilgilisin diyebilirim dedi ve başladı anlatmaya bu hastalık her insanda aynı ciddi sorunlar yaratacak diye bişey yok vücut direncine bağlı VE C vitamini kullanacaksın sağlıklı besleneceksin dedi hareketsizde kalmicaksın aşırı derecede de kendini yormicaksın dedi ama bu CMT hastalığının bir çok tipi var bu benimki POLİNÖROPATİ dedi ve bu hastalık sinir damarlarında sorun yarattığı için kelbinde yani içindeki organlarına zarar verdimi bunlara bakılacaksın KAN testi yaptırman lazım dedi bunları yapıp yanıma gel dedi ben şuan ameliyat olmadım ama olmayı düşünüyorum bu arada araba kullanabiliyorum 23yaşındayım 1.70 boyundayım 61.kilodayım ve benim rahatsızlığım BİLETERAL PES CAVUS aranızda bu rahatsızlıkla ilgili raporu olan varmı ?

Cmt

Merhaba arkadaşlar
Aranıza beni de katın. Benim teşhisim 9 yaşında "Dejerine Sottas" olarak konuldu. O zamana kadar yürüyemiyordum. 9 yaşından itibaren bir çift kanedyen kullanıyorum. aradan 31 yıl geçti. Hastalığım CMT nin bir türü. Arakdaşların bildirdiği birçok sempton ben de var. Skolyoz ameliyatı da oldum (13 yaşında).
Yaşam standartları beklentiler bizlerin üzerinde. En çok ulaşımda sorun yaşıyorum. Moral durumu ve gribal enfeksiyonlardan çok etkileniyorum. Kendimizin psikoloğu olup kendimize sağlık açısından aşırı tedbirli davranırsak hayatımızı idareten sürdürebiliriz. Herkese şifa diliyorum

merhaba arkadaşlar bende CMT hastasıyım aslında 8 yaşnıdan bari hacettepede tedavi görüyordum ama bir iki kere nörologa göründüm onlarda beni fizik tedaviye yönlendirdi şuan 23 yaşındayım ayagımda şekil bozuklugu yook çokta düşük deil bunu ben çok hareketli oluşuma borçluyum yürüyüşe sadece bu aralar biraz hantallaştım az bi uyuşma felan oluyoda sponra geççiyo saglam insanda bile oluyor o arkadaşlar aslında benim size bi önerim var eger ankarada oturan varsa sincan fatihte HARİKALAR DİYARININ orda engelli hizmet merkezi var orda engellilere ücretsiz fizik tedavi ygulanıyor yüzme havuzu var oradada tedavi uygulanıyor ben çook faydasını gördüüm mutlaka ankarada oturuyorsanız başvurun başvurmak için gitmenize gerek yok arıyorsunuz onlar evinize elip evraklarınızı alıyorlar sonra tedavi içinde evden alıp eve bırakıyorlar ve hiçbir ücrete gerek yok sigortanız olmasada olur sadece elinizde %40 ve üzeri rapor olsun yeter bu fırsatı degerlendirin belediyenin hizmeti raporu herhangi bir hastaneden alabilirsiniz fark etmez BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENGELLİ HİZMET MERKEZİ .. NUMARASI : 0312 273 66 56 0312 273 38 37 BU NUMARALARDAN arayıjn oonlar evinize gelip evrakları alıp sizi kayıt ediyorlar ÜCRETSİİZZ !!

tekrar selamlar ben kuki bu ikinci yazışım zaman zaman siteye girip gönderilmiş mesajlara bakıyorum cmt ile ilgili yazılanlara bakıyorum ltf mesajlaşalım konuyla ilgili görüşler alıp verelim. ben 17 18 yaşlarında cmt oldum şimdi 54 yaşındayım. emekliyim. konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum. sevgiler.

ben kuki ltf benide bilgilendirin yazılarınızı okuyorum hemen hergün giriyorum siteye. bu arada ağrılarım arttı ağrılar için neler yapıyorsunuz?? kuki 1957@hotmail.com adresimdir. sağlıklar.

Selam kuki
Benim rahatsızlık sizinkiyle aynı mı bilmiyorum. 40 yaşındayım. Henüz ağrım yok fakat çabuk yoruluyor hava değişimlerinden çabuk etkileniyor zayıf düşüyorum. Fizik tedavi gördüğüm yerde tens cihazı kullanmışlardı. Portatif bir ürünü doktor tavsiyesi ile aldım. Kas güçlendirme amaçlı cihazın en önemli özelliği ağrı giderme. Güç konusunda ne kadar etkili ölçemedim ama ağrıda etkili. Omuzumda tutulma ve buna dayalı ağrı olmuştu bu cihazı kullanarak rahatlama yaşadım. Reklam yapmak istemem ama piyasada en uygun fiyat ve özellikteki ürün Wollex 2 Kanallı Tens & Masaj Cihazı - Wxp-2120 - Spor / Fitness - Hepsiburada.com adresinde mevcut. Sağlılıklı günler.

tekrar slm cevap yazdığın için sağol yazdığın tens cihazından bende kullanıyorum evet ağrı gidermede iyi. sanırım ben ihmal ediyorum hergün 15 dak. kullanmak lazım aslında. evet hava değişimleri hatta mevsim değişikliği etkiliyor beni. sağlıklı günler.

slm dr.seyyah 18 mart 2008 tarihli notunuzda tıp sonda olduğunuzu ve sizinde cmt olduğunuzu yazmışsınız ve bu konuyu araştırdığınızı belitmişsiniz

Araştırmalarınız sonuç verdimi bizlerle paylaşırmısınız??. ben kuki adresim kuki1957@hotmail.com teşekkürler sağlıklar.

slm ben kuki bu siteyi yeni keşfettim sayılır bende 54 yaşındayım ve 16 yaşımda başladı hastalık belirgin bir tedavim yok yürüme bandı bsiklet kullanıyorum tens aletim var ağrılarım artınca kullanıyorum ltf benide yeniliklerle bilgilendirirmisiniz? kuki1957@hotmail.com msn adresim. sağlıklar.

arkadaşlar fransız bir ilaç firmasının cmt1a için ilaç geliştirmeye çalıştığını öğrendim. pxt 3003 koduyla denemeler ve analiz bu yılın sonunda bitecekmiş inşallah faydalı olur. bu bilgiyi paylaşmaya çalışıyorum duaların müşterek olması için.

bulent;

clinictrial.gov buraya bir göz atın bütün klinik çalışmalar burda yayınlanıyor

bukalemun.56 ben kuki fransa da yapılan çalışmayla ilgili yazınızı okudum inş hayırlı haber gelir bu konuyla ilgili gelişmeleri bu şekilde paylaşmanız büyük incelik sağolun

tekrar haberleşmek ümidiyle.

ben kuki arada sırada ağrılarım artıyor kendim tens aletiyle fizik tedavi uyguluyorum yeni haberleri bekliyorum sağlıklar.

cmt nin birçok türü var cmt1a türü için tedavi aşamasına gelindi sayılır. pharnext.com sitesinde bilgi var.

ilginize çok teşekkür ederim . hemen o siteyi ziyaret edicem . sizler faydalanıyormusunuz bu sitedeki tedavi önerilerinden?????

genetik tanı

rahatsızlığım hakkında genetik tanı yaptırmadım daha cmt1a olduğuNu zannediyordum ama cmt1b olma ihtimali de varmış kesin tespit edilmesi için ege üniv. aracılığıyla boğaziçine kan örneği gönderecem daha. özel firmalar 1620 lira para istiyorlar tanı için inşallah cmt1a çıkar diye ümid ediyorum 2017/2018 de İlacının piyasaya sürülmesi planlanıyor.

R&D Pipeline

erkan bey duyarlılığınıza çok tşk ederim aslına bakarsanız bende genetik tanı yaptırmadım. daha doğrusu bana bu tanıyı koyan dr.lar böyle bir tanı konulmasını bile söylememişlerdi
şu an 55 yaşındayım bende hastalık 17 18 yaşlarında ortaya çıktı çok yavaş seyretti fizik tedavisi.spor yürüyüş derken bu zamana kadar geldim ayaklarım hep normalden ince kaldı hiçbirzaman topuklu ayakkabı giyemedim ama olsun inanın bunları hiç dert etmedim şu anda emekliyim öğretmen emeklisiyim ank.dan datça ya taşındım burada yaşlanayım :))) diye. ama hastalıkla ilgili gelişmeleri yakinen takip etmek ve öğrenmek istiyorum. arada benide bilgilendirirseniz çok sevinirim.tekrar tşkler allaha emanet olun.

ben evlendiğim zaman bu hastalık pek tanınmıyordu dolayısıyla drlardan herhangi bir uyarı almadım 2 çocuğum var sonradan öğrendiğime göre onlarda olma riski %50 imiş. Kalıtsal bir hastalık olduğu bir gerçek ağbimdede çıktı 40 lı yaşlarda çıktı ve çok çabuk ilerledi şu anda tek başına yürümekte zorlanıyor. dedimya bende çıktığı zaman ben 16 17 yaşlarındaydım şu anda 55 yaşındayım. inş şu andaki gibi kalırım diye dua ediyorum. sizi anlıyan seven ve kabullenen birisi varsa hiç beklemeyin evlenin inanın bana çocuk yapmadanda yürüyen çok düzeyli evlilikler var. ille çocuk diyorsanız dr.za danışın sevgiler.

cmt 1a ilel cmt 1b arasındaki fark nedir birde bu tanılar niye lazım bir tedavi şeki yok diye biliyorum. bende ank.ya gidip yaptırayımmı?

POLİNÖROPATİ: cmt 1a ile 1b arasındaki farkı bende bilmiyorum benim söyleeyecelerim şunlar kalıtsal polinöropati herediter polinöropati cmt(charcot marie tooth) hepsi aynı hastalık bende çapa da dr beklerken kağıtlara bakmıştım orada gördüm dr.lar fazla bir şey söylemiyor onlarada hak vermek lazım o kadar insana her şeyi anlatmak zor iş nasreddin hoca hesabı bilenler bilmeyenlere anlatacak. genetik araştırma için kan alındı boğaziçine tahlile gitti cmt tip 1 genine bakıldı bulunamadı RAPOR şöyle Hastanın laboratuvarımızda yapılan DNA analiz sonuçları aşağıda verilmiştir. Analizler hastanın Charcot-Marie-Tooth Tip 1’e (CMT1) neden olan 17p11.2- 12 duplikasyonunu veya HNPP’ye neden olan aynı bölgenin delesyonunu taşımadığını göstermektedir. CMT’ye neden olan genlerde mutasyon taraması yapılması önerilir.

*STR-PCR analizi;
STR-4A: A/B (belirleyici, duplikasyon veya delesyon yok)
STR-9A: A/B (belirleyici, duplikasyon veya delesyon yok)
STR-9B: A/B (belirleyici, duplikasyon veya delesyon yok)
STR-20: A/A (belirleyici değil)
STR-26: A/B (belirleyici, duplikasyon veya delesyon yok)

Esra battaloğlu

İleride bizim hastalığa başka isim verilirse şaşmayın kalıtsallarda ağrı fazla olmazmış ailede duyma problemleri olur arkadaşların bazılıları çok ümitsiz konuşuyor ümit her zaman var.
RABBİMİZDEN GELEN MEKTUPŞLARA BAKIN rabbimizden gelen mektuplar rüyalarımız rüya deyip geçmeyin rüyaları analiz edip tedavi eden dr.larımız var benim rüyalarımda bunlar tek olarak gördüklerim incir ağacı yaprakları var üstünde meyvesi yok bir rüyamda ise üstünde bir yeşil incir vardı, kiraz ağacı üstünde hem meyvesi hem yaprağı vardı, dereotu,asma ağacı üstünde yaprak var üzümü yok, ceviz ağacı üstünde hem yaprağı hem meyvesi vardı, bir çift balık hangi cins bilmiyom, birde koyu yeşil yaprraklı bir ağaç bilmediğim ağaçlar.net bakıyorum ama bilemiyorum birde haberci rüyalara buda girermi bilmiyorum zencinin elinde sumak a benzer kırmızımsı birşeyler var künnar gibi bir isim söylediler internete baktım çam fıstığınada künnar diyorlarmiş rüyamdakine benzemiyor çam fıstığına.gelelim bunların faydalarına incir rabbimiz tin suresinde incirin zeytinin üstüne and veriyor zeytinin faydaları sıralanıyor yaprağınında faydaları var incir üstüne okadar çok araştırma fazla yok soğan kürü yaptım şekerim düşüyor diye endişemde vardı dr elif guveloğlunun bir yazısında şekeri dengeleyici özelliğinden bahsetmiş bende soğan kürü yapınca günde 1 tane yedim çay gibi demlemesi zor geldi yeşilken yedim suyla yuttum kuruda 1 veye 2 tane yedim onu yutması zor oldu şekerim düşmedi soğan kürünü fazla yapmadım 6 gün yaptım bıraktım taze incir yaprağını üstüne sıcak su döküp 15 dk dinlendirip içtim içimi zor değil ne olcak diye merak ediyorum yiyerek yaptığım zamanlar b.abdeste çıkma olayı olmadı 2, 3 gün sonra bu sefer kurusunu denedim 3 dk kaynattim 15 dk kadar sonra içtim sicaktı yine. ertesi günü laksatif etkisi oldu büyük abdeste çıkarttı 2 gün yine yaptım bu sefer 5 dk kaynattım bu sefer ilığa yakın içtim bazı yapraklar üste kalmış 1+ yarım yaprak yaptım içimi zor oldu nerdeyse kusacaktım acı oldu biraz 3 gün yine yaptım 5dk kaynattım bu sefer içimi kolay oldu acı olmadı yine b.abdeste çıkarttı bir şey farkettimki bizim ailede gaz sorunu çok var tabir i caizsse bazen taramalı tüfek gibi oluyor:))) gaz olayını fazla yaşamadım yoğut ve k.mercimek çorbası içtim içerde gaz vr f akat az az farkettirmeden çıkıyor sağlıklı insanlarda gaz yapan şeyler yediğinde az az çıktığı için pırt pırt sesi çıkmıyor bizde ise gaz yapıcı şeyler yemesekte gaz oluyor. haftada 1 veya 2 b.abdeste çıkıyorum ben çok sorun etmiyorum ama dr.lar günde 1 kez çıkılması gerekli diyor rüyada da bazen görüyorum iğrenç geliyor demekki çıkması gereken şey çıkmayınca rüyaya sirayet ediyor.

hastanede polinöropatili bir kızla konuştuk evde sürekli temizlikle uğraşıyormuş bu yüzdenmidir temizlikle uğraşmalarımız gücüm yetse yapıcam moralim iyi olunca yapmaya çalışıyorum 2 haftadır bitkindim incirdenmidir bilmiyorum 2 gündür kendimi iyi hissediyorum bugün 4 gün taze incir yaprağından yaptım kuruttuklarım bittiği için 3 dk kaynattim kimyasını bilmiyoruz ne kadar kaynatmak lazım bilmiyoruz ezbere yaptım bilmiyvorum sizede faydası yah ut zarı olurmu ibrahim saraçoğlunun veya başka bilenlere dnışmak lazım.kuısura bakmayın yoruldum diğer şeyleri sonra yazarım kusurum yanlışım varsa düzeltin yarına incir kürü yapmam artık

bir önceki yazımda laksatif kelimesini yanlış olmuş laksatif =ishal,cırcır demekmiş dışkı yumuşak kıvamlı sulu değil inciri fazla yapmaya korkuyorum her şeyin fazlası zarar ölçüyü bilmiyoruz i.saracoğluna ziyaretçi dft.yazdım fakat hocanın görüp onayladık tan sonra deftere yazılır daha cevap yyok. dereotu ise troidi dengelemesi + bakteri öldürmesi ağızdan su akmasına neden olanı cevizin meyvesini söylemeye gerek yok yaprağından nasıl faydalanırız ntcernettce bel k ide sizde g örmüşsünüdür kas hastası ol an oğlunu cevizin yaprağını k aynatıp bu suyla banyo yaptıran anneyi dahilden f avydası nasıl olur hiç denemedim çiğ 1 tane yedim dili az yakıcı tadı var bu sitede ise fayda ları var Ceviz ve Ceviz Yağının Faydaları | 7 Gün Sağlık Portalı kirazın ise faydalarını meyvesinin ve sapının biliyoruz yaprağının ise bilmiyoruz gördüğüm rüyalardakiler bakteri öldürücü ve kanı temizleyicikanı temizleyici bunlarda iltihapla savaşanlar İltihapla Savaşan 14 Besin Önerisi | 7 Gün Sağlık Portalı rüyamda domtes çekirdeğide g örmüştüm şimdi yemek zamanı

bu bitkilere neden bu kadar dikkat çekmeye çalışıyorsun derseniz gerçmişteki bir rüyamda ise nilgün kasapbaşoğlu papatyam dizisindexki oyuncu arkadaşıyla konuşuyor ben bu biktkilerden sıkıldım artık diyor istihareye yatıcam diyor o ruyayı ben görüyorum mevlana celaleddini ruminin sesini duydum eczaneden ilaç alma bitkilerine devamet diyor.kardeşlerim bana kızıyor hatta dalga geçiyorlar ama yinede söylenselerde istediklerimi alıyorlar.ben yapabildiğimi yapmaya gayret ediyorum bazi ağrı kesiciler diklofenak içerikli kalp hastalık larına yol açıyor bu sadece bilineni ya bilinmeyener fransız ilaç firmasınada bence güvenmeyin derim çünkü tv de bir hoca anlattı karısı kansermiş tedavi görmüş kanser iyileşmeye yüz tutarken bir dr gelmiş yeni bir ilaç geldi bunu deneyelim demiş bu ilaç çok pahalıdır ama demiş hocada bu parayı karısı kurtulucak umuduyla vermiş ilacı kullanmışlar karısının iyileşmeye yüz tutan kanseri akut hale çevirmiş hoca karısın ı kanserden toprağa vermiş meğer bu firma bu yeni ilacı deneme yapılsın diye bu hastayı kobay olarak kullanmış hem parasını hem canını almışlar bu firmada fransız firması bırakın onlar kobay olarak kendi insanlarını kullan sın siz kendiniz, kullandırmayın sakın. canınız gitse belki daha iyidir sürünmekte var hele bakanınız yoksa çok daha kötü.gerçek olaylar daha eğitici öğretici. ağızdAN SU AKMASI YASTIĞA interneten baktım bu bakterri tuvalet sonrası hijyenik olmayan ellerden ağıza girmesi ile oluyormuş bizim ailede su içme isteği hiç yok teyzemin oğlu oda pek su içmezmiş onunda saçı erken beyazlayanlardan kız kardeşim içiyor fakat ona bebekken komşumuz 1 kere sütünü vermiş o komşumuz şeker hastası su içme ihtiyacı h issetmeyen çok kişi var bir sebebide bu olabilir ben
geçen sene ramazanda dereotu kürü 1 HAFTA belki kullandım belki belki kullanmadım su akması durdu fakat ben yine o ramazanda iftarda suyu ya çok az ya hiç içmedim çay ,kola,kompomsto içtim ama su içmedim 5 gün incir yaprağınnı yaptıktan sonra oruçta çok susadım 2 demette dereotu aldırdm onuda bittiği zamana kadar yedim aç karnına. inciri yaptıktan sonraki değişiklikler hareket oldu

yavaş yvaptım eve biraz tertip düzn vermeye çalıştım,idrar tutmasın çok iyi oldu hareket oldu aklımda biraz unutkanlıklar oldu mutfağa niye girdiğimi unuttum bu durum kızkardeşimdede oluyor kafası dalgın gerçi çoğu kadında bu dert var. beynimi zorlayınca hatırlıyorum neden olmuştur diye düşünüyorum yaprağı gündüz toplamıştım üstü toz luydu yıkayıp kuruttum. üstündeki g itmiştir ama
ya içindeki bitkiler gündüz karbondioksit emiyor gece bunu salıp oksijen emiyor sabah erken toplamak lazım bol oksijenli öncedn çok uyuyordum şimdi uykuyu azalttım kafam fıldır fıldır hep bir şeyler peşinde asma yaprağıda yedim i.saraçoğlu tazesinde olan kurusnda olmayan 1 maddeden bahsetti daha önce aç k arnına yiyordum bu sefer tok karnına yedim oksijenlisinden hem sırasını bekleyene kadar pişsin kimyası oluşsun düşüncesiyle çok sık idrara çıktım idrar sorunu yaşadım bizim asma ağacı siyah iri çekirdekli hava almadığı için üzüm büyümüyor kuruyup kalıyor üstü beyaz noktalar var bu hastalıkmış bende tereddütte kaldım fazla yemedim yeni incir yaprakları kurutuyorum incir ağacının yaprağı 5 parmak gibi inciri yeşil büyüyünce poposu çatlıyor.ALLAH İNSANA BİLMEDĞİNİ ÖĞRETENDİR bir şey keşfettim dokunmatik telefonumU yaprak üstünde incir olan dalı olan yere koydum alınca kendi kendine hareketlendi acaba yapraktanmı dedim yok o değil inciri denedim harekete geçti parmak yerine g eçiyor incir elimden elektrikmi alıyor diye bezle tuttum dokunmatiği çalışıyor düşünen akıl sahipleri çok şey ifade ediyor cmt tip 1a geni ol anlara 1 sorum olacak siz kanı vermeden önce kiraz sapı kürü yaptınızmı? yaptınınzsane kadar zaman önce yaptınız?ben kanı verdiğim zamanda kiraz sapı kürü yapıyordum benim sonuçlar çok geç geldi arıza olmuş benim kanım bozmuşmudur:)) hatta esra battaloğluna sordum yok dedi ama g en olayı yeni teknolomji öğrenecek çok şey var. yapmadıysanız kiraz sapı kürü yapıp kanınızı tekrar tahlil yaparlarmı.aynı anne baba bazı evlatlar iyi durumdayken bazınl arı çok k ötü yediklerimiz içtiklerimiz bu hastalıkları bir sonrak i nesile geçiriyor veya geçirmiyor. dünyada şans yada şansızlık diye bir şey yok rabbimiz her şeye sebeplerle hukmediyor hz.musa a.s. başı ağrıyınca ilaçsız direkt rabbimizden ´şifa istedi rabbimizde ben senin için kendi koyduğum kuralı kendim bozamam dedi.ilacını iç şifanı bul dedi. incir yaparken gazx sorunu geçti fakat bırakınca tekrar başladı inciri ypmadan önce fareyi idare edmiyordum 2 haftadır bu böyle idi inciri yaparken tutabildim bırakınca yine tutamamaya başladım
bir rüyamda ise koyun ve koç yanyana dişisi karşı tavandan benim olduğum tavana atlıyor en son dolmabiber gördüm d.biderde c vitamini fazlaymış dr çorba yaparken onu kullanmalarını tavsiye ediyor c vitamini başka şeylerdede çok var ama o c vitaminin arkadaşları önemli onu girmesi gereken yerlere sokacak arkadaşları asıl mesele. Daha haber yok kimseden inciri yine başlasam diye düşünüyorum incir ğacı ile ceviz ağacının altı ağırlık yapar diyorlar bu bence şifa gücünden kaynaklanıyor bu hafta benim için faydalı geçti geçen hafta levrek yedim dereotu yaptım d biber kavurup yedimcevizdende fayda göreceğimi tahmin ediyorum ceviz kabuğu reçelini yiyen varmı arkadaşlardan buraya yazmaya çekinen olursa özel mesaj atın ilim paylaştıkça çoğalır recep ayının ilk pazarı pazartesiye bağlayan g ece rüyamin içinde rüyada peygamber efendimizden br söz işittim yüzünü görmedim bu sözü söyledi -umulanlar ile beklenenler cennet içindedir umulanlar cimrilik etmese beklenenler ise cesaretleri olsa-

rabbim şefaatine nail eylesin belki bilmeyenler olur sen nasıl olurda g örmedğin peygamberini tanırsın diye metrak ederlerse kimse sana onun peygamber efendimiz hz. muhammed a.s olduğunu söylemez kalbin tanır çünkü kalbimiz allaha ait peygamberini dostunu tanımıyacakta kimi tanıyacak bu rabbimin bu yetime tek ihsanı değil buda link salya ile başkalarrını siz bakarsınız Ağızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?- haber365.comAğızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?- haber365.comAğızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?- haber365.comAğızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?- haber365.com

Merhaba Arkadaşlar

Arkadaşlar bu hastalıkla ilgili olan ilaçlar kürleri bir umutla kullanmak istiyor insan hep bir umutla ,

Umut çok önemli tabiki , çünki insan umutsuz yaşayamıyor ,

Benden daha da iyi yaşayabilmek için kendimede hepinizede tavsiye kaliteli beslenme kesinlikle spor bıkmadan yılmadan ve en önemliside stresden uzak durmak en önemli tedavi unutmayın kimyasal olan değil maneviyatla olan tedavidir bunu hiç abartmıyorum inanın.

Hherkes merhaba
ben ölmedim hayattyım:) O kadar şeyi bir cesaret yasptın hayattamısın diye merak etmişsinizdir nerde bu diye:) öncelikle peygamber efendimizin sözünü eksik yazmışım onu düzeelteyim yarım bilgi olmasın yoksa çok hata yanlışa düşüyoruz UMULANLAR İLE BEKLENENLER CENNET İÇERİSİNDEDİRLER UMULANLAR CİMRİLİK ETMESE BEKLENENLER İSE GÖNLÜ ZENGİNDİR FAKAT CESARETLERİ OLSA . incir yaprağına ara ara bırakıp gene kullandım erdem yeşilada yeditepe ünv. ecz fklt .hoca belki duymuşsunuzdur o bir bitkiyi kullanırken en az 1 ay kullanılmalı diyoro yüzden gene devam ediyorum. ben erdem hocayada yazdım geçen hafta bir haber yok ben çok sabırsızım biran önce araştırılsın hastalıkgeçmese bile süründürmesin insanları hayalarını devam edebilsinler kimseye sıkıntı dert olmasın. erdem hocamızın ve diğer hocaların kendi araştırmaları var her şeye yetemezler kendi başımayız şimdilik anlaşılan o. yazmak zor ben hocamıza yazdığımı kopyala yapıştır yapıcam İŞTE E-POSTA [FONT=arial]erdem hocam ben incir yaprağının etkilerini merak ediyorum bu konuda bilgi bulamadım öğrenciniz elif guveloğlunun yazısında bir şekeri dengeler bir şekeri düşürür yazısı var rabbimizin and verdiği incirin faydalarını merak edyorum zeytinin faydasını az çok biliyoruz incir yaprağını ben 5 dk kaynatıp bir cesaret içtim 5 gün kadar biraz cesaret ve hareket oldu bırakıp dereotu kullandım sonra yine 5 gün kadar yine kullandım bir zararını ayağım üşüdüğü için siyah hardal tohumunu tavsiye etti ben 1sefer sarı hardal tohumunu 1 çay k. yuttum o gün beyin damarı zorlandı gibi uykuya geçmekte zorlandım ve hardalı bıraktım beynimde fıdır fıldır bilgiler dolandı durdu incir yaprağı damar açıcı etkiyemi sahip beyin içi akımımı hızlandırdı bilemiyorum beynimin sağ yarım kürede hareket yoğunluk iğne batması vardı sol yarımkürede bu işler yoktu oradada biraz hareket başladı sizin kulağınız deliktir bu konuda araştırma yapan kişileri tanırsınız incir yaprağı yapmadan önceki halimle şimdiki halim arasında fark var espri yapıyorum biraz daha sağlıklı düşünüyorum bir sıkıntıda ceviz yaprağında yaşadım ceviz yaprağını 5 dk ya yakın kaynattım böbreklerin bölgesinde kaşıntı oldu galiba üreyi süzemedi bıraktımvede sinirleri sıkıştırdı ellerim uyuştu kol bileğim biraz zayıfladı gibi geldi bunu 2 kez yapmıştım 3 dk.lıkta böyle bir sorun yaşamadım egzemadan dolyı saç dökülmesi vardı azaldı burundaki kılcal damar çatlaması biraz oda azaldı bu ncir yaprağını elif güveloğlunada sordum geri dönüş olmadı ben polinoropati kalıtsal olanı cmt ağır kronikti antidepresan ilacı bıraktıktan 1 sene sonra çöküntü oldu hastalık daha ağırlaştı şiddetli duyusal motora çevirdi çapa tıpta drlar kortizonu tavsiye etmedi fizik tedavi önerdi b vitamin haplarını faydası olmaz dedi ben yeri geldi sarı kantaron limon kokulu melisa daha bir sürü şey denedim faydaları oldu fakat geçici ama hiçyoktan çok daha iyi oluyor öğrencileriniz ne yapıyor sizinde dediğiniz gibi şu dünyadaki 8 milyar insan çok zeki olsalarda bunları araştırsa yinede bitmez öğrenilecekler bir sorunuz olursa ben burdayım başka neyi anlatmadım bilmiyorum kusurum olduysa bir terbiyesizlik ettiysem affola rabbim ilminizi anlayışınızı arttirs ın BUDA 2 E-POSTA [/FONT]hocam incir yaprağının yan etkilerinde el titremesi oldu yani tabak bardak çok kırdım ceviz yaprağınının fazla kaynatmakla oluşan uyuşma biraz lavanta yağıyla ovdum yine 10, 15 gün kadar sürdü geçmesi. şu ara yine yapıyorum uyuşma olduğu için belki sinirlere iyi gelir diye siz bitkiyi denerken 1 ay yapılmalı diyorsunuz buna cesaret edemiyorum bu bitki kürlerinin her hastalıkta farklı etkileri var mesela ibrahim s.oğlunun lahana kürünü bir vesileyle yapan bir kişi yüksek tansiyon hastalığından kurtulmuş dolaşım bozukluğuna bağlı yüksek tansiyon hastalığı olan hastalığı geçmiş havuç kürü yapan bir yaşlı bey cinsel performansının gençlikteki halinden çok daha iyi olduğunu yazmış ziyaretçi defterinde, mesela ben ağızdan su akması sorunuda vardı dereotu kürü yaptım gerçi geçen sen1hafta yaptım bu su akması dışkı bakterisi sebebi ilede olabiliyormuş bir süre su akması olmadı birde rüyalarımda hep büyük abdest yani dışkı görüyordum pek ondan sonra dışkı olayını gördüğümü hatırlamıyorum idrar yaparken görüyorum hastalıkların rüyalara etkileri işte bu incir yaprağı diğer beyin sorunlarında kullanımı ve sonuçları nasıl olur.MS gibi parkinsonu gibi beyin damar tıkanıklığı olan hastalıklar gibi belki bana kızabilirsiniz bu deneyleri yaptığım için dr .larında hasta olup bu araştırmayı kendi üstünde yapmasını beklemek zorundamıyız

bu bitki deneylerini yapaken neye dikkat etmeliyiz PSİKOLOJİK etki dedikleri şey bende genelde ister bitkisel ister kimyasal ilaç olsun o ilaç bana iyi gelecekse ilk başta pek tepki göremiyorum etkisi sonra oluyor iyi gelmeyecekse ilk başta tepki veriyor bu araştırmayı nasıl değerli hale getirebilirim YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ nin hekim yetiştirirken hastayı para için kesip biçmeyi amaç edinmeyen ilkesi öğretisi olduğunu okumuştum bu hala geçerlimi size başka yardımım olurmu
gen için kan verdiğimde o zaman kiraz sapı kürü yapıyordum CMT TİP1A GENİ bulunamadı dendi mutasyona uğramış olma ihtımali olabilir bu yönde araştırma yapılmasını önerdiler CMT TİP 1A geni bulunan kişiye bu test tekrar yapıldığında sonuç değişirmi bunu elif güveloğlunada sordum bu hastalığın genetik düzeyde bir tedavisi bulunmadı henüz dedi bu hastalıklar bazı çocuklarda var bazısında yok bu nasıl açıklanır. şans diye şansızlık diye bir şey yo[FONT=arial]1 / 19[/FONT]​
[FONT=arial]
cleardot.gif
[/FONT]

[FONT=arial]
cleardot.gif
[/FONT]

Üst Alt