Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çin Beike Biotech' de Kök Hücre tedavisi olan var mı?

sayın ebruli benim anlatmak istediğim güvenirliliği kanıtlanmamış ilaç yada tedavileri 11 yaşındaki oğlumun üzerinde denemelerine izin vermiceğim o bir denek değil siz buna cahillik ismini takıyorsanız siz bilirsiniz

bu konuda boodi arkadaşımıza tamamen katılıyorum sonuçları tam olarak belirli olmayan bir tedavi işin ucunda daha kötü olmakta var tabi para sağlık kadar önemli değil ama hiç birimizde havadan kazanmıyoruz işin daha garibi tedavi yapanlarda bunun deney aşamasında olduğunu kabulleniyor yani tedavi olanlar kobay iyide tüm kobaylar para alır neden felçliler para ödüyor işin başı sakat umarım sonu iyi olur

Arkadaşlar insanlar karar vermişlerse gitmeye, vazgeçirmeye çalışmak neden? Siz gitmezsiniz olur biter..Ve ne güzel ki arkadaşlar olan gelişmeleride bizlerle paylaşmak istiyorlar..

kendi adıma kimseyi vazgeçirmeye çalışmıyorum artı ve eksileri tartışmalıyız elbette benim dememle kimse kararından vazgeçmez başkasına mantıklı gelen bana gelmeyebilir bu normal

para kolay kazanılmıyor olabilir.Bence tam tersi yukarıdaki örnekte olduğu gibi ben oğlum için bakın abartmıyorum doktorada aynını söyledim ve halen arkasındayım lafımın 1 tirilyonu bulmak( karşılığında oğlumun sağlığı varsa tabi) benim için 2 saat sürer sizce buna gücüm yetermi ,,,,,, zor değilmi evet zor 1 tirilyon ve 2 saat mümkün değil gibi ama bence mümkün neden çünki ben çaresiz bir babayım ve her zaman dediğim gibi birine yapmasının mümkün olmadığı bir şey yaptırmak istiyorsanız onu çaresiz bırakın ve seyredin nasıl yaptığını eminim şimdi bu konuda bana katılan pek çok baba vardır lafın kısası çaresizlik herşeyi yaptırır

Bu linki paylaşma gereği duydum. Sanırım Ebru Hanım da buradan iletişime geçti?
Kok Hucre

hasta david yaşı 49 .... Çin’e basina gelebilecek herseye razi olarak geldi.
kopyala yapıştır metodu ile yukaridaki linkten alınmıştır

Uzun zaman önce okumuştum o sitede yazılanları; hala güncellenmemiş. Fazla ciddiyetsiz geldi bana..
Esas siteleri buydu sanırım;
Beike Biotech

Ne durumda gitmekten bahseden arkadaşlar?

sistem 5 arkadaş olarak raporlarımızı epikrizlerimizi ve son mr ları aldı ama ne yazıkki 5 kişiden sadece 2 kişiyi onayladı.
eşimde bu onaylanan 2 işiden biri ama Beike Biotech ilk onaydan sonra kök hücrenin yapılacağı üniversite tarafından da onay verilmesi gerekiyor yani bazı arkadaşların dediği gibi para için yapıyor olsalar 5 hastayıda onaylamaları gerekiyordu?
bizde sanırım mart veya nisanda gideceğiz şu an tarihi bekliyoruz

ebruli2305;

İlk aşamayı geçmişsiniz; bu güzel oldu. Umarım herşey düşündüğünüz gibi rast gider.

tekrar merhaba
su anda size bangkoktan yazıyorum.kök hücre tedavisine başladık.oğluma 3 nakil yapıldı ve önümüzde ki haftada 3 nakil yapılacak.yoğun bir program hazırlamışlar.Havuz terapisi,fizik tedavi,duyu bütünleme terapisi ve akupunktur yapıyorlar.burada bir çok ülkeden farklı şikayetler için gelen insanlar var.her nakilde 20 milyon-50 milyon arası kök hücre naklediliyormuş.burada insanlar kök hücreye çok inanıyor ve güveniyor bizim gibi kuşkucu değiller.hastalarla konuşuyorum.çok faydasını görmüşler.doktor bana oğlumla ilgili bir örnek verdi serebral palsili olup başını tutamayan birisi kök hücre aldıktan 3 ay sonra oturmaya başlamış.başı dimdik olmuş.otizimli çocuğu olan bir aile ile birlikte geldik.onların 2.gelişi.ve ilkinden sonra çocuk komutları anlamay başlamış.ne söyleseler yapıyor.
tabi altını çizmek isterim herkeste farklı sonuçlar gösteriyormuş.işe yaramayanlarda vardır mutlaka.inşallah oğlumun bu kadar ağlamasına değer ve güzel sonuçlarıda size yazarım
özlem

özlem hanım verdiğiniz bu değerli bilği için teşekkürler konunun başından beri kök hücre ile ilğili olumsuz yorumlarımın farkına varmışınızdır sanırım ancak dikkat ederseniz ben kök hücre naklinin değil bunun çinde yapılmasına karşıydım oğlunuz için sağlık diliyorum inş sağlıkla dönersiniz bizler sağlık bakanlığı ile girdiğimiz hukuk mücadelesini kazandık ve artık ülkemizde de geçen hafta içinde ilk nakil yapıldı şimdi sonucunu bekliyoruz eğer herşey yolunda giderse inş artık hasta çocuklarımızın oralara gitmesine gerek kalmıcak 2009 yılından beri kök hücrenin üzerinde çalışılması için bakanlığa baskılarımız sürüyor eğer o zaman başlanılsaydı şimdilerde belkide çinden daha ileri olabilirdik bu konuda ama allah çocuklarımıza sağlık bizlerede sabır versin adınıza sevindim sağlıkla....

bunlar süper haberler.ancak bende belirtmek isterimki çok yerle görüştüm ve en sonunda çin merkezli olan beike üzerinden Taylanda geldim.nered yapıldı nakil?hangi hastalık için?sadece türk doktorlar mı yaptı?sizde lütfen bu bilgileri paylaşın.belki ikinciyide türkiyede deneriz.inşallah herşey yolunda gider.tek uygulamamı yapıldı?çünkü burada bize 18 günde 6 nakil yapılacak??

sayın Boodi,sizden Türkiye deki nakille ilgili bilgiler bekliyoruz

Ebru Hanım,
Gidiş o gidiş.. Ne durumdasınız acaba?

eeee nldu gidenler neden cvp yazmıyorlar?? 1 sene geçti hala dönmedilermi??

yazılması gereken bişeyler olsaydı eminimki yazarlardı. dört gözle sağlıklı haberlerini bekliyoruz. inşllh iyi haberlerle döneceklerdir.

iyileşende zaten bir daha siteye uğramaz...

beike-taizhou.jpg
Beike Biyoteknoloji olan bilim adamları 1999 yılından bu yana yetişkin kök hücre tedavilerinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi ithaf edilmiş lider bir biyoteknoloji firmasıdır. Şirket şu anda göbek kordonu, kordon kanı ve kemik iliği kök hücrelerinden elde edilen kök hücre ürünleri tam bir çizgi oluşturur. Beike tescilli işleme ve kalite güvence teknolojileri ataksi, beyin hasarı, serebral palsi, diyabetik ayak hastalığı, alt ekstremite iskemi, multipl skleroz, müsküler distrofi, omurilik yaralanması, ve optik sinir gibi ciddi sağlık sorunları çeşitli tedavisinde kullanılmak üzere hücreleri hazırlamak hasar.
İzle Video giriş Shenzhen Beike Biyoteknoloji Şirketi.
Beike kök hücreleri dikkatle bulaşıcı hastalıklar için taranmaktadır sağlıklı donörlerden elde edilir. Numuneler ayrıca hükümet tayin kan bankaları ve Beike en özel laboratuvarlar tarafından taranmaktadır. Kök hücreler daha sonra state-of-the-art tesislerinde bel bağladı ve sadece en iyi hastane ve doktorlar ile işbirliği içinde kullanılmaktadır.
Sıkı kalite kontrol prosedürleri Beike en on sekiz laboratuarlarında her birinde yapılmaktadır. Diğerleri doğrudan hükümet kan bankaları içinde yer ise laboratuvarların bazı hastanelerin araştırma bölümleri içinde yer almaktadır. Araştırma ve kök hücre işleme hem gerçekleşecek nerede Beike da tek başına laboratuvarlar iki büyük standı vardır. Beike, bölgesel hükümet ile işbirliği içinde, Jiangsu eyaletinde Çin Tıp şehrinde bulunan kök hücrelerin depolanması için bir banka tutar. Bu depolama tesisi kordon kanı, kordon mezenkimal ve iPS hücreleri depolama kapasitesine sahiptir. Laboratuvarların tüm modern ekipmanlar ile donatılmış ve tam olarak ilgili ilaç otoriteleri tarafından onaylanmıştır. Tedavi protokolleri doğrudan omurilik sıvısı içine ve intravenöz göbek kordon kanı kök hücre enjeksiyonları, kordon mezenkimal kök hücre ve kemik iliği mezenkimal kök hücreleri içerir . Ancak, omurilik yaralanmaları, karaciğer hastalığı, kalp hastalığı, müsküler distrofi, ve alt ekstremite iskemi gibi hastalık için, kök hücrelerin hasarlı doku içine yanı sıra standart yöntemlerle doğrudan enjeksiyon yoluyla teslim edilir. Pek çok hastalık için, protokol rehabilitasyon ve fizik tedavi bulunmaktadır. Kök hücreleri parakrin ve sitokinler ile vücut sağlayan hem de diğer hücre çeşitli faktörlere göre çalışır. Bu yardım aşağıdaki işlevleri teşvik etmek için: 1. Bağışıklık sistemi düzenleme 2. Hücre ölümü azaltılması 3. Hastanın kendi kök hücrelerinin büyümesini uyarılması 4. Neo-anjiyojenez (hasarlı alanların daha yüksek bir kan akışı kan damarlarının büyümesi) 5.Skar dokusu azalma 6. Arası elektrik sinyalleri ve iletimi etkin iletiminin artmasını gelecekteki tedaviler için Araştırma ağırlıklı Tsinghua Unversity dahil olmak üzere çeşitli önde gelen bilimsel gruplarla işbirliği içinde iPS teknolojisi odaklanmıştır. Beike bilim adamları ve ortakları 2001 yılında ilk ALS deneme programı bu yana yaklaşık seksen Çin bilimsel dergilerde yayın yanı sıra devam eden klinik çalışmalar hazırladılar. Biz çok bizim tedavi ve protokollerin etkinliğini doğrulamak için ve yirmi yedi hastane ağımız boyunca kullanım için diğer teknolojileri lisans uluslararası ortaklarla işbirliği bekliyoruz. Şirket Pekin Üniversitesi, Fen Bilimleri Hong Kong ve Teknoloji Üniversitesi sermaye ile kuruldu ve Shenzhen City Hall. Şirketin oluşumu da Çin Devlet Ulusal Fonu'ndan hibe ile desteklenmiştir. O zamandan beri, ek sermaye Çin girişim sermayesi firms.In toplam çeşitli sağlanmıştır, Beike çalışma odaklanmak Tsingua Üniversitesi ile Shenzhen ortak laboratuvar için bir hibe dahil olmak üzere Çin hükümeti hibe US $ 6 milyon aldı hücre yeniden programlama kök. Beike Genel Müdürlüğü Shenzhen bulunan ancak şirket aynı zamanda Pekin, Nanjing, Taizhou ofisleri ve Qingdao. edilir Kök Hücre İşleme Bilgi

arkadaşlar merhaba ben kök hücre tedavisiyle ilgili birşey sormak istiyorum.beyin toplardamar tıkanıklığı sorucu görme oranın % 10 suan ve geçen gün bir haber gördüm ..haberde California Üniversitesi araştırmacıları kemik iliğinden alınan kök hücreyi beyin hücresine dönüştürmenin yöntemini keşfetti .YAZIYORDU ve insanlar üzerinde denencek denildi.acaba son durum nedir insanlar üzerinde denendi mi bilgisi olan var mı acaba ..teşekkürler

17 yaşındaki %90 işitme kaybı olan kardeşim için bu tedavi yöntemlerini araştırıyorum... İyi haberlerinizi bekliyor ve takip ediyorum. Allah sağlık ve şifalar verir inşallah.

Güncelleyelim.. "Kök hücre mevzusunda falanistanda filanca yere şuna başvurduk" gibisinden açıklama yapan insanların hiç birinden bir süre sonra haber gelmiyor, görebildiğim kadarıyla.

bnm facebookta bir arkadaş gitmiş çinlilerle resimleri var birsürü başkada birsey yok..sonuç hüsranmış..

Üst Alt