Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Comfort Plus Ergostar Lityum Pilli Hafif Katlanabilir Akülü sandalye..?

cemal23

Üye
Konular
41
Reaksiyonlar
0
Çok merak ediyorum bu araç alınır mı alınmaz mı kafamı bayağı kurcaladı?

Comfort Plus Ergostar Lityum Pilli Hafif Katlanır Akülü Sandalye nasıldır?

Arkadaşlar merhaba, Doğuştan sp hastasıyım uzun mesafeler yürüyemediğim için artık akülü bir tekerlekli sandalye almak istiyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Bir kere alıp senelerce kullanmak istiyorum.
Aşşağıdaki ürün hakkında yorumlarınız nedir?

Comfort Plus Ergostar Lityum Pilli Hafif Katlanır Akülü Sandalye

https://goldmedikal.com/comfort-plus-ergostar-lityum-pilli-hafif-katlanir-akulu-sandalye.html

Comfortplus ergostarın bundan önceki yani döviz yükselmeden önceki tasarımında ingiliz Newvsi 50 amperlik orijinal joysyick takılıydı ve o ürün alınabilir bir üründü.
Sizin linkini attığınız ürün görselleri eski üretime ait. Orada teknik bilgide VR2 joystick denmiş ancak görseldeki joystick ingiliz NewVsi ye benziyor. Bu ürünün yeni versiyonunu aşağıdaki linkten Comfortplusun kendi sitesinden inceleyebilirsiniz. Ancak son döviz dalgalanması sonrası Newvsi joystickin fiyatı 2500 liradan 5300 liraya fırlayınca yurdumuzda; Çünde ürettirip satış yapan pek çok marka İngiliz New vsi yerine çok daha ucuz olan Micon 7086 ve X2445 model Çin malı iki tip joystiği kullanmayı tercih ediyor. Comfortplus ta sanırım Micon marka M7086 joystiği kullanmaya başlamış. Çünkü Micon M7086 model joystiğin satış fiyatı yurt dışında 100 avro civarındayken, Curtis P&G Newvsi joystick 350 avro civarında satılmakta.
Micon joystick olduğunu nereden bildin diyeceksiniz. Alttaki link Comfortplusa ait ve orada bu akülü sandalyenin teknik verilerinde joystiğin markası belirtilmemiş. Ancak sitede yayınlanan görseller de satıcı firmayı bağlayıcıdır. Ve resimleri büyütüp dikkatli bakarsanız joystiğin alt kısmında usb şarj yuvasını görebilirsiniz. Bu usb fişi şarj yuvası sadece Micon M7086 model joysticklerde kullanılıyor. Curtis P&G marka Newvsi model joysticklerde kesinlikle usb şarj yuvası bulunmaz.

https://www.comfortplus.com.tr/comf...x-akulu-tekerlekli-sandalyelityum-pilli-p-261

Ürünü almak isterseniz tasarım ve kalite olarak güzel. Motorları fırçalı olup lityum aküyü fırçasız motorlardan daha hızlı tüketir, ancak fırçalı motorlar fırçasız motorlardan daha ucuzdur.
Burada bir bilgi paylaşmak istiyorum.Bu ürünü satın alırken joystiği orijinal Curtis P&G Newvsi marka değilse, firmayla görüşüp ücret farkı vererek joysyiği sıfır Newvsi ile değiştirmelerini sağlarsanız akülü sandalyeyi en az 5 yıl joystick arızası yaşamadan kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linklerden pahalı ve kaliteli Newvsi joystiğin ve çin malı olan diğer iki ucuz joystiğin resimlerine ulaşarak joystiğin hangi marka olduğunu teyit edebilirsiniz. Newvsi jostiğin alt kapağı siyah plastiktendir ve bu kapağın yan ızgaralarından joystiğin içindeki alüminyum gövde net olarak beyaz rengiyle görülür. Çin mnallarının alt kapağı komple siyah alüminyumdur. En kolay joystick kalitesini buradan anlayabilirsiniz. Ayrıca newvsi joystickin hız ayarı tuşlarında sadece düz çizgiler vardır.

https://www.directindustry.com/prod/curtiss-wright/product-4591-1691689.html ( İngiliz Curtis marka Newvsi joystick )

https://www.taobao.com/list/item/624278750032.htm ( Çİn malı Micon 7086 joystick )

X2445 Brush Electric Wheelchair Controller ( Çin malı X2445 Joystick )

Bir de satın alırken lityum akü kutusunu açtırıp lityum akünün üretim tarihinin, akü kutusu içindeki lityum akü üzerindeki fabrikasyon etikette; akülü sandalyeyi satın aldığınız gün itibariyle 4 aydan daha eski olmadığını teyit ederseniz ve lityum aküyü uzun süre kullanmayacaksanız en az yarım şarjlı olarak muhafaza edip 3 ayda bir defa tam şarj yaparsanız lityum akü de size en az 5 yıl sorun çıkartmayacaktır. 20 Amper 24 voltluk lityum akünün sıfır satış fiyatının en az 3500 TL olduğunu hatırlatmak isterim.

Son düzenleme:
Recep Koçer

Verdiğiniz değerli bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim. Paylaştığınız link ergostar lux modeline ait benim düşündüğüm model ise şu;
https://www.comfortplus.com.tr/comf...-katlanabilir-akulu-tekerlekli-sandalye-p-128
Bu modelde fırçasız motor kullanılıyor diye okumuştum. Akülü sandalyeyi bir kere alacağım aldıktan sonra sorun yaşamak istemiyorum malum dövizin fırlaması yüzünden fiyatlar alıp başını gidiyor...
Alternatif olarak fulmaks 8002 modelinede bakıyorum bu sandalye hakkındaki görüşünüz nedir comfortplus yerine fulmaks mı tercih etmeliyim?
https://www.fulmaks.com/urun/ultra-hafif-katlanabilir-akulu-tekerlekli-sandalye-8002

Comfortplus markasının ürünlerini denemedim ve bire bir görüp inceleme fırsatım olmadı. ; linkini attığın comfortplus marka lityum akülü sandalyenin teknik bilgisinde 2 adet 20 amper lityum pil olduğu belirtilmiş ancak benim kişisel görüşüm bir adet lityum pil vardır. Çünkü 2 adet 20 amper lityum pil koysalar akü gücü 40 ampere çıkar ve bir adet 20 amper lityum pil 5000 lira civarında. satış fiyatının en az 5000 TL daha artması gerekir ve menzilinin de yani erim mesafesinin de teknik detayda yazılan 15 km yerine en az 50 km olarak belirtilmesi gerekir. Zaten bu 20 amperlik lityum aküyle ve 200 wattlık iki motorla bu akülü sandalyenin bir şarjla en az 25 - 30 km yol yapması gerekir. Bu bilgi de yanlış yazılmış. Tahminimce yan kollarında iki adet lityum pil olan wollex magic w807 gibi bir akülü sandalye markasının teknik bilgilerini internet sitesinden kopyala yapıştır yaparken pil ile alakalı ( x2 ) detayını ve erim mesafesi hesabını gözden kaçırmışlar.
Üstelik bu üründe ; senin söylediğin gibi fırçasız mootorlar da yok. Görsele baktığında arka tekerlekten öne doğru uzayan siyah silindir bloğu motorların 2 x150 watt fırçalı motor olduğunu bangır bangır bağırıyor. Bu motorlar için her ne kadar 200 watt olarak katalog bilgisi verilse de orijinal motion tech 200 watt motorların blok gövde çapı bu motorlardan en az 2 cm daha geniş ve redüktörleri daha büyük ve daha güçlü. Standart katlanabilen jel akülü sandalyelerin 200 wattlık motion tech redüktörlü motorunun bir çiftinin ağırlığı 9 kg civarında gelirken bu motorların bir çifti redüktörüyle birlikte 6 kilogram civarında ağırlığa sahip. Bu ağırlık ve boyut kıyaslamasından motorların ömrüyle ilgili bir fikir sahibi olabilirsiniz.
Lityum akülü sandalyelerin hemen hemen tamamına yakınının ağırlığının 22 kg - 25 kg aralığında olmasına karşın motion tech motorun takıldığı jel akü kullanan, katlanabilen akülü sandalyelerin 60 kg ağırlığa sahip olduğunu gözden kaçırmamalısınız. Eğer kişisel ağırlığınız 70 kilogram civarındaysa ve bu sandalyeyle 6 derecenin üzerindeki eğimlerden çıkmazsanız ve her 6 ayda bir motor kömürlerini çıkartıp motora kömür yuvalarından basınçlı hava tutarsanız ve her altı ayda bir defa arka tekerlekleri havaya kaldırıp son gaz arka tekerleri döndürüken motorun ön tarafındaki siyah kapağı çıkartıp elektromanyetik frenlerinin siyah renkli balata kısmına bir tüp balata spreyini püskürtüp fren balatalarının toz ve kirlerini temizlerseniz ve sürüş esnasında kucağınızda 5 kg dan ağır bir şey taşımazsanız bu lityum sandalyeyi 5 yıl kadar kullanabilirsiniz.
Bu arada teknik bilgide joystiğin PG VR2 olduğu yazan satıcı arkadaş VR2 joystiğin üstte joystick ve koltuk altında motor sürücü beyin olarak iki parçadan oluştuğunu bilmiyor sanırım. Görseldeki joystick İngiliz Curtis Firmasının P&G marka Newvsi model tek parça joystiği. Akülü sandalyeyi satın alırken joystiğin vites artırma ve azaltma tuşlarının dalgalı çizgili ya da + ve - işaretli Çin malı ucuz joystick olmadığını mutlaka teyit edin. Bazen elde joystick kalmayınca emsal joystick takılabiliyor. Çünkü akülü sandalyenin satış fiyatı içinde ingiliz newvsi joystiğin ederi 5300 lirayken çin malı diğer joysticklerin her birinin ederi en çok 2000 lira civarında. Akülü sandalyenin satış sayfasında verilen teknik bilgiler firmayı bağlayıcı niteliktedir. Eğer size gönderilen akülü sandalyede teknik bilgide yazan ingiliz newvsi joystick yerine daha ucuz ve kalitesiz bir joystick takılmışsa müşteriye adil olmak ve kul hakkı yememek için akülü sandalyenin fiyatında en az 3300 lira civarında indirim yapmaları gerekir.
Fulmaks markasına gelince; internet sitelerinde teknik bilgilerin tamamı doğru olarak verilmiş. Ve Fulmaks 8002 modelinden bir çok engelli arkadaşıma satın aldırdım. Kalite, teknik destek ve ürün gönderimi olarak hiç bir sorun yaşanmadı. Sorun yaşanmışsa bile bana olumsuz bir geri dönüş olmadı. Bu konuda Volkan Bey ( 0532 422 24 88 ) sözünün arkasında duran güvenilir bir arkadaşımızdır.

Fulmaks 8002 gerçekten çok güzel çok kaliteli ama motorları fırçalı mı fırçasız bilemiyorum.

Verdiğiniz bilgiler benim için çok değerli ne kadar teşekkür etsem azdır...
Fulmaksın 8002 modelini almaya karar verdim İnşallah en kısa zamanda kullanma imkanına erişebilirim.

Bugün itibariyle fulmaks 8002 aracım elime ulaştı ve 3-4 saat kullanma imkanı buldum. Araç mükemmel. eğim tırmanırken inerken vs hiç bir problem yaşamadım.
Motorları fırçalıymış ama bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

Hayırlı olsun, şu an fiyatı ne kadar

Şu an 20.900 tl ama ilerleyen zamanlarda zam olabilir maalesef.

Ben de bu aracı fulmaks 8002 modelini aldım ama joystick kolçaktan biraz yüksek duruyor ve kullanamıyorum ne yapacağım bilmiyorum?

Son düzenleme:
Üst Alt