Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çürük raporu alırsam sivil hayatta soruna yol açar mı?

hatay31

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba ben f43-2 uyum bozukluğundan dolayı hava değişimi aldım tekrar askerliğe dönünce bana çürük verirlerse sivilde neleri etkiler ve hangi işlerde çalışamam
Ve şuan benim ehliyetim var o iptal olur mu yada neye göre iptal olur
Oğuzhan112

Ehliyetiniz iptal olmaz..iş bulma konusunda biraz sıkıntı yaşarsınız. @hatay31,

İş konusunda ne tür sıkıntı çıkar abi
İşe girerken sağlık raporu istenirse o zaman tekrar hastaneye gidince iyileştiysem çalışabilir olarak vermez mi doktor @OğuzHan112

Türk milletinde şöyle bir deyim vardır... Askerliğini yapmaya kız da vermezler işte vermezler. 🫡

Askerlikten çürük alıp çalışan yüzlerce tanıdığım var... Onu fazla kafaya takma... Önce sağlık diyoruz eğer yapamıyorsan hekimlerin vereceği karara uy.

@hatay31,

Peki abi hava değişimden Çarşamba bitecek sonra hastaneye götürecekler beni bu defa kesin çürük almak için ne dersem ikinci hava değişimi değilde direk çürük verirler
Sorunum belli uyum bozukluğu @OğuzHan112 rahatsız ediyorum kusura bakma abi çok takıntılı biriyim akıl alacak kimse yok senden başka

Estağfurullah rahatsız olmuyoruz..

Yani çürük raporu almak için bir şeyler demeye kalktığın zaman hekim huylanır..

Siz şikayetlerinizi olduğu gibi anlatın.

Amirlerin askerlik yapamaz diye olumsuz rapor tutmaları lazım.

Tekrar hava değişimi düşünülebilir sonrasında elverişsiz raporu vereceklerdir.

@hatay31,

Allah razı olsun abi senden
Herkesin sorunlarını yorulmadan sıkılmadan cevaplıyorsun Allah işini rast getirsin @OğuzHan112

Ah ah.. neler geliyor başıma özelden neler yazıyorlar bana küfürler hakaretler...

Hiçbir zaman bu iyi niyetimi kaybetmeyeceğim elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.
Nankör insanoğlu diyecek söz yok.

ALLAH cümlemizden razı olsun.
.

@hatay31,

@OğuzHan112 merhaba abi rahatsız ediyorum beni net bilgilendirir misin
Uyum bozukluğu C/17 den 21 gün hava değişimi aldım
Geri birliğe gidince Psikiyatriye götürecekler
Çürük alırsam
Araç kullanamaz yada tır kamyon vs diye Ehliyet alamaz diye bişey verirler mi
Çünkü b sınıfı ehliyetim var onu yenileyince önüme çıkar mı
Neye göre ehliyet alamam yada yenileyemem
Beni lüften bilgilendir ehliyet kursu ilerde ehliyeti yenilerken yenileyemezsin dedi @OğuzHan112

ben savaşta ve barışta rapor aldım iş bulup çalışsam beni askerliğe alırlar mı ?

Araç kullanamaz..tır kamyon kullanamaz.. Ehliyet alamaz gibi şeyler askeriye raporunda değerlendirilmez.

Askeriye sadece askerliğe elverişli olup olmadığınıza bakar ona göre rapor verir.

Uyum bozukluğu.. ehliyetinizle ilgili bir sorun teşkil etmez.

@hatay31,

ben savaşta ve barışta rapor aldım iş bulup çalışsam beni askerliğe alırlar mı ?
Almazlar iş bulup çalışabilirsin.

şirketlerin IK birimleri askerliğin çürük olup olmamasına bakmaz bile, sadece askerlik ile ilişkinizin olup olmaması onları ilgilendirir, eğer bir şekilde askerlik sorununuzu çözdüyseniz gerisini düşünmeyin, çürük, bedelli, normal yapılmış olması hiçbir anlam ifade etmez. Belki güvenlik alanında çalışılacaksa bir nebze olsun sorgulanabilir ama onunda sorun olacağını sanmam.

@OğuzHan112, abi anladım askeriye raporunda değerlendirilmez dedin ya
Bana çürük verecek olan Psikiyatri doktoru diye ben ehliyeti sordum doktor uyum bozukluğundan dolayı ehliyetle alakalı rapor tutmaz mı

Abi eline emeğine sağlık sağolasın içime su serptin valla

@OğuzHan112
Oğuzhan bey, arkadaşlar yazınca farkettim bilmiyordum.Benim tanı ise bipolar, kuruldan elverişsiz kararı çıkarsa ehliyet için problem teşkil eder mi?

Askeriyenin vermiş olduğu elverişsiz raporu ile ehliyetin bir alakası yok.

Elverişsiz raporu sadece askeriye ile ilişkinizin kesilmesi anlamına gelir.

@Sonsuz.Gök,

Sorun yaşamazsınız nokta

@OğuzHan112 abi 21 gün hava değişimi bitti geri gittim başka doktor muayene etti
Klinik bulgular olarakta
Depresif duygudurum umutsuzluk çaresiz düşünceler olarak yazdı
İlaçlardan yeterli yanıt alınmadığı için
İlaçları değiştirdi bir ay hava değişimi verdi
Ben tekrar gidecem bu defa ne olabilir psikiyatri ne der
Artık çok bunaldım kafayı yemek üzereyim bıktım herşeyden ne yapacam bilmiyorum bir yol göster bana lüften
Benim çürük işlemi nasıl olur

Senin bir şey yapman gerekmiyor... Amirlerin askerlik yapamaz gibi bir rapor tutmaları gerekiyor... Yani kıta işlevsellik veya kıta kanaat formu.

2 kez hava değişimi üçüncüde muaf... Genel prosedür bu.

@hatay31,

@OğuzHan112 peki aynı doktora geçmek mi faydalı farklı doktora mı muayene olayım iki hava değişimini farklı doktorlar verdi bu defa farklı doktora geçirirse oda üçüncü hava değişimi verir mi
Bir arkadaş 3 defa 30 gün hava değişimi daha vermediler çürük raporunu ona

Aynı doktor varsa aynı doktora git..yoksa başka doktora git...doktor değiştirmeyle yapılan işlemler arasında fark olmaz.

@hatay31,

@OğuzHan112,

O söylediğiniz eskidendi o devir gecti artık. Tarihte kaldı o şeyler şuanda kız evresi garantili daima bakabilecek sahiplenebilecek erkek modelini istiyor. Sağlığı elverişli olan askerlik yapabilir en doğrusu budur peki elverisi olmayan ne yapacak peki? Farklı yöntemlerle kendini geliştirip iş güç sahibi olup yoluna bakacak bu zamanda evlenmemek en iyisi

Üst Alt