Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dar gelirliye elektrik tüketim desteği verilmesi!?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enes75

Aktif Üye
Konular
68
Reaksiyonlar
7
[SIZE=4]Yönetici Notu: Uygulamaya ilişkin durumu lütfen şuradan takip ediniz[/SIZE]

Erdoğan grup toplasında, Dar gelirlilerin 150 KW/SAAT elektrik tüketimini biz üstleneceğiz, dedi. Bu da tahminimce faturada %25 gibi bi indirim olabilir. Konunun takipçisi olalım.

Elektrik faturası desteği olacakmış

Arkadaşlar.az önce haberlerde düzenli sosyal yardım alanların 80 liralik elektrik faturası desteği olunacağı söylendi.bu sadece evinde cihaz olanlar için mi geçerli?yoksa 2022 maaşı alanlari kapsıyor mu? Bilginiz var mi

bu açıklama yeni yaoıldı kimleri kapsar detaylar yavaş yavaş ortaya çıkacaktır henüz bir ayrıntı yok gelir durumuna mı bakılır yoksa sosyal yardım alanlar istisnaız faydalandırılırmı engelliler dahil edilirmi ayrıntı yok şimdilik bilen varsa paylaşsın

Cimere gönderdiğim mesaja cevap niteliğinde olmuş. Sesimi duymuş gibiler :)

Düzenli sosyal yardım alan herkesi kapsıyor. 2,5 milyon evin aylık 80 liralık faturasını Devlet karşılayacak.

Başlattığım kampanyaya destek vermeye devam edin lütfen.

https://www.engelliler.biz/forum/20...lilere-yapilan-adaletsizlige-dur-diyoruz.html

5 Gün Önce Cimere Gönderdiğim Mesaj ve Bugün Erdoğan'ın Mesajı

bVb0MZ.png

bVb0MZ.png

Destek vermek hiç bi fayda sağlamayacağını düşünüyorum, yetkililerin bu mesajı dikkate alması demek okyanusta 1 çay bardağı su almaya benzetirim.

Bir çok Emekli maaşları bile açlık sınırının çok çok altında olan bi ülkedeyiz

Onun yerine engelli maaşıni %100 arttirdim deseydi ilk oyumu verecektim yok yine olmadi bos is bunlar.

tabiki boş iş bugüne kadar hangi işi doğru yaptılar ki bunu yapsınlar sadece bu hükümet değil hepsi aynı seçim zamanı geldi mi vatandaşı düşünürler...

Arkadaşlar Engelli hakları partiler üstü bir iştir, kim gelirse gelsin bazı partiler daha iyi iş yapar, bazıları iyi yapmaz daha kötü yapar.

Kalem
Kalem abla peki bişey soracağım .bugün cumhurbaşkanımız 80lira elektrik faturası desteği saglancagini belirtti.duzenli sosyal yardım alan 2,5 milyon kişiye .bu 2022maasini alan kisileri kapsar mi sizce

80 lira elektrik muhabbeti nedir kalem abla 2022 maas alanlari kapsiyor mu

Elektrik Faturasına Ve Kredi Kartı Borcu Olana Devletten Yardım

Devletten Yardım Paketi Açıklandı

Sosyal Yardım Alan Kişilerin Elektrik Faturasına Destek Yapılacak (80 TL Ortalama )

Kredi Kartı Borcu Olanlara Düşük Faizle Yapılandırma Kredisi Verilecekmiş

Detayları Bilen Var mı ? Haberlerden Duydum ?

seçimlerden sonra da verdiğini faizi ile alırlar merak etmeyin!...bunların mantığı eşek dereden geçene kadar!!

Matraxman
Krediyi Ziraat Bankası verecek.
Vade 60 aya kadar.
Faiz oranları:
24 aya kadar %1.10
60 aya kadar %1.20

Ufukalp
Abi Hızlısın Bilgiyi Almışsın Hemen :)

Boşuna Güvenmiyoruz Sana , Sağolasın.

2022 maasi alan devletin 80 tl elektrik odemesinden yararlanabilir mi?

Dun aciklandi 80 tl elektik faturasini devlet karsilayacakmis sosyal yardim alan kisilere bizde faydalanabilecekmiyiz sartlari nedir bilgisi olan varmi?

Yasa henüz netlik kazanmadı dolayısıyla hangi kısımları kapsayacak belli değil, ancak konunun içindeki 'Sürekli Sosyal Yardım Alanları Kapsar' cümlesi şunu ifade ediyor; evde bakım aylığı,engelli (2022) maaşı,dul maaşı alan herkesi kapsıyor bu cümleden bunlar çıkıyor. Malül'lerde eklenir mi buna bekleyip göreceğiz.

Niye dar gelirliyeki su gibi elektrikte verseleeya indirim engellilere

Boş işler anca

Herkes kendini düşünüyo

Arkadaşlar devlet şimdi 150
Kw.elektrik yard.yapıcak
Bu 80 tl.elektrik yard.almak ićin nereye başvurmamız gerekir bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.teşekkürler

( Yeniden Refah Partisi ) Fatih Erbakan, Genel seçimler de, Elektrik ve suyu belli bir kotaya kadar, tüm vatandaşlara ücretsiz vereceğini söyledi. Bundan birkaç gün sonra Cumhurbaşkanı meydana çıktı 150 kilovata kadar elektriği, düzenli yardım alan vatandaşlara ücretsiz verileceğini açıkladı. 150 kilovat dediği nedir biliyor musunuz ? Bir ay boyunca evde hiç bir alet ( buzdolabı,çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli ısıtıcı, kettle vs. ) çalıştırmazsanız sadece televizyon çalıştırsanız 150 kilovattan fazla enerji tüketirsiniz. Bir evin aylık harcadığı minimum elektrik en az 1 megavattır yani 1000 kilovatt saattir. Bedava vereceğiz dedikleri elektrik miktarı bunun çeyreğini bile karşılamıyor. Ak Partinin şuan yaptıkları hep seçim yatırımları ve insanları aldatmaktan başka birşey değildir. Ak Parti, genel seçimlerde kaybedeceğini görmeye başladığı için yine göz boyama işlerine girişti. Neden ? hep seçim zamanı meydana çıkıp, insanlara 3-5 birşeyler verip gözlerini boyuyorlar, hepsi oy için... Oylarımızı alıp, istedikleri koltuklara oturduktan sonra yine aynı tas aynı hamam, halkın ne durumda olduğunu umursayan yok.!!! Ak Partinin politikaları son zamanlarda çok bozuldu ve bu gidişattan halkımız hiç memnun değil...

arkadaşlar benim bu 80 tl lik fatura yardımından anladığım tek şey. 2022 kapsamında maaş yani sosyal yardım alan özel insanların. maaş ları düşük olduğunun farkında yetkililer. ve adam akıllı geçinebilirlilik zamın dan kaçıp. 80 tl yardımı ön görüyorlar. yani göz boyama. 80 tl fatura yardımı yapacaklarına. :% 40 ve 69 arası raporu olana net. 750 tl ve 70 üstü olana net 1000 tl yapsınlarda bende vay be bizleride düşünüyorlar diyeyim. 80 tl bana göre susun parası...

arkadaşlar engelli maaşı ve evde bakım ve yaşlılık aylıgı alanları kapsıyormuş yani devletten sosyal yardım alanları

Peki bu yardım evde bakım maaşı için gelir hesabına dahil olur mu sizce....??

ılk kez zaten 2022 engelli maaşları yasasını..cennet mekan erbakan hocam kanun maddesi yaptı .ve 2022 engelli maaşlarını asgari ücret tutarında verdi..ondan sonra gelen bütün bariretsiz hükümetler bu maaşları hep düşürdü. .şimdide ( akp ) seçimi kaybedeceği korkusuyla ücretsiz elektrik veriyor.onun yerine engelli maaşlarına adam gibi zam yapsa ya.

Engelliler rahat ve yüksek maaş almak istiyolarsa fatih erbakani yeniden refah partisini desteklemeleri lazım.

Yoksa bu akp hükümetinde daha çook sürünürler

@[FONT=sans-serif]VAAS
O dediğin partilerle alakam yok fakat tamamen yanlış bilgilendirme yapmışsın. Bak şimdi bana son ay 273 lira elektrik faturası geldi ve 410 kw kullanımım var. Senin dediği gibi 1000ler falan çok büyük rakamlar. Evimd elektrikli ocak, elektrikli termosifon ve klima ile ısınıyorum. Düşün evde doğalgaz bile yok, 410 kw kullanmışım. Hatalı bilgilendirme yapma.
[/FONT]

Sosyal yardım alanların elektriği

Düzenli sosyal yardım alan vatandaşların 150 kw e kadar elektrik faturasını devlet karşılayacakmış. Engelliler buna dahil mi?

Her engelli almyacak, Sosyal yardım alan engelliler buna dahil olacaktır...2022 engelli aylığı, bakım aylığı, muhtaçlık aylığı gibi ...

Yıllardır doğudakilerin kaçak kullandığı elektrik bedelini bizim faturalara yansıtmasınlar inanın indirime gerek kalmaz.

Sadece dogudakileri neden baz alıyorsun.tamam onlar kaçak kullanıyor da batida veya ülkenin başka bir yerinde kullanan yok mu büyük işadamlarının sıfırlanan vergi borçlarını kimse konuşmuyor.

Batıda yada ülkenin başka yerlerinde kaçak kullanımları tespit edince yaptırımlar uygulanıyor fakat diğer bölgelerde halk yol kapatıyor trafo kuruyor v.b. buna kimse dur diyemiyor.2 gün önce haberlerde izledim adam 3 ayda trilyonluk elektrik kullanmış seraya trafo kurmuş ne denetleyen var ne yapamazsın diyen şimdi bu kullanılan kw devlet tahsil etmek zorunda.Soru bunu kimden tahsil edecek sizce kullanandanmı yoksa hepimizdenmi.Demek istediğim devlet elektiriğe indirim yapmış bunu çok önemsemeyin indirim yapılana kadar kaçak ,dağıtım v.b.giderleri suçlu kim ise ondan tahsil etsinler bu yapılırsa o yapılan indirimin % oranından daha fazlası hak etmiş oluruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt