Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dar gelirliye elektrik tüketim desteği verilmesi!?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kanun çıkarıp tüm engellilere elektrik su, doğalgazda indirim yapılması gerek. Bu açıklanan yardım kapsamsız ve yetersiz

Arkadaşlar rivayete göre Sosyal Yardımlaşma Vakfından sürekli yardım alıp geliri, sigorta dayanağı olmayan vatandaşlara
80-100-120-150 Kw aralığında 80 Kw tek-100 Kw 2kişi-120 Kw 5 kişiye kadar 150 Kw 5 kişi ve üstü sayıda aynı hanede oturanlara fakat nakit değil, PTT ye faturada destek verilecek, aşan kısmı yine vatandaş ödeyecek

Böyle saçma sapan bir uygulama daha görmedim. Adama zaten maaş veriyorsun. Koy maaşının üstüne 50TL elektrik parası... Gitsin, doğru dürüst fatura ödesin.

Ama, yok! Elektrik idaresi zarar etsin, zararı faturaya yansıtsın, onu da diğer vatandaşlar ödesin. Nasılsa enayi gibi yıllardır kayıp/kaçak bedelini ödüyoruz. Bunu da öderiz.

40-50tl elektirik bakım parası alınıyor birde utanmadan 50 tl mi yardım yapılacakmış? Enteresan milletin enteresan yöneticileri. şaşırmadım...!!!

25 şubat uygulama başlayacak düzenli yardım alan hak sahipleri, PTT'ye geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturası ibraz ederek söz konusu yardımdan faydalanacak. Ödemeler PTT de yapılacak

bu hafta başlıyor elektirik indirim olayı. sosyal yardım alan herkes için geçerli olacak düzenli şekilde sosyal yardım maaşı alan bireyler için geçerli olacak

İşin ters tarafı bu sosyal yardım alanların içerisinde gelirini belgelemeyipde geliri üst düzey olanlar da yararlanabilecek

Yeni bir kayıp kaçak bedeli ile olan yine dürüst vatandaşa olacak, başka bir şey değil.

Ben sudan yararlanıyom bana olmazmı

Pluvia

su işine beledıye bakıo her beledıyede yok su indirimi.elektrık farklı florya.

Ayrıca kalabalık 5 kişilik aile olacakmış
Adı üstünde fakirlere

Hadi başka kapıya
Ben demeyeceğim ama
Onlar diyecek 😣

Elektrik yokmu bize ündirim

düzenli sosyal yardım alıyorsan elektrik indirimi alırsın bu hafta oy alabilmek için 10 milyon kişinin elektriğini hükümet ödeyecek. seçimden sonra ödemez zaten kullandığın fatura 50tl ise dağıtım bedeli ve vergiler dahil 50tl extra vatandaşa geçiriyor. yani 50tl tükettiğin elektrik ama fatura 100tl haram zıkkım olsun bunlara ve oy verenlere:mad:

Hmm bnde su gibi sandım indirim felan

Elektrik için

2022 alanlarda faydalanicaksa ptt ye fatura ve kimlik ile gitmek yeterlimi abone engelli adina degilse nolucak .

2022 alanlarda faydalanicaksa ptt ye fatura ve kimlik ile gitmek yeterlimi abone engelli adina degilse nolucak .
Arkadaşlar 2022 maaşı ayrı şey, düzenli yardım alan ayrı şey. Şunu için hiç bir SGK veya maaşı olmayıp Sosyal Yard Day. Vakfından yardım alanları kapsıyor olacaktır. Boşuna ümitlenneyin, SYDV tarafından verilen bahse konu yardımlar da vakfın mütevelli heyeti tarafından onay görür sürekli kelimesi dahi uyumsuzdur çünkü yardım alanların çoğu samimi söylüyorum muhtarların verdiği fakirlik belgesi ile bunuda vatandaş suistimal ediyor. Neden mi muhtarlık kanununda içişleri bakanlığının koyduğu maddeye göre muhtar fakirlik belgesinin teyitini yapmak zorunda değil belgenin kullanıldığı kurumun yapması zorunludur.

Elektrik faturası konu olunca gülermisin ağlarmısın gibi bir not ceza infaz kurumlarındaki koğuşlarında mahkumlara kullandıkları elektrik faturası bedeli alınıyor. Mahkum denilince içinde 3 gün yatan da var. Mühebbette Lakin belirtmek istediğim. 2008 yılı için günlük 7 lira x gün sayısu, yemek parası ayrı yeten icra yolu ile fatura ediliyor.Çelişkiler bitmez de bitmez

zengin daha zengin fakir daha fakir lakin gerçek fakir yüreğindeki zenginliğin değerini bilendir. Fakirliğin yükünü sırtında hissetse de yüreğindeki zenginliktedir.

Kederli303

eskiden de paşalar gibi yatar çıkarım sözü yalan oldu. artık cezaevleri bile döner sermaye üzerine çalışıyor. mahkumlar battaniye alacak kantine git al yok öyle çamaşır havlu vs. ailen getirip gardiyanlara teslim edemez. yediğin yemekten yaktığın elektrik günlük 20tl kişi başı masraf sadece fakirlik belgesi çıkaran ödemiyor diye biliyorum. kapalıda elektrik yemek masrafı yok yarı açık cezaevlerinde masraf daha çok yada bölgelere göre kurallar değişiyordur. Kimseyi düşürmesin oralara zor yani gardiyanlarda artist :mad:

Elektirik yardım konusuna bir acıklık getirecek kimse yokmu arkadaşlar ?

@ayaz78

Bu tahsilatın yapılacağına dair hukuki düzenleme kanundur...

Adı da: Ceza Evleriyle Mahkeme Binaları İnşası Karşılığı Olarak Alınacak Harçlar ve Mahkûmlara Ödettirilecek Yiyecek Bedelleri Hakkında Kanun

Şuradan ulaşabilirsiniz.

Dolayısıyla cezaevine kalan mahpuslardan iaşe bedeli ile elektrik parası gibi ücretler tahsil edilir. Sizden para tahsil edilmemesinin sebebi 2022'ye tabi olmanız yani ekonomik durumuzla ilgilidir.

ayaz78 Şaka mısınız kafa mı buluyorsunuz anlamadım? Kanun diyorum kanun! Kanun'un hangi yıl çıktığının ne önemi var? 1934'de çıkan kanunun kullanma süresi falan mı var? 1934'de çıkan kanunlar geçersiz mi?

Cezaevlerindeki STK çalışmalarım sırasında da bizzat müşahede ettim bu olayı. Ama buna da lüzum yok. Hz. Google efendiye yazılsa bile görülecek bir bilgi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt