Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Depakin kullananlar var mı?

Edacano

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Daha once lityum kullaniyordum ama ileride bobreklere zarar verebilicegini dusundugum icin ilaci degistirdim depakin etkileri hakkinda bilginiz varsa beni bilgilendirebilir misiniz..

Suskun çocuk

agır depresyon dedi bi doktor diğeri bipolar oteki hayır sen bordrlinesin dedi bende koyverdim en sonunda😅

Aynn ama kullandigin ilac bipolar ve bi iki hastalikta kullalinar bi ilac en guzelini yapmisin kafana göre takil doktorlara kalirssk işimiz zor

Valla ben 4 5 yıldir kullaniyorum aliştim ben ya tam bi iyileşme olmadi bende bazen 1 hafta icmiyorum yine farklı bişi olmuyo

depakin ilaçı çok kullandım zamanında o ilaçı kullanan tek benmiyim acaba

depakin ilaçını çok kullandım zamanında o ilaçı kullanan tek benmiyim acaba başka arkadaşlarda kullandımı

Benim kullanmak isteyip de kullanamadiğim ilac doktor her seferinde teshis koymayi unuttugu icin alamiyorum tee hastaneye gidiyorum ama elim bos donuyorum ne sacma bisey...

Depakin Chrono 500 mg günde 2 tane içiyorum. Bipolardan dolayı. Net bir şekilde kilo artışı ve ellerde titreme yapar.

Edacano
20 yıldır Depakin kullanıyorum memnun olduğum bir ilaç. Azda olsa kilo yapıyor.

Edacano

Depakin kilo ve kolestrol yapar şekeri de bir nebze tetikleyebilir bunlara dikkat et...

depakin veya selectra ilaçını kullanlar kaç kişiyiz arkadaşlar

depakin veya selectra ilaçını kullanlar kaç kişiyiz arkadaşlar

Teşhisim bipolarken kullanmıştım ama hiçbir şey hatırlamıyorum...

depakin pipolar ana ilaç degildir depakin epilepsi ilacıdır ama pipolara ek tedavi için yazıyor doktorlar sizin pipolar için ana ilaç tedavi edici ilaç kullanmanız lazım

Bipolar için genelde Antipsikotik yazıyor doktorlar.

İlacın yan etkileri kişiden kişiye değişebilir bunun en dogru bilgisini doktorun veya eczacılar verebilir. Bana söylenen kilo artışı ve saç dökülmesi. Ama gecen ay bır hekim makaleden bahsetmişti depakinin alzhemir hastalıgından korudugu yönünde yazılar varmış. Ama şu bir hakikat lityumdan yan etkisi daha az. Hangı hekime danıştıysam bunu demiştir. Gecmiş olsun

Depakin ve lamictal birlikte kullanan var mı?

Ben 1 senedir kullanıyorum , çok faydasını gördüm ama fena kilo yapıyor.

Bipolar 500+750 depakin alıyorum mükemmel bir ilaç depresyon yok mis mis

Depakin ve lamictal kullaniyorum. Bacaklarimda ödem yapti. Kaval kemigi cevresine bastirinca çukur kalip gec duzeliyo.

Ben varim. Sizin de bacaklarinizda ödem yapti mi? Alt bacaklarda bastirinca çukur kalip gec duzeliyo. Sanki hamura parmak basinca geç eski halune döner ya öyle :(

Ben varim yorumlarimi okuyun lutfen..

kullandım her ilaç herkese iyi gelecek diye bir kaide yok. bana çok kötü geldi şuan abilifly ve norodol kullanıyorum. gayet iyi

Ezgic
Merhaba, Depakin ve lamictal birlikte kullanıldığında [FONT=sans-serif]toksik reaksiyon (stevens Johnson sendromu) yapabilir. Bana doktorum en düşük doz olan 25mg ın çeyreğiyle başlattı, sonradan kademeli olarak 100mg a kadar çıktık. Doz ayarlamasını iyi yaparsanız vücut adaptasyonu gerçekleştiriyor ve yan etkiler minimuma iniyor.[/FONT]

Arkadaşlar merhaba ben bipolarim günde sabah 500 akşam 500 mg olarak kullanıyorum.ama ilaç fena iştah ve uyku yapıyor.femek istediğim bu ilacın 1000 mg akşam alabilir miyiz veya sadece akşam 500 mg dozu akşam almak yeterli mi şimdiden teşekkürler..

Doktoruna danış belki ilacı bıraktırır sana bende kullandım faydasını gördüm ama bıraktım şuan keyta 100 mg ignis 30 mg rexapin 2.5 mg kullanıyorum

@Psikoterapi, faydası yok diyemem zaten ben az kullandım kan değerine bakıldı bıraktım lityum değeri yani lithuril kullandım bir de

@Psikoterapi,

Tam hatırlamıyorum internetten araştırın bir bakın değer durumuna göre değişiyor sanırsam ama çok yüksek olmaması gerekiyor diye biliyorum

Üst Alt