Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Depakin kullananlar var mı?

Yıllar önce doktor depakin vermişti bir süre kullandım aşırı halsizlik ve kilo yapmıştı o dönem bende kendi isteğimle ve doktorun onayı ile bıraktım.

25 kg aldım ve alzheimer olacam diye korktum bu depakinden ! Sakın kullanma lityum yeterli

@Kirlielmasim,
Kilo aldıran ilaç değil biz hastaların zayıf iradesi. Alzaymır olmaktan neden korktun ? Lityum diyorsunuz ama onun da zararı var yani zararı olmayan bir ilaç yok maalesef.

5 yıl önce 2.5mg rexapin kullanırken 40kg aldım. Şimdi 20mg rexapin alıyorum ve kilo almıyorum. Hersey iradede bitiyor. Yemek yemeden 1 saat önce 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı chia tohumu koyup şişmesini bekliyorum. Sonra içiyorum. Yemekte az yememe sebep oluyor. Bu da küçük bir tüyo. Ayrıca günde tek öğün e düştüm ve kilo vermeye başladım. Evime yakın atletizm sahası var. Her akşam 5-6 tur yürür koşarım. Diyeceğim o ki her zaman biralternatif yol bulunur.

Antidepresan olarak kullananlar için muadili veya benzer ilaçlar ile tedaviyi sürdürebileceğinizden ikinci bir seçenek olası.

Antiepileptik olarak kullananlar ise durumu daha ciddiye almalı, özellikle nöbetleri status şeklinde görülenler. Bizim göbekten ziyade önceliğimiz hastalığımız, göbek gider ama nöbeti durduramazsınız. En azından yeni ilaç işe yarayana kadar.

göbek gider de gitmiyor işte kalıyor hani obezliğe razıyım ama morbid obez olmak da istemem

Depakin le duzenli yillardir iliskimiz var çok mutluyuz

12 yıldır kullanıyorum ve kullanırken hiç depresyona girmedim lakin yan etkisi çok kritik bir konuda var maalesef. Gerçi herkeste aynı etkiyi göstermiyor demek ki yoksa birileri yazardı.

@AqRaMa,

12 yıl mi kullandiniz ara vermeden mi kullandiniz cepakini...bende kullanmak istiyorum nasıl ki şizofreni de son çare leponex ise bipolarda da depakindir

Depakin chrono 500 BT aşırı uyku yapıyor gece de içiyorum etkisi gündüzde sürüyor ne yapmalıyız bilgsisi olan var mı günde 1000 mg alıyorum.

Depakin kullanan arkadaşlar deneyiminiz nedir? Teşisim şizofreni.

Arkadaşlar ben de bir dönem sodyum valproat kullandım. Yukarıda yazılan benzer yan etkileri ben de yaşadım. Mood stabilizers'lerden en az yan etkiliyi bulmak yada duygu durum dengeleyici etkisi olan bir nöroleptik kullanmak da bir seçenektir de. Bu konu altında yazmam doğru olur mu bilmiyorum ama ben başka bir pencereden, açıdan bakıyorum olaya artık (arkadaşımız yazmış mesele yukarıda borderline da denilmiş kendisine, daha önce bu forumda yazmıştım asıl olay eksen 2 de yani şu a, b ve c kümelerini içeren kişilik bozukluklarında bizi eksen 1 de dolandırıyorlar ilacı yaz gönder al ayda bilmem kaç bin tl) (tamam okumuş olabilirler ama afedersiniz ben de mühendisim ama hiç kimse bu ülke koşullarında ben de dahil bu kadar parayı hak etmez) okumuşluk ayrı sözel ezber tıp mesela, mühendisliğe hiç girmiyorum, mesleğin icraatinde verdiğin emek ayrı yine hiç mühendisliğe girmiyorum. "İyi doktorları tenzih ediyorum"

Takribi 20 yıldır en çok psikiyatriste gitmiş, ve en çok xanax yazdırabilmiş : ) (ativan şu an piyasada sorunlu) biri olarak söylüyorum psikoloji, psikiyatri, nöroloji, nöroşurirji, beyin ve sinir cerrahisi bu dallar diğer cerrahi operasyonel rasyoneliteye oturmuş tıp dal/branşları değil, ben hiç iyileşen görmedim mesela, onun için şu ilaç bu ilaç şu tür terapi bu çeşit terapi para tuzakları. Çözüm önerin nedir derseniz, kendi kendimize çözmeye çalışacağız, bu forumlarda birbirimize destek olucaz, çevremizden yardım alıcaz. Başka yollar arayacağız. Belki birleşip bir inisiyatif kurucaz.

Bilim, sanat ve edebiyatla kalın, bir de seviyorsanız spor ben sevmem de : )

Üst Alt