Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devlet Huzurevi ücretleri ne kadar?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
93
Reaksiyonlar
58
Arkadaşlar özel huzurevleri ve devlet huzurevleri huzurevleri ücretleri ne kadar özel huzurevleri 55 yaşında alıyormuş sanırım nasıldır ortam falan ve ücretler emekli bir memur kalabilir mi ?

Emekli maaşının komple alıyor galiba

yalniz06 devlet huzurevleri mi emekli maaşının hepsini alıyor acaba bari bir sigara parası bıraksalar olmaz mı :D

Bu konu önemli benim için bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Arkadaşlar afyon-sandıklı'da huzurevı var içinde termal su bulunuyor. Türkiye'de 2. imiş. Ben yaşlanınca orasını düşünüyorum. Gerçekten yeni ve güzel bir yer. İhtiyacı olan değerlendirsin derim.

Rezidans mı o ne ki ??? ben memurum pahalıysa kalsın.

Arkadaşlar devlete ait huzur evlerinde ortalama ücret ne kadar?

1+1 oluyor ev yani kiraya çık kafanı dinlersin huzur evinde ne işin var psikolojik sorunlu olanı almıyorlar hemde şartlarını oku istersen huzur evi şartlarını

Ben annem üzerinden bakılmaktayım, yani maaş almıyorum, ama sağlık giderlerim annem üzerinden emekli sandığından karşılanıyor. Ben de ileride 60 yaşını geçince huzurevine başvurmayı düşünüyordum. Ama şimdi bipolar durumum için engelli raporu alırsam, ileride beni huzuevine kabul etmezler mi? Bunu okuduğum için üzüldüm şimdi :(

elif_kız geldim gördüm oradaki bir otelde kaldım. Eğer öyle bir şey varsa, yaşlanınca ben de düşünebilirim. Allah elden ayaktan güçten koymasın. Amin.

O huzurevine Sınavla alıyorlar galiba kontenjanli
Öyle her gelene almazlar😊

yalniz06
Huzurevine ne sınavıymış bu ne kadar saçma, ne soruyorlarmış sınavda testmi çözüyorlar

1+1 oluyor ev yani kiraya çık kafanı dinlersin huzur evinde ne işin var psikolojik sorunlu olanı almıyorlar hemde şartlarını oku istersen huzur evi şartlarını
@sokrates kendi için sormuyor belli muhtemelen annesi için soruyor olabilir
neymiş huzurevi şartları her yer zorlaşmış

Ben kendim için soruyorum şimdi ben okb yim diye huzur evinde kalamam mı sizce.

[FONT='inherit']1. 60 yaş ve üzeri yaşlarda olmak,[/FONT]
[FONT='inherit']2. Bedensel ve zihinsel gerilemeleri nedeniyle süreli yada sürekli olarak özel ilgi desteğe, korunmaya ve rehabilitasyona gereksinimi olmak,[/FONT]
[FONT='inherit']3. Ruh sağlığı yerinde olmak,[/FONT]
[FONT='inherit']4. Bulaşıcı hastalığı olmamak,[/FONT]
[FONT='inherit']5. Uyuşturucu madde yada alkol bağımlısı olmamak,[/FONT]
[FONT='inherit']6. Sosyal ve/veya ekonomik yoksunluk içinde bulunduğu sosyal inceleme raporu ile saptanmış olmak.

ÜCRET GELİNCE 450-800 TL ARASI DEVLET KURUMLARI ODA DURUMUNA GÖRE DEYİŞİYOR 1 KİŞİLİK İKİ KİŞİLİK DİYEUZUYOR[/FONT]

6. maddeyi anlamadım.

Özel huzur evleri 55 yaşında alıyormuş galiba ben izmir de yaşıyorum şartları ,ücretleri falan nasıl acaba ?

Bir türlü karar veremiyorum bu konuda yalnızım emekli olunca küçük bir ev alıp otursam mı diyorum yoksa özel bir huzur evine mi yerleşsem acaba hangisi benim için daha uygun olur kararsız kaldım.

Konu hakkında bilgim yok ama engelli bakım evleri duyoyorum. Bilgisi olan paylasirsa sevinirim

Devlet huzur evlerinde tek kişilik oda oluyor mu acaba yoksa özel huzur evlerin de mi oluyor sadece.

Özelmi daha iyi
Devlete bağlımı daha iyi
Ücretli mi nekadar

Bir akraba için soruyorum annesi yüksek tansiyon sonucu beyin kanaması geçirdi yoğun bakımda halen,
40 yaşında aklı başında engelli bireyin yetim aylığı var evide var ama

[FONT='inherit'] Huzurevlerine Kabul Koşulları[/FONT]
  1. 60 yaş ve üzeri yaşlarda olmak,
  2. Kendi gereksinimlerini karşılamasını engelleyici bir rahatsızlığı bulunmamak, yeme, içme, banyo, tuvalet ve bunun gibi günlük yaşam etkinliklerini bağımsız olarak yapabilecek durumda olmak,
  3. Ruh sağlığı yerinde olmak,
  4. Bulaşıcı hastalığı olmamak,
  5. Uyuşturucu madde yada alkol bağımlısı olmamak,
  6. Sosyal ve/veya ekonomik yoksunluk içinde bulunduğu sosyal inceleme raporu ile saptanmış olmak.
saglam insanı alıyorlar arkadaşlar hastalıgı olan bakım evine
sizi bakım evi temizler :D:D:D:D:D

Huzurevi bakım evi aynı değil mi @BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!
Bakım merkezleri nasıl biliyormusun rahat mı

aynı degil huzur evi farklı bakım evi farklı yukarıda yazdıgım huzur evi şartları

eğer maddi durumunuz varsa kesinlikle özeli tercih etmenizi tavsiye ederim arkadaşlar. eğer 80 yaş ve üstü yatalak değilseniz bir oda veya ev kiralayın azıcık aşım kaygısız başım diyerek yaşamınızı sürdürün yaşlılara bu kadar sosyal destek varken evde sağlık hizmeti gibi hatta belli süre de bir evinizi gelip ücretsiz temizliyorlar silip süpürüyorlar. ağır engelli ya da çok yaşlıysanız. huzurevlerin de bazıların da bazı görevliler size kötü davranabilir itip kakabilir ve emekli maaşınızın tamamını alırlar ne yiyeceğiniz ne içeceğiniz i seçemezsiniz. özel de böyle şeyler olmaz mı derseniz olabilir tabiki ama yüzdesi çok düşüktür. saygılar

sokrates
[FONT=&quot]30.07.2006 tarih ve 26244 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Bakıma Muhtaç Engellilere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliği" ile bakmakla yükümlü olunan birey sayısına göre kendilerine düşen ortalama aylık gelir tutarı, bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden daha az olduğu tespit edilen bakıma muhtaç engellilerin isterler ise ikametgâhlarında, isterler ise resmî veya özel bakım merkezlerinde bakımlarının sağlanması güvence altına alınmıştır.

Buradan mantık yürütürsek gelir seviyen yüksek ise evde bakım hizmet alamıyorsun.

Bunu yazdıktan sonra aile bakanlığını aradım.
Engelli ve yaşlı olmak üzere iki farklı hizmetin olduğunu
Yaşlı huzur evlerinde ruh sağlığı yerinde olma şartı var iken
Engelli huzur evlerinde akıl sağlığı yerinde olma şartının olmadığını
Bağlı bulunan Aile çalışma ve Sosyal hizmetleri il müdürlüklerinden bu anlamda detaylı bilgi alınabileceğini ve müraacatların buraya yapılabileceğini söylediler.

Ve ayrıca
%50 ve üzeri engele sahip olan engellilerin
evde bakım hizmeti almalarının mümkün olduğu,

Evde bakım hizmetinin de
[/FONT]
[FONT=&quot]Gelir seviyesinin uygun olması halinde,[/FONT][FONT=&quot]
Evde Bakıcı

Gelir seviyesi uygun olma şartı olmaksızın
Evde temizlik hizmeti
Evde sağlık hizmeti olmak üzere 3 farklı hizmetinin olduğunu belirtti.

Bu durumda bende 3 kafadarı anımsattı.
Huzur yada bakım evinden ziyade,
3 yada 2 kafadar arkadaşla birlik olup bu hizmetten faydanlamak mümkün olsa gerek.
Böylesinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

60 yaşına kadar kim öle kim kala
Huzur ya da bakım evinden daha özgür ve kasmayan bir ortam olacağını düşünüyorum.

[/FONT]

Özel Huzurevi ücretleri ne kadar acaba ortalama iyi bir huzurevi tek kişilik oda mesela bilgisi olan var mı :confused:

sokrates bir dost bir arkadaş olarak tavsiyem 1 + 0 daire bile olsa kendi evinde kalman . Özgürlüğünü kısıtlattırmaman , bağımsız birey olarak hayatına devam etmen her şeyden iyidir . 2011 yılında bende araştırma yapmıştım o dönemde emekli maaşım özel bakım evine yetmiyordu .

Gün doğmadan neler doğar ümidini ve sabrını yitirmeden geleceğe yönelik planlar yap derim :) Şartlar belki zorluyordur insanlık hali olabilir demen gerekir :)

Üst Alt