Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diş dolgusu yaptıracağım. Tecrübesi olan var mı?

Konuyu açan arkadaş nasıl bir kalp hastası ve hangi ilaçları kullanıyor bilmiyorum....Ama eğer diş tedavisi yaptıracak kalp hastaları varsa diye söylüyorum mutlaka öncelikle kalp dokturundan konsültasyon almalı, çünkü kesilecek ilaçlar var..Benim doktorum kan sulandırıcı ilacımı kesmişti tedavinin başlamasına 3 gün kala.hem o ilaçları kullanır hem diş çektirmek gibi birşey yaparsanız pıhtılaşma olmayacağından fazla kan kaybedebilirsiniz...

Evet çok doğru, özellikle çekim söz konusu olacaksa eğer buna çok dikkat edilmesi gerekiyor. Ben sürekli tekerlekli sandalyede oturduğum için kanı sulandırması amacıyla uzun yıllardır günde 1 tane asprin türevi ecopirin alıyorum. En son 20lik dişimi çektirmeden önce Ecopirin almayı 10 gün kesip öyle çektirmiştim dişimi.

Evet çok doğru, özellikle çekim söz konusu olacaksa eğer buna çok dikkat edilmesi gerekiyor. Ben sürekli tekerlekli sandalyede oturduğum için kanı sulandırması amacıyla uzun yıllardır günde 1 tane asprin türevi ecopirin alıyorum. En son 20lik dişimi çektirmeden önce Ecopirin almayı 10 gün kesip öyle çektirmiştim dişimi.
evet dişhekiminize gittiğinizde kullandığınız ilaçları ve rahatsızlığınızı mutlaka söyleyin şeker,kalp,tansiyon vb...Bu çok önemli ayrıca tedavi devam ederken bazı olumsuzluklar olabilir mesela F-F arkadaşın belirttiği gibi ama o dolgu geçici olduğu için düşebilir hekiminize başvurmalıydınız kanal yapılan bölgenin açık kalması sakıncalı diş ihmale gelmez herkese geçmiş olsun diş ile ilgili konularda yardımcı olurum bana yazabilirsiniz..

Benimde 4 tane dolgum var ilk yaptırdığım zamann korkudan gözlerime uyku girmezdi.. bayılcaktımm :D ama gitttim boşuna o kadar stres yapmıştım.. hiç acımadı hata iğnenin batırdığını bile hisetmedim tabi doktorda yakışıklı oluncaaa..:):):) kısaca korkmayın stres yapmayın :)

Diş dolgusu :)))

Kardeşim hiç korkma bence bende bugün gittim daha yeni öyle bi korkuyordumki doktor acırsa sol elini kaldır durcam dedi tamammı (çünkü :D ben daha önceden bayağa kaçtım ordan :D :D ) Bana kanal tedavi edicekti korkma sakın kanaldan yaptı hemde İĞNESİZ yanlış duymadın ('''İĞNESİZ''') yaptırdım haa sizin yorumları okumasam cesaret toplayamazdım teşekkür ederim bunun içinde :) hiç korkmayın iğnesiz acımadı ya çok az acıyor oda sinir damarların acıyor iğne gibi bişe var sakın korkmayın o iğne değil sadece ucundan su fıştırtıyor.. (Ve eldiven leş kokuyor soylediğiniz gibi :D :D Dayanamayabilirdim :D :D ) şimdi yarın iftardan sonra gidicez. yaptıracaz devamını simdi ilaç koydu yapıp rahat yemek yiyebiliyorum artık arkadaşlar yarın kalıp koycak ona gore artık ne ederse :D :D edicek işte hiçde korkmuyorum!.... korkunuzu kırın arkadaşlar... (Yazdıklarımın yararı dokunduysa Teşekkür etmen yeterlidir kardeşim :))) .. ) Slogan bile buldum :D :D Yapın dişleri bitirin işleri :)))))))) Korkunuzu yenin :)) haa benimki kanal dolgu acıtır diyorsanız kanal daha zor dolgu daha kolay ;) çaktınız ;)

Lan 2012de konuşulan şeye ben yazmışım :D :D tarih 2013 hemde saat 4:00'e yakın :D: D

diş dolgusu yapılmadan önce iğne degilde sprey falan sıkılma imkanı var mı ?

yardımcı olursanız sevinirim

genelde dolguda soğuk sprey kullanılıyor ama temizleme esnasında çürük sinire yakınsa,hasta dayanmıyorsa uyuşturulur...

Kalp hastaları için dikkat edilmesi bir durumdur. Her diş hekimine güvenmeyiniz. Bu konuda sıkıntı yaşamış biri olarak naçizane tavsiyemdir.

Üst Alt