Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dişçi korkusunu yenmek için önerisi olan var mı?

arce

Yasaklı Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
ağzımda özellikle ön dişlerimin kırılmasıyla diş yaptırmam gerekiyor,fakat acıdan korkuyorum
önerisi olan var mı

kesinlikle kormana gerek yok kimse benim kadar dişçiden korkmuyordu..ama dişlerimde dolgu diş taşı kanal tedavisi felan gerektii gecleri gözüme uyku girmiyorduu:):):):):) ama sonunda gittim baktımki boşuna korkuyormuşumm uyuşturuyor zatennn korkmanıza grek yokk:):):)

Korku ve acı... Birbirinden çok uzak iki kelime. Eğer yaptırmaya mecbursan ve korkuyorsan yaptırmaktan vazgeçme. Dişçiden randevu al ve son ana kadar korkunun tadını çıkar, o heycanı yaşa. Birbirinden çok uzak iki kelime çünkü korku varken acı yoktur acı varken de korku yoktur.

felsefe yapma birader,bunları yazarken korkuyorum zaten.:mad:

Gerçekler inatçıdır, ben felsefe yapmasam da kim nederse desin sen korkmaya devam edeceksin. Şunu biliyorum ki dişçi koltuğundan kalktıktan sonra yukarıda dediklderimi anlayacaksın. Bu arada "Ağzımda özellikle ön dişlerim..." diye yazman hoş olmuş, yoksa anlayamazdık dişlerinin nerede olduğunu. Sen bana bakma yine de, korkma acımıycak.

Diş çekimine dair videolar izle. Sonra dişçiye git ve tedavin yapılırken ayna ile izle... :)

Zaten uyuşturulduğu için hiç hiç hiç bir şey hissetmiyorsun. Korkun sadece psikolojik.

bir zamanlar ben de yaşıyordum bu sorunu, sonradan doğru dişçiyi bularak sorunu çözdüm.

hala diş sorunum çözülmedi saygılar ....:D

Ağrıları çek iyice, illallah dediğin zaman korku morku kalmaz. Doktoooor imdaat dersin..Çenenide koparsa razı gelirsin, gözün görmez..:):)

Eee can tatlı..:) Demek ki ağrımıyor senin diş..:)

kırıklar çok çirkin müdahale şart ayrıca sgk nasıl karşılarmı tedaviyi

Koltuğa oturduğunda bişiciğin kalmaz.....Mecburu gitcen....
Millet ne doktorlara gidiyo şükretmek gerek dişçiye...;)

SGK karşılar, daha fazla beklemeden git, tedavini ol..:)

beni teşvik etsenize dişçiye gidersem bana ne cici alcanız..

esas seni kim teşfik ederse sen ona bi cici al bence :D

thank çok mantıklı inşallah nisan ayında kendimi hazır hissedicem kasap koltuğuna oturmaya

ameliyat olmuyosun ki doktora gidicen hemen yapmaz saten kırılanları merak etme...

İlk dişciye gittiğimde, "birgün diş taşı temizliği sürse, ikinci gün dolgular yapılır, üç bilemedin dört güne biter benim işim" dedim başlarken..:) 1 sene olacak git gell, git geel, bitmedi bir 1 yıl daha bitmez bu gidişle...:):)

İyice bakım isteyen dişlerin işi bitmiyor çarçabuk.. Randevulu sistemle çalışan hastanelerde zor sıra bulmak.. Sıra alıyorsunda iki aydan iki aya, üç aydan üç aya uzayııııp gidiyor, şans..:)

Tam olarak hangi tedavi yapılacak? implant mı? yoksa dişlerin kısmen mi kırıldı? zira ozaman beyaz ek dolgu yapıyorlar ki hiç can yakmayan bir tedavidir. İmplant olacaksa da lokal anestezi yapıyorlar hiç hissetmiyorsun. Yalnız lokal anestezi yapılanlara duyarak ve görerek şahit olduğun için biraz ürkütücü ben yanıma ıpod götürüp basları yüksek bir müziği son ses dinlemiştim gözleride kapadın mı korkacak bişey kalmıyor geriye :)

o koltuğa oturana kadar sürecek bu işkence. çok acıyacak, çok ağrıyacak diye düşünmekten için içini kemirecek, koltuğa oturduğunda terden sudan çıkmış gibi olacaksın hatta ellerin titreyecek "allahım niye ben" diye isyan edeceksin. ilk işlem süresi ne kadar kısa olsa da sana saatler gibi gelecek,
doktorun eline aldığı her alet sana olduğundan büyük gözükecek . koltuktan kaldığında "hepsi bu kadar mı" diyeceksin, sonra belki biraz ağrın olacak
bir ağrı kesici içip kurtulacaksın

nasıl bu kadar basit anlatıyorum, o koltuğa oturmak benim içinde işkenceydi, 10 yılda dişimle ilgili bir sürü operasyon geçirdim. artık ilk günkü korkularımla dalga geçer haldeyim. Yani iş o koltuğa oturmakta bitiyor.

Sana şimdiden geçmiş olsun...

1 hafta olmadı dişimde şuan geçici dolgu var,diş hekimi igneyi yaparken bile hissetmedim desem inanmazsınız:D dişimde çürük kırık vardı temizledi en büyük diş 20 lik dişin önündeki koskoca oydu içini ben sadece ufak bi sinek ısırması gibi bişe hissettim hiç abartmıyorum sadece o çarklanan yerler soguk su degince sızladı oda zaten bi kaç günde geçti şuan normal bi şekilde dişimi kullanıyorum bende randevu aldım mayısta gidecegim bakacak dolguya devam hiçte sorun yapılacak bişe degil tek sorun keşke o olsa hayatta..

Korkunun ecele faydası yok, ister korkmaya devam eder gülmekten vazgeçip bu sıkıntıyı çekersin, ister korka korka dişçiye gider bugüne kadar niye gitmedim diye hayıflanırsın.

Koltuğa oturunca tak kulaklığını dinle müziğini 4-5 müzik sonra işlem biter :)) kendini rahatlatmanın yolu :)))) ben buldummm ben buldummmm :p

Syn arce inşallah dişlerin ağırmıyordur diş ağrısı gerçekten berbat birşey ben bir gece ağrıdan dişçinin kapısında sabahladım. diyelim dişlerin ağırmıyor görüntüsünden rahatsız olmuyorsan dişçiye gitme lakin oluyorsan mecbur gideceksin bunun kaçarı yok teselliside yok diye düşünüyorum.

Dişcide ağrı sızı olmazda ,ağzıma bişeyler soktuğunda midem bulanıyor onun için boş mide ile gidiyorum.Benim korkumda kusmak.Dişler önemli ,cok şukur dişlerimden sorunum yok cok iyi bakıyorum senede bir kez kontrol ettiririm.

arce;

Gerek dişçi gerek tüm diğer korkularla ilgili bir kaç saatlik çalışma ile kurtulmak mümkün. Bi çeşit hipnoz diyelim ama tam olarak bu değil tabiki. EFT, NLP gibi yöntemlerle korkuların üstesinden gelmek çok kolaylaştı. M. Barış Muslu 'ya gidin mesela... Her türlü korkularınıza, kötü alışkanlıklarına ve tiryakiliklerinize elveda diyin.

Bütün korkuların tek ilacı ulan inceldiği yerden kopsun ölümden öte köymü var demktir :))

Dişimi çatır çutur kırdılar 45 dakika sürdü kulağımda patlıyordu parçalanma sesi taaa kökünden çıkardılar hemde kesip 4'e bölerek ama hiç bişi hissetmedim sadece korkunç sesler duydum... Sadece iğne olurken canım yandı uyuşunca bir şey olmuyor ben dişçi korku mu yendim gibi bişey sende yenersin gitmende fayda var.

A_GEYiK;

bu arkadasım bir hakıkati yazmıs size karı tevazulu olmus
sizden aynı seyi beklerdim öyle terslercesine yanıt yazmanız beni üzdü

durumunuz müsaitse özele gidin çok özenle bakıyorlar , ben nasıl olduysa bu yaz cimrilik ettim hastaneye gittim , sıra felan derken hangi doktoru istiyorsunuz dediler bende farketmez dedim , acemi bi doktor çıktı şansıma , şekerin tansiyonun varmı dedi,evet dedim nerdende dedim uyuşturmadan dolgu yapmaya çalıştı ,ben tabi gitmek istedim ,bırak dedim kendi doktoruma gidecem , ama bırakmadılar dur bitti felan , diş sinirlerinide aldı uyuşmadan ilaç vs beklemeden ,evet canım yandı ama kısa süre ,kanal dedavisi ve dolguyu aynı gün yaptı , tek iyi yönü bu git gel ugtaşmadım :)oraya gittikten sonra kendi dişcime koşarak giderim artık ;):D

Üst Alt