Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dişçi korkusunu yenmek için önerisi olan var mı?

Selam, Once anlayisli bir disci bulmaniz gerekir. Bunu arkadaslariniza veya tavsiye uzerine secebilirsiniz.Dandevu yapmadan once gidip muane olacak yeri gorunuz, disciniz ile konusun ve ona korkularinizi anlatin. Randevunuzu erkene alinki fazla dusunme zamaninz olmasin (Sabah). Randevunuza giderken tek gitmeyiniz. Dis tedavisi yapilirken sevdiginiz muzikleri dinliyebilirsiniz. Bu arada tedavinize en basit islemden baslanirsa korkularinizi yenmeye zamaniniz olur.

Korkunun ecele faydası yok, dişçiye mi olacak? Ben full yaptırdım gibi. İmplant, dolgu, kanal, kaplama, diş çekimi. Hatta geçen tekrar gittim. "İğne vuruşunu özlemişim." dedim doktora :) 2 implant daha yatıracağım nasipse inşallah.

Ortaokula giderken özel bir hastaneye diş çekimi için gitmiştik. Doktor baya gençti üst azı dişlerimden birini çekmek için 2 iğne yaptı ama acısını hala hissediyordum. dişi tutup öyle bir abanıyodu ki sallayarak hatta ayağını da dişçi koltuğuna dayayıp destek alıyodu. Feryatlarım o kadar inletmişki hastaneyi iş bitince bizden para bile almadılar ve kapıda bekleyen hastalardan 1-2 kişi kalmıştı. Ağız dolusu boşalan kanlar da cabası..

Birde yıllar sonra başka doktorda yine aynı yerden 1 diş çekimi daha yapılmıştı bu seferde diş tutarken kırıldığı için 3 parça kök tek tek kırılarak çıkarılmıştı canımdan can kopmuştu adeta o günden sonra da çenemde sorun oluştu. Her ağız açıp kapatmamda yemek yerden filan tık tık diye ses geliyor. Korkutmak gibi olmasın tabi gide gide alışıyo insan mesela şimdi dokguları hiç uyuşturmadan yaptırıyorum..

Var disciye gitmek ? 6 ayda bir kontrollerde gidersen problem kalmaz alışkanlık edinirsen alışırsınız sonucda insan neye alışmiyor ki .. 😉

Benim olayım iğne. İğneden çok korkuyorum ön tavşan dişi dedikleri iki dişim kırılmıştı benimde ve şu anda oradaki 5 diş porselen oldu.

iğneden sonra pek bir şey yani hiç bir şey hissetmediğini söyleyeyim sadece küçülttükten sonra provaları oluyor geçici bir diş ile bir süre idare etmek zorunda kalıyorsan dilinin altına bir taş koyarsan o taş biraz hatırlatıcı oluyor yoksa konuşmak için ağzını açtığında biraz sızlıyor. bu arada ben kış ayında yaptırmıştım yaz aylarında bu durumda olmayabilir.

ben hastane ortamını genel anlamda sevmiyorum geriyor beni o ortam hastane dışında başka şeyler düşünüyorum biraz etkili oluyor doktor dişine bakarken başka şey düşün.

yıl olmuş 2017 neyin ağrısından bahsediyorsunuz doktor ya krem sürüyor yada sprey sıkıyor iğnenin verdiği o küçük sızıyı hissetmeyin diye :D merdiven altı yerlere gitmeyin yeter

Üst Alt