Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ehliyette yılda bir sağlık kontrolü nasıl olacak?

Merhaba yilda bir saglik kontrolu ve diger sureler icin ertesi sene surucu raporu alip ehliyeti yenilesek olmuyor mu

Her sene ehliyet raporu yenilenecek aile hekimi hastane ve komisyon süreci olur komisyon kararı ne çıkarsa ehliyet yenilenecek engelli raporu ile ehliyet raporunu birbiri ile karıştırmayın.trafik kontrolünde polis ehliyette ki kodlara bakar ayrı bir evrak rapora bakmaz .polis ehliyet üzerindeki kodları baz alir

Merhaba su kontrol muayenesinin yapılışı icin izlenilen yol nedir acaba aile hekiminden mi başlamalı kisisel saglik formu doldurularak yoksa herhangi bir uzman doktor verebiliyor mu yasayan birisi biraz aciklayanmbilir mi.tesekkurler.Aciklayici tam bir bilgi göremedim.

Bende doktora sordum aile hekiminden başlamak gerekir diyor. Bende ki kısıt psikiyatri 3yil boyunca ticari,resmi araç ve ambulans kullanamaz kısıtı. Kimilerini hiç kisitlamadan ehliyet verilmiş kimileride benim gibi kısıtlanmış. İlden ile hatta hastaneden hastaneye fark ediyor bu süreç. Özel hastane bana vermedi mesela.

Bu hale dusenin Allah yar ve yardımcısı olsun. Çok zor.

@testertr,

Evet bana da saçma sekilde senede bir saglik kontrolu yani surucu olur raporu kisiti verildi.Buyuk haksızlık daha kotu durumda olanlara verilmiyor her sene okadar ugrastirilir mi insan

@clifferd,

Evi kullanışlı olmayan bide engelli olanlara devlet destekli 75 bin civarı yardım yapılacakmış diye okudum aslı varmıdır haberin acaba?????

kalp hastalıgı nedeniyle banada 6 ay kontrol şartı verilmişti ehliyeti yenilediğimde. sadece kardiyologtan ek-7 formu doldurtmam ve bu formu ruhsatın arasında taşımam söylendi. 2023 nisanda almıştım en son. geçtiğimiz günlerde yenilemek için doktora gittim. nisan 2025 e kadar ek-7 doldurulamaz uyarısı verdi sistem. gösterdi banada hatta ekranı. uzatmış olabilirler mi anlamadım. ek-7 doldurmasına sistem izin vermedi ama 6 ay kontrol şartım da var. biraz karışık tam oturmamış bence bu sistem. ne trafik denetleyebiliyor ne rapor yenilenebiliyor. ben anlamadım.

@m32t,
Bende geçen sene kontrol süresi bittiği için ilgili uzman doktora gittiğimde sadece Ek-7 formunun doldurulmasının yeterliği olacağını ifade ettiğimde bu şekilde olmayacağını aile hekiminden başlarayarak hastanede komisyona girecek ve sonra karar sonucu il sağlık komisyonuna gönderileceğini ifade etti. Benim buradan anladığım tek doktor risk almak istemiyor ve topluca karar verilmesi yönünde görüşü hakim.

Üst Alt