Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS ile atanabilmek için en düşük kaç puan almak gerekiyor?

Cnurgül

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
5
Atanabilmek için en düşük kaç puan almak gerekiyor ekpssden ?

Hangi alandan sınava girdiğine göre değişir. Ortaöğretim mi, ön lisans mı, lisans mı? Her alanla ilgili atamalardaki taban ve tavan puanları ÖSYM'nin sitesinde bulabilirsin.

en düşük puan yok sanırım tercih edenler arasında en yüksek puanı alman lazım misal üç kişi tercih etti biri 75 diğeri 80 olsun sen 80,1 alırsan atanırsın

@Cnurgül, Lisansta alım sayısı fazla olduğu için kısmen puanlar daha düşük seviyede oluyor. Misal ortaöğretimden atanmak için 90 civarı bir puan gerekirken lisansta bu 80 civarı olabilir. Ama dediğim gibi en net bilgiyi ÖSYM'nin sitesindeki önceki atama puanlarına bakarak elde edebilirsin.

Bakanın açıklaması sonrası moralim bozuldu. Sağlık bakanlığı hariç hiçbir bakanlığa emekli olmadan atama yapılmayacak dedi

sakın moralinizi bozup çalışmayı bırakmayın....alabildiğiniz en yüksek puanı almaya çalışın...

:unsure: FarukSinan ağabey, sen galiba "çan eğrisi" gibi bir değerlendirmeden bahsediyorsun.

Selamlar. Kazanacağımdan umut yok aslında. Yine de ufak bir umut diyorum işte.
Eğer 60 alırsam kazanma hiç mi şansım yok? Atanma olayı vs?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

@udevecili,

Kesinlikle sıfır değil. Şartlara göre değişir bu durum. Çok önemli tanıdıklar varsa 50 ile atanan insan musveddeleri de var bu ülkede

hocam ekpss de mülakat yok. en fazla torpli sınav girişinde zihinselden girerrek yapabilirsiniz onuda yine yüksek almanız gerekiyor.

merhabalar, uzaktan gözlemlediğim kadarı ile bazı atamalar işkur aracılığı ile açıktan yapılabiliyor. Böyle olunca da 50 ile 60 ile atanmak mümkün mü desen bence evet. Yalnız kişisel görüşüm a elbette mülakat veya torpil sisteminin savunulacak bir tarafı yok. Ancak günümüzde mevcut şekli ile kpss veya ekpss teknik olarak her ikisi de içerik yönünden doğru seçimler değil.

not: başlık metninde öğrenim durumu belirtilmemiş. genel fikir sunuldu.
söylenecek çok şey var da... sükut etmek daha evla geliyor.

Size bir anımı anlatayım...
Ya 2016 ya 2018 yılı üniversite sınavına gireceğim. Kpss açıklanmış ve 80.50 almışım. Birde üniversite sınavına gireyim dedim. Salona girdim salondakilere bı baktım en genç benim saçı sakalı ağarmış abiler ablalar var. Sirama oturdum. Omzuma biri dokundu. Arkama döndüm şeker uzatıyor biri. Teşekkür ederim dedim aldım sohbete başladık. Abi dedim yanlış anlama bu yaşta ne sınavı dedim. Gardiyan olduğunu yükselmek için üniversite okuyacağını söyledi. Ne zaman girdin kpss ye dedim. Benle aynı dönem girmiş. Aldığı puan 61 mi 63 mu öyle birşey söyledi. Boyu benden en az 15 cm kısa, yaşı benden 10 yaş büyük biri benimde başvurduğum infaz koruma memuru oldu ama ben olamadım. Nasıl oldun dedim. Cemaat dedi. Peki o dönemde cemaatin kıçından ayrılmayan hükümet kimdi sizce? O zamanlar bunların herseyine göz yuman parti şimdi yine hükümet ve sizce yine aynı şeylere göz yummuyor mu?

mezuniyetine alanına göre değişir
örneğin teknıker kadrosundan girdiğinizi düşünün ve sizin alanınızdan 30 alım var kabul edelim 29 kişi sınava girmiş olsa 29 kısıde atanır ama 5 alım varsa o punala ımkansız

2012 sınavıyla önlisans 66 puanıyla 2014 yılında ığdır'a atandım tabi bu 2 yıllık süreçte okuduğumdan ve düşük puanla ümit olmadığından tercih yapmamıştım, tercihte ne kaybederim diyerek başvuru yaptım ve listenin son tercihi Allah yüzüme güldü atandım şans işi

tecrübeye dayalı olarak söylüyorum, batı taraflarından hiç ümit bekleme direk doğu şehirlerine bak ağrı ığdır erzurum,kars vs. atandıktan sonra bir defaya haktan yararlanır istediğin yere geçersin ;)

@16Caner16,

sayın hocam siz ekpss nin 2. yılında atanmışsınız 2012-2016 arası alımlar çoktu şimdi çocuk oyuncağı gibi sayı veriyorlar evet batı yüksek istiyor bende ocakta full doğu yazıcam 90 veya 91 aldım hayırlısı keşke bende 2012 de başlasaydım bu işe ama ortaokula gidiyordum daha :( :D

valla hocam 75 civarı alıcam lisanstan. tercih yaparsam bile sayısal loto oynucam. ümit falan değil. kazanma ihtimalim sıfır bile yok o derece. kardo sayısı 2000 den 5000 e çıkarsa o zaman başka şeyleri konuşuruz ama zaten seçim zamanı heryer doldu taştı.

Hayırlı sabahlar yarın ekpss sonuçları açıklanacak bende muhtemelen başlıktaki puanlardan birini aldım 2-3 soruyu unuttuğum için hesaplamalar böyle çıktı ortaöğretim mezunuyum sizce bu puanlarla bir yer gelir mi ?

@Overlord,
Alımlar geçen senelerdeki gibi olursa 2. alımda yani 2026 Ocak'taki alımlarda muhtemelen atanırsın diye tahmin ediyorum.

hocam her yıl 1 kez atama oluyor 2. atama nasıl oluyor ? cahilliğimi maruz gör

2024 sınav sonuçlarına göre; 1. atama 2025 Ocak ayında, 2. atama 2026 Ocak ayında yapılır.

eyw hocam peki senin hesaplamaların ne hangi düzey ne mezunusun ?

Ben geçen sınava yani 2022 deki sınava ortaöğretimden girdim 87,35 almıştım ve 914. sıradaydım ama olmadı, bu sene önlisanstan girdim, 80-85 arası bekliyorum.

85 olursa olur hocam twitter de biri önlisanstan 80 le atanamadım demişti peki hocam benim puan hizmetli olarak mı iş görür yoksa düz memurluk mu

@Overlord,
90 civarı puan alırsan ve ilk atamada atanmak istersen Hizmetli tercih vermekte fayda var bence ama o kadar değişken bir durum ki, yani burada alım sayısı önemli, iyi bi alım yapılırsa direk memur tercihide yapabilirsin fakat dediğim gibi ilk atamada atanmak istiyorum dersen hizmetlide şansın olur, ama beklerim dersen 2. atamada memur kadrolarında şansın var, tabi bu benim görüşüm, seni yanlış yönlendirmek istemem, hakkında hayırlısı olsun kardeşim.

Üst Alt