Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ekpss ortaöğretim tercih ne zaman yapılır?

Mustafa788

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
14
Merhabalar ortaöğretim ekpss sonuçlari bildiğimiz üzere açıklandı tercih yaparken nasıl yapabiliriz puanim biraz düşük olduğu için temizlik personeli olarak da başvurmayı düşünüyorum konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz

@Mustafa788,
Evet HİZMETLİ yazabilirsiniz ama daha sonradan kişi YHS sınıfını beğenmiyor ya.

EKPSS alımlarında tüm öğrenim düzeyleri alımları aynı anda yapılır. Liseye ayrı zamanda Üniversiteye ayrı zamanda yerleştirme gibi bir uygulama yok. Genel alımlar son senelere baktığımızda 2025 Ocak Ayı içerisinde olur tahminen. Alım sayıları standart düzeyde olursa Ortaöğretimde 90 altının atanması zor görünüyor. İnşallah alım sayıları arttırılır ya da en azından önceki yıllara oranla düşürülmez.

Son düzenleme:
Merhaba,
Ocak 2025'te yapılacak EKPSS atamasında ortaöğretime kaç kadro açılır? Ortaöğretimde 800-1000 arasında kadro açılır mı?
800-1000 arasında kadro açılırsa atanma şansım var mı?
Çünkü benim EKPSS 2024 ortaöğretim zihinsel puanım 91.80'dir. Sıralamam 648'tir.
İlk atamada mı ikinci atamada mı atanırım?
Bana memurluk mu hizmetli mi gelir?
Bir de MEB,Hazine ve Maliye, Gençlik ve Spor ile Tarım ve Orman Bakanlığı EKPSS atamalarında ortaöğretimde hizmetli ve memur alımı yapar mı?

Çok zor ihtimal. Tüm tercihi hizmetli yazdığım zamanları hatırlıyorum 78 ile atanamamıştım ondan sonra bıraktım ekpss yi emekliliğime 3 sene 11 ay kalmış. Çalıştığım işte devam ederim daha iyi.

Arkadaşlar herkese iyi geceler diliyorum. Önceki yıllarda (2023, 2024 vs.) Ortaöğretim'e ayrılan memur kontenjanı kaçtı? Bir de 2024 Ekpss'de Ortaöğretim düzeyinde 93 puan aldım, sıralamam da 400 küsür. Sizce ilk atamada memur olma şansım nedir? Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden teşekkürler. Saygılarımla.

@Nprado,

Merhaba, ortaöğretime 500 civarı kadro ayrılıyor ama bunun neredeyse yarısı diyanet kadroları. O kadroları sevemiyorsun. Eğer alımlar önceki yıllar gibi olursa ilk atamada olmasa bile ikinci atamada atanırsın. Tabi memur kadrosu açmaları da önemli. Misal geçen atamada çok sayıda memur kadrosu açılmıştı.

Merhaba,
Benim EKPSS 2024 ortaöğretim zihinsel puanım 91.80'dir. Sıralamam 648'tir. Ocak'ta yapılacak EKPSS atamasında atanma şansım var mı?
İlk atamada mı ikinci atamada mı atanırım?
Bana memurluk mu hizmetli mi gelir?

@CgrFb, Hizmetli kadroları için şansın var ancak ikinci atamada memurluk için daha yüksek şansın olur. Tabi hep dediğim gibi açilacak kadro sayıları kritik burada.

Üst Alt