Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik başvurum hangi aşamada..?

merhaba ben 4b li olarak sağlık kurulundan yeterli iş gücü kaybı yok diye bildirdiler bende yüksek sağlık kuruluna itiraz ettim.

İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESCİL SERVİSİ-2 ( 4/A VE BORÇLANMA) Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış
İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESCİL SERVİSİ-2 ( 4/A VE BORÇLANMA) Giden Evrak Kayıtlı
YÜKSEK SAĞLIK KURULUNA
EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Kayıtlı
YÜKSEK SAĞLIK KURULUNA
EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MALULİYET VE SAĞLIK KURULLARI DAİRE BAŞKANLIĞI Gelen Evrak Kayıtlı
EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SOSYAL SİGORTA YÜKSEK SAĞLIK KURULU ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Kayıtlı
EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÜKSEK SAĞLIK KURULU ÖZET SERVİSİ - 1 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış

dys evrak takipte bu şekilde yazıyor acaba durumum nedir yardımcı olabilirseniz sevinirim

Merhabalar
04.05.2023 te emeklilik dilekçemi verdim ancak 40 günü geçmesine rağmen hala gelen evrak beklemede diyor. Bu durumla ilgili benim yapmam gereken bir şey var mı?
Yardımcı olursanız sevinirim.

derya85

Yapman gereken beklemek ve günlük e devletten 4 a emeklilik kaydı sorgulama yapman.
Ben 3 ay bekledim umarım tez zamanda kayıt oluşur ve tahsis numaran belli olur
Hayırlı olsun
Saygılar...

Tahsis numaram belli olmuş ancak aylık bilgilerim hala belli değil. Dys evrak takibinde ise hala gelen evrak beklemede görünüyor. Maaşım ne zaman belli olup yatar acaba?

derya85

E devlette arama butonuna Emekli günlük ödeme yaz bak oraya düşmüş olması lazım
Bu arada DYS ile ilişkini kes çünkü ordan bir sonuç elde edemezsin asıl iş e devlet.

Baktım dediğiniz bölüme de görünmüyor. Bayrama kadar bağlansa ne süper olur.

Mayıs 18 de basvurdum Haziran 25 de e devlette emeklilik kayit bolumunde tahsis numaram gozuktu fakat 11 temmuzda 4a emekli kayit bolumunde kayit bulunamamistir yaziyor .
.

malulluk basvurusu

meme ca yım. malulluk için başvuru yaptım 2 ay oldu. sorgulamaya baktığımda
konusu: tespit
ilgili birim: kocaeli ssk büro işlemleri
evrak tipi: gelen evrak beklemede yazıyor
ne anlama geliyor acaba ne aşamada başvurum bilgilendirirmisiniz

Yakın zamanda vergi indiriminden emeklilik için başvuran oldu mu ne kadar sürüyor verdim evrakları gelen evrak beklemededen ileri geçemedim.

Akbelv

Vergi indirimi rapor sürelimi süresiz mi ?
2021 28 ocak ta başvurmuştum 31 ocak ta tahsis numarası verilmiş edevlet sisteminde gözüküyor olup 3 şubatta 25 günlük şubat emekli aylığı günlük ödeme olarak yattı.

deasn12

Vergi indirimim suresiz, siz eytden önce halletmişsiniz şimdi eytlilerle birlikte sistem biraz tıkanmış sanırım.

Bende 09 06 2023 tarihinde süresiz vergi indirim belgem ile verdim evrakları varide no verdiler yanliz dys ye girip bakıyorum 40 gün olmasına rağmen hala gelen evrak beklemede yazıyor sanırım şans mı artık neyse Eylül u bulacak gibi birde bilgisi olan arkadaşlara sorum şu acaba haziran ayında ki 20 günlük donemede ücret verilecek mi bu konu hakkında tam bilgi bulamadım

Demek ki o 20 günlük süreç bosa gitti neyse teşekkür ederim

Evet o yuzden eğer çalışıyorsanız aysonu cikis yaptırıp ayin son günü basvurmak gelir kaybi olmamasini sağlar. Calismiyorsaniz sorun yok zaten.

Vergi indirimim suresiz, siz eytden önce halletmişsiniz şimdi eytlilerle birlikte sistem biraz tıkanmış sanırım.

Evet EYT yüzünden sgk da yoğunluk mevcut. Ama il veya ilçe ye göre değişkenlik gösteriyor. Sgk ya sadece vergi indirim belgesi ile gittim 15 dk bekledikten sonra görevli memur emekli olabilirsiniz 2.kata çıkarak dilekçe vermemi söylemişti.

deasn12
Bende dilekçeyi verdim, bu işlemle maaşın baglanmasi arasindaki süre uzun olacak sanırım, dilekçe vermek kolay kısmı.

Malulen emeklilik için hastane sevk kağıdı ne kadar sürede geliyor bilen var mı ?

benimde tahsis numaram belli olmuş sizin durumunuz nedir aylık bağlandımı?

samsunspor

Ne kadar sürdü ortalama, bende İstanbul'a yolladim 17sinde giriş yapti ama gelen evrak beklemede diyor kaldı öyle, dysde orada sizde ne yaziyor?

Mart ayında başvuru yaptım bu cuma sonlnacak sanırım

Dys'de gelen evrak beklemede yazıyor 4A Emeklilik Kaydı kısmında tahsis no belirtilmiş.

Bende istanbuldan başvurdum bende dys de gelen evrak dosyasına kaldırıldı yazıyor 45 gün oldu sizin ne kadar sürdü tahsis numarası belli olana kadar

samsundan başvurdum 35 gün oldu fakat dys de gelen evrak beklemede bende anlamadım tahsis no var sonu 0 olanlar ayın 26'sı ödeme diyorlar fakat yarın mı yatar önümüzdeki ay mı bilmiyorum. 4A Emekli Aylık Bilgisi kısmında bir bilgi yok boş.

samsunspor

e devlette "emekli günlük ödeme" kısmına bakın,yatan ilk birikmiş maaşı oradan görebilirsiniz

O kısımda da bişey yok "2023 Yılı İçin Ödeme Bilgisi Bulunamamıştır." sadece 4A Emeklilik Kaydı kısmında tahsis no belirtilmiş başka bir ilerleme yok 170 i aradım ödeme gözükmüyor

samsunspor

Ya varya sizler gibi emekli başvuru sonrası bekleyen ve mağdur duruma düşen insanları gördükçe 3 gün içerisinde sonuçlanan emeklilik başvurusu 1 gün içerisinde e-devlet üzerinde tüm bilgilerin gözükmesi mucize gibi geliyor yemin ederim.

28.01.2022 emekli dilekçe
28.01.2022 emekli e-devlet bilgiler
03.02.2022 emekli şubat ayı maaş ödemesi
14.02.2022 emekli eve mektup gönderim
26.02.2022 emekli mart ayı normal maaş ödemesi..

samsunspor

Ya varya sizler gibi emekli başvuru sonrası bekleyen ve mağdur duruma düşen insanları gördükçe 3 gün içerisinde sonuçlanan emeklilik başvurusu 1 gün içerisinde e-devlet üzerinde tüm bilgilerin gözükmesi mucize gibi geliyor yemin ederim.

28.01.2022 emekli dilekçe
28.01.2022 emekli e-devlet bilgiler
03.02.2022 emekli şubat ayı maaş ödemesi
14.02.2022 emekli eve mektup gönderim
26.02.2022 emekli mart ayı normal maaş ödemesi..

Eyt olayı Sgklarin duzenini bozdu, ben 17 temmuzda başvurdum, hala martta dilekce verip emekli olamayanlar vardi sirada. Bize ne zaman gelir sıra bilmem artık.

Üst Alt