Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emniyet mensubuyum. Kalp rahtsızlığım nedeni ile C-D dilimine girebilir miyim?

Pikachu

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhabalar .

Emniyet mensubuyum Aritmojenik Sağ Ventriküler Displazi (ARVD) sahibiyim . Kalp rahatsızlığı .
Emniyetin sağlık dilimlerini bulamıyorum . Rapor alsam adımlar nasıl olmalı ve hastalığımın hangi dilime girdiğini bulmam için yardımcı olurmusumuz?

bende emniyet mensubuyum. 2 kere kalp krizi geçirdim. heyet raporu aldım 4/c diliminden yararlandım. bu konuda telefonla görüşebilirsek ayrıntılı anlatırım. 5 yıldır uzman olduk. bizim teşkilat farklı işliyor. ne yazık ki amirler prof.

Değişik bir sınıflandırma ama gördüğüm kadarıyla en fazla C-22 ye uyuyor. D veya E sınıfına uymuyor.

22) Organik kalp bozukluklarına bağlı olduğu saptanan iletim ve ritim bozuklukları.

Şuan aktif polislik yapıyorum , Aritmojenik sağ kalp kardimiyopatisi yani Arvd den dolayı çarpıntı , vt atakları olduğu için 2 hafta önce icd takıldı şuan raporluyum . C-D dilimleri için yakın zamanda başvuracağım . Teşekkür ederim arkadaslar.

@mahmutkurt71 özelden ulaşıyorum abi sana mesaj yoluyla.

Pil takıldıysa C/18'e de uyuyorsunuz.

18) Organik veya nedeni bilinmeyen artio-ventriküler veya ventrikül içi ritm bozuklukları nedeniyle pacemaker takılması.

MeTePe yani c dilimine mi giriyor . Kalp pili olan biri silah kullanabilir mi ? Çünkü C dilimi silahlı idari polislik anlamanı geliyor emniyette .

Piliniz sağ tarafa takıldıysa ve sağ elle silah kullanıyorsanız bana göre silah kullanamazsınız. Sola takıldıysa silah kullanabilirsiniz.

Ancak Emniyet teşkilatının nasıl bir prosedür izlediğini, görev değişikliklerini yaparken nasıl bir kriter kullandığını bilmiyorum. Sınıflandırmada tam olarak söylediğim C/18'e uyuyorsunuz. Ama bunlar biraz tuhaf kriterler. Klinik sonuçlarınıza göre diğer bir kaç maddeye de uygun görebilirler.

Aslında ilk mesajda piliniz var mı diye soracaktım ama siz belirtmeyince herhalde yok diye düşünmüştüm.

İyi günler emniyet mensubuyum, yaklaşık bir yıl önce kalp krizi geçirdim, acil olarak açık kalp ameliyatı bypass ameliyatı oldum 4 damarım değişti. Şu an İnsiyatifle ek görev yazılmıyor, C dilimi için dilekçe vermeyi düşünüyorum süreç nasıl işliyor. Bilgi verirseniz sevinirim

Üst Alt