Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli denilince neden ayakları veya kolları olmayanlar akla geliyor?

mehmet_ea

Üye
Konular
96
Reaksiyonlar
0
Genellikle engelli yardımları engelli reklamları veya engelli izlenimi kolları veya bacakları olmayanlar üzerine yoğunlaşıyor. Engellilere yardım kampanyasında genelde tekerlekli sandalyeler toplanıyor. Halbuki ampute engelliler tüm engelli topluğunun küçük kısmını oluşturuyor. Yardım toplanırken diğer engelliler özellikle ruhsal engelliler unutulmamalı bence. Çünkü özellikke tekerlekki sandalyeye muhtaç olacak kadar engelliyse bir birey ona zaten maddi durumuna göre bakım maaşı ve engelli maaşı bağlanıyo. Bununla birlikte rahatça ihtiyaçlarını alır. Ayriyetten kimsesi yoksa bakım evi alıyor bakıyor onlara. Özellikle ruhsal ve zihinsel engelliler sayı bakımında bir hayli fazla ve ihtiyaç olarakta çoğu muhtaç bir çok şeye. Ve ayriyetten ruhsal engellileri çok çok ağır olmadıkça bakım evleri kabul etmiyor. Yani kendi başının çaresine bakacan diyor. Bunun en büyük zorluğu ise olumlu duygularının hepsini ve enerji gayret süreklilik gibi yeteneklerini kaybetmiş bu insanlar her gün ızdırap çekerek sürünerek yaşamaya çalışıyor. Yardım yapılırken bunlarada pay ayırılmalıdır. Tabi bu yardımlardan kasıt devletten alınanlar değil özel kurumların ve özel kişilerin yaptığı yardımlardan bahsediyom. Zaten devlet ayrımcılık yapmadan yardım ediyor. Burda fiziksel engellilere bir lafım yok yanlış anlamasın kimse

Üst Alt