Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli hac veya umre ziyareti yapmış olan var mı?

aslan2695

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Merhaba. Allah izin verirse hacca gideceğiz ailemle. Kas hastasıyım.
Daha önce hac veya umre ziyareti yapmış olan var ise deneyimlerini paylaşır mı?
Nasıl oluyor, nelere dikkat etmeliyim, akülü tekerlekli sandalye ile gitmeyi düşünüyordum birkaç kişi Manuel ile git dedi ama Manuel kullanacak gücüm yok. Akülü tekerlekli sandalye sorun olur mu? Uçakta ve otobüste nasıl oluyor?
Otel ile kabe arasında ring otobüsleri oluyormuş sanırım o otobüslere akülü sandalye ile binilebiliyor mu acaba?

Kas hastasıyım 2017 de umreye gittim size tavsiyem yürüme mesafeli almanız otobüs lere inme binme ile uğraşmayın gezilerde otobüse en önde oturmak isteyin eğer yürüyemiyorsanız öndeki basamak az olduğu için herkes yardımcı oluyor ben akülü ile gittim uçakta inme binme hiç bir sıkıntı olmuyor kabede uyanık olmanız lazım akülü sandalye li tavafı kendi adamlarına sorun yok bizlere sorun çıkartıyorlar uyanık olursan kalabalığa karışıp tavaf yapabilirsin yoksa üst katta yapman gerekir ondada tavaf mesafesi uzun sıkıntı yapma günler güzel geçiyor camiler düz ayak her camiye giriliyor Allah kabul etsin

Merhaba,

2018 yılında Hac için ve 2008 yılında umre için gittim.
Kabeye otobüs ile ulaşım gerekiyorsa otobüslerin orta kapısı var ama lift yok.
Otobüs son durağı ile Kabe arası yaklaşık 1km.
Medinde otel ile mescit arası yakın sayılır.
Daha detaylı konuşmak isterseniz 0 533 345 75 52
Rabbim şimdiden ibadetlerinizi kabul etsin.

Arkadaşım Allah (C.C.) kabul etsin İnşaallah hayırlısı ile gider gelirsin. Otobüslerden haberim yok fakat uçak içi akülü sandalye alımı şu şekilde; akü 2 çeşit 1 kuru bazda akü, 2. ise sıvı baz da akü sizinki hangisi belirtmemişsiniz, kuru akü ise sorun yok uçak altına kadar akülü aracınız ile gelirsiniz Umbulift aracı ile uçak içerisine alınırsınız akülü aracınız bagaj bölümüne yüklenir, şayet sıvı akü ise uçak altına kadar yine akülü aracınız ile gelirsiniz, yine Umbulift aracı ile siz uçak içersine yerleştirilsiniz uçak altında akü içersindeki sıvı yer hizmettleri Teknisyenleri tarafından muhafaza kabına boşaltılır sandalyeninde akü kutup başları sökülüp uçağın bağaj bölümüne yerleştirilir, gittiğiniz destinasyonda aracınızın aküsünün içerisine sıvı tekrar konulup akü kutup başları tekrar takılır size aracınız teslim edilir.

@bilgeadam

Allah razı olsun inşallah. Otel hangisi bilmiyorum, maksimum 7km mesafeli oteller diyor ama net bilgi yok. Ring hattı var demişler, ama kitapçıkta yazdığına göre yaklaşık 10 gün falan çalışmayacağı yazıyor trafik yasak oluyormuş mekke komisyonu tarafından. O da kafamı karıştırdı biraz. Yürüyemiyorum kucakta bineceğim o halde mecburen, otobüslerin ön koltuğu da aklımda olsun teşekkürler :)

@moses
Merhaba çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Otobüslerin orta kapısının yerden yüksekliği nasıl acaba? Akülü sandalye ile direk seyahat edebilir miyim? Yani çok ağır değilim tekerlekli sandalyenin üstündeyken kaldırabilirler mi diye düşünüyorum.
karizmatikmen Çok sağolun inşallah hayırlısı ile gider geliriz Allah razı olsun. Aracımın aküleri jel diye biliyorum ama emin değilim. Bu işlemler ben uçak koltuğuna oturduktan sonra mı yapılıyor o konuyu tam anlayamadım :)

Uçaklarda kuru akü alınmıyor jell akü alınıyor umrede otobüs lerde orta kapıdan akülü ile binemessiniz sıkıntısız mecburen ön kapı tarafına oturun keşke biraz fazla para verip yürüme mesafeli alsaydınız kabeye kendiniz gider gelir otobüs lerle uğraşmazdınız

Uçaklarda kuru akü alınmıyor jell akü alınıyor

Kuru veya jel akü, her ikisi de uçağa alınır. Sulu tip aküler bile alınır, ancak su haznesinin boşaltılması istenir.

Her durumda kutup başlarının sökülerek izole edilmesi istenir.

aslan2695
Otobüslerin orta kapısı çift kanatlı ama 3 basamaklı tekerlekli sandalye ile direkt binemezsiniz.
Bazı otobüsler basamaksız ama sayısı az.
Ancak Türk vatandaşlarından biri kucağında sizi otobüse bindirir.
Otobüsler bayram öncesi ve sonrası kalabalık oluyor gözönünde bulundurun.
Akülü sandalye ile gidecek olursanız otel-kabe arası 7km civarında yol güvenliğini düşününüz.
Kabe içerisinde akü şarjı var mı bilmiyorum?
Kabe içerisinde elektrikli araçlar var ücreti karşılığında kiralıyorsunuz.
Telefon ile daha detaylı görüşebiliriz.

Üst Alt