Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Kartı ile basketbol maçlarına giriş..?

atacr

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Merhaba, Ankara'da yasıyorum aktivite olarak basketbol maçlarına gitme düsüncem var. lakin bişi merak ediyorum Türk Telekom maçları için engellilere bir indirim söz konusu mu? Nihayetinde bilet fiyatları da 15 20 lira normal seyrinde ama bu tip basketbol müsabakaları için herhangi bir indirim var mıdır. teşekürler.

Selamlar,

Kulüp nazarında görüşürseniz ücretsiz temin ediliyor. Örneğin ben İzmir'de Pınar Karşıyaka Basket maçlarına ücretsiz gidebiliyorum.

Maçtan önce mail atıyorum, maç öncesi bileti teslim alıp, girebiliyorum.

Sizde örneğin Eczacıbaşı maçına gidecekseniz Kulüple görüşüp gidebilirsiniz.

Futbol maçları için süreç nasıl ne yapılması gerekiyor passolig ve başbakanlık kimlik kartımla bilet gişesinden ücretsiz alabilir miyim?

DüşünürBilir

Dediğim gibi Kulüp nazarında süreçler değişiyor. Ben Pınar Karşıyaka için, bana verilen bir mail adresi var. Oraya mail atıyorum. (Daha önce engelli kimlik kartını mail ile iletmiştim.) Şu maça bilet verebilir misiniz diyorum, mail attığım hanım, şu saatten buradan alabilirsiniz, diye geri dönüyor.

Yaptığımız telefon görüşmelerinde belli bir kontenjanı varmış ama hanımefendi bu şekilde ulaşan hiçbir engelli arkadaşı üzmedik, hepsine bilet temin ediyoruz demişti.

Kulüp nazarında farklı uygulamalar olabilir. İlgilendiğiniz takımın Kulübü ile görüşmenizi öneririm.

Bu arada ben ücretinde değilim. Pınar Karşıyaka maçlarına genelde bilet bulmak zor. Çarşıda KSK Store noktalarında gidip sıra beklemek gerekiyor. Bunu da ben yapamıyorum. Yani bana ücretsiz vermeseler bile bu şekilde almak ciddi kolaylık oluyor.

aradım açmıyor adamlar insan bi iletişim için mail adresi koyar :D benim bi merakımda ilk kez izleyeceğim için merak ediyorum futbolda maraton olarak gecen tribünlerde daha mı seyir keyfi olur pota arkasından ziyade :)
StratoS
Bu arada bu hafta Türk telekom Karsıyaka ile yapıyor :D

HakanEs26

Selamlar,

Basketbol maçlarında Passolig kullanılmıyor diye biliyorum? Kullanılması konusunu istiyorlar ama daha gerçekleşmemişti.
atacr

Biliyorum maçı ama son 2-3 aydır gidemiyorum. Akşam bebiş bırakmıyor, onla zaman geçiriyorum :) Büyüyünce gideriz artık.

Kesinlikle çok heyecanlı. Karşıyaka'da sahaya yakın özel alanlar(VİP) dışında her yerde oturabiliyorsunuz. Hele taraftarda çok ateşli olunca, daha bir başka oluyor.

Birde Karşıyaka seyircisinde hanımlarda çok fazla. Yani örneğin bir küfür çıktı mı, arkasından mutlaka hanım var beyler geliyor :)

Hanımlar da çok ateşli savunuyorlar.
DüşünürBilir

Dönerler kanımca. KSK benzeri bir sistemi olabilir Fenerbahçe'nin de.

Belki birilerinin işine yarayabilir.Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde oynanacak 2018-2019 Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakaları öncesi Engelli ve Gazilerimizin, e-bilet kapsamında passolig kartlarına bilet yüklemesi yapmaları gerekmektedir. Yeni sezon itibari ile engelli ve gazilerimizin passolig biletleme uygulaması değişmiş olup www.fenerbahce.org resmi sitemiz üzerinden kartlarına yükleme yapan Engelli ve Gazilerimiz, maç günü engelli giriş turnikesinden passolig kartlarını okutarak giriş yapabileceklerdir.

Müsabakadan iki gün önce engelli taraftarlarımız resmi sitemiz üzerinden kendilerine ait olan formları doldurarak passolig kartlarına maç biletlerini yükletebileceklerdir. Engelli taraftarlarımız, doldurmaları gereken formlara sahamızda oynayacağımız her maçtan 2 gün önce saat 10.00'da www.fenerbahce.org resmi sitemiz üzerinden ulaşabilecekler.

Müsabaka günü engelli taraftarlarımız ile gazilerimizin kimlik kartlarını (Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı, Çalışma,Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığından almış oldukları kartları) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Maç girişi esnasında engelli ve gazi taraftarlarımızın belgeleri kontrol edilecektir.

Stadyumumuzda Engelli, Gazi ve Refakatçi taraftarlarımız için 240 kişilik kontenjanımız mevcut olup bilet yüklemesi gerçekleşen Engelli Taraftarlarımız ve Refakatçileri hiçbir şekilde biletlerini transfer edemezler.

Değerli taraftarlarımızın göstereceği anlayış ve duyarlılığa şimdiden teşekkür ederiz.

Fenerbahçe Spor Kulübü
Stadyum Yönetimi

Arkadaş yukarıda paylaşmış, Fenerbahçe Basket için de Passolig'e geçmiş.

StratoS

Hayır ben Futbol için sormuştum ve Futbol için aldığım cevabı paylaştım Fenerbahçe Basketbol için şöyle;

Engelli Konuklarımız İçin
Bilet Satın Alma

Engelli konuklarımız maçtan bir gün önce ve maç günleri Ülker Spor ve Etkinlik Salonu bilet gişesine kimlik ve engelli kartı ibraz ederek biletlerini bedelsiz olarak temin edebilirler.

Biletix gişe görevlisi engelli konuğun kart numarasını, engel derecesini ve TC kimlik numarasını not ederek bileti teslim etmektedir. Refakatçi gereksinimi olan konuklarımız için “refakatçi bileti” de temin edilmektedir.

Her maç için her engelli konuğumuz bir defa işlem yapabilecektir.

Park

Engelli konuklarımız, koltuk satın alırken otopark yeri de satın alabilirler. Otopark satın alımları ön rezervasyon ile ve sadece etkinlik bazında yapılabilmektedir. Otopark yeri için rezervasyon yaptırılırken konuklarımız T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından verilen kimlik numarasının görevlilere bildirilmesi gerekmektedir. Etkinlik günü için hazırlanmış barkodlu otopark kartları e-posta ile gönderilecek ve otopark girişinde ilgili kimlik kartının gösterilmesi istenecektir.

Giriş

Engelli konuklarımız Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'na giriş için Doğu kapısını kullanabilirler.

Anlaşıldı, KSK'ye benzer uygulama yapıyorlar. Yukarıda yazınca Basket içinde uygulandığını düşünmüştüm.

futbol içinde araştırdım. Pasolig'i aradım. derler ki: ''Pasolig kartı alıyorsunuz. Devletin her takıma engelli taraftarlara ücretsiz bilet verilmesi için talimatı var. Passolig kartı dısında herhangi bir ücret ödemiyorsunuz''.

ama basketi hala merak ediyorum

atacr

Yukarıda paylaştım 2 gün önceden Başbakanlık kimlik kartınla gidip ücretsiz alabilirsin.

hocam peki sizce müsabakanın oynanacağı spor salonunun önünde bilet satışı mevcut mudur? yoksa sadece biletix mi satış yapıyor. Ankara için konuşuyorum.

atacr

Engelli konuklarımız maçtan bir gün önce ve maç günleri Ülker Spor ve Etkinlik Salonu bilet gişesine kimlik ve engelli kartı ibraz ederek biletlerini bedelsiz olarak temin edebilirler.

Biletix gişe görevlisi engelli konuğun kart numarasını, engel derecesini ve TC kimlik numarasını not ederek bileti teslim etmektedir. Refakatçi gereksinimi olan konuklarımız için “refakatçi bileti” de temin edilmektedir.

Pınar ksk macları için nereye mail atmam gerekiyor benimde aile ve sosyal politikalar dan aldıgım kartım var bende sizin gibi bilet bulmakta zorlanıyorum. Teşekkürler

atacr

ben geçen sene fenerbahçe basketbol maçlarına çok gittim aslında 1 gün önceden gidip bileti almak gerekiyor ama önemsiz maçlarda aynı günde bilet bulabiliyosun diğer bütün basketbol takımları da bu şekilde ilerliyodur

ancak türk telekom biletlerini biletix satıyo orda bi tereddütlük durum olabilir.

hsnpiyi

Standart benim sanırım?

Kullanıcı ismim Stratos.

Engelli kimlik kartınızı tarıyarak, "ceyda@kskbasketbol.net" mail atabilirsiniz. Uygulama değişmediyse yardımcı olur.

Futbol maçına gidiyorum ama basketbol maçına gitmedim haftaya maç var gitmek istiyorum ama bilet alamam diye çekiniyorum

Üst Alt