Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olarak toplum içindeki yerimiz (Engelli bireyler için toplumsal araştırma)

Konular
20
Reaksiyonlar
2
Soru(1) Bu halinden memnun musun değil misin memnunsan nedeni değilsen nedenini yaz
Soru(2)Eğer bu halde olmasaydın neler yapmak isterdin
Soru(3) Hayat senin için neleri ifade ediyor
Soru(4)Evde sürekli kalmak senin için ne kadar zor (ifade ederek yaz)
Soru(5)Bir balkon pencereden sürekli bakmak sena ne ifade ediyor
Soru(6)Dışarıya çıkınca ve geri içeri girince neler hissediyorsun
Soru(7)Hayatın da düzeltmek istediğin bir şey olsaydı neyi değiştirirdin
Soru(8)Eğer bir seçimin olsaydı normal olmayı mı yoksa engelli olmayı mı secerdin(açıklayarak yaz)
Soru(9)Kimse seni dinlemeyince anlamayınca neler hissedip düşünüyorsun
Soru(10)Gece senin için iyi veya kötü olarak neleri ifade ediyor
Soru(11)Sabah senin için iyi veya kötü olarak neleri ifade ediyor
Soru12)Hayata karşı düşüncelerin iyi veya kötü hissiyatın nelerdir?

Soruları numaralandirarak cevaplayabilirsiniz.

1- hayatımdan memnun değilim hiçbir işim gücüm ras gitmiyor..
2-sağlıklı birey olaydım asker olmak isterdim ..
3- hayat benim için acı gözyaşı mutsuzluk ifade ediyor..
10- geceler yalnızlık demek benim efkar demek mutsızluk demek gece bir sigara yakıp dertleniyorum .. herkes evinde eşiyle çocuklarıyla mutlu yuvasından yaşayınca ben üzülüyorum sap gibi geziyrum...
12- HAYAT benim için çok zor iş yok eş yok para yok engelli raporu bile yok neeye varacak sonumuz belli değil... batsın bu dünya....

Bu nasıl toplumsal araştırma oluyor, baştan ofsayt, 8. soruya da bakın, seçim şansımız olsaymış normal mi olmak istermişiz yoksa engelli mi?!

Soruya bakın hizaya gelin, yahu engellilik anormal bir durum mu ki pes…

sorulari soran hayatindan besmis bi adem olmali:)
bunlara cevap vermeye calismak bile insanin icini karartacak:)
dunyaya gelmissek elimizdeki olanaklari en iyi sekilde kullanmaya kafa yormak careler arayip uygulamak daha kazancli.

Biraz daha zorlasan, psikolojik teste tabi olabilir mişiz gibi. 😅

GRAHAM BELL

Seni odtü mezunları gibi ceketimin düğmesini ilikleyip ayakta alkışlıyorum. Harika bir bakış açın var. İşte güçlü Türk kadını helal olsun. Yürü be... kim tutar seni:rolleyes:

Güzel bakan güzel görür. Herkes hayatta sınavını yaşar, önemli olan hakkını verebilmek. Önemli olan olduğun durumda hayatı en iyi şekilde yaşayabilmek, ahlayıp oflamak yerine anı yaşamak ve tadını çıkarmak gerektiğine inanıyorum. Şimdi oturup düşünün 1 saniye sonramızın ne olacağı belli olmayan hayatı nadan zindan edeyim, şartlarımı daha da zorlaştırayım. Elbette her şerde bir hayır vardır.

Üst Alt