Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olduğum gerekçesiyle belediyenin İşaret Dili kusruna alınmadım!?

<<ömür>>

Aktif Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Daha önce belediyenin açacağı işaret dili kursu ilanını görünce çok sevinmiş gidip başvuru yapmıştım... Ve sayıya ulaştıklarında beni arayacaklarını söylediler başvurumu yaptım ve beklemeye başladım... Bana hafta sonu kursların dolduğunu akşam gelip gelemeyeceğimi sordular gelirim dedim saati ne olursa olsun. Bu süre zarfında da takip ettim... Benden önce başvuranlar olduğu için beni çağırmamışlar... Tabi ben belediye ile ilgili yetkilileri gördükçe tekrar açılması için talepte bulundum... Belediyede çalışan arkadaşlar benim bu isteğimi bildiği için 6 şubatta açılacak olan kursa başvurmam için aradılar... Bende başvuruyorum ama bir türlü çağrılmıyorum bunun nedeni ne diye engelliler şubesinden arayan bana bilgi veren arkadaşa sordum... Ve aldığım cevap engelli olmam engelli kişileri almıyorlarmış... Daha önce benim başvuru yaptığım çağrılmadığım kursa bir sürü kayıt yaptınız ve yarıdan fazlası bıraktı çünkü amaç sertifika almak sadece... Ne demek engelli insanlar bu kurstan yararlanamaz sen belediyesin senin engelliler şube müdürlüğün bunu nasıl söyler ya... Oradan arayıp bana bilgi veren ve aramızda böyle bir diyalog geçen arkadaş müdürle görüşüp bana dönecek ama bende bu işin peşini bırakmayacağım.... ben bu kursa katılmak istiyorum kendim için arkadaşlarım için istiyorum....

selamlar. adana da ve belediyede kültür müdürlügü sorumulusu olarak çalıştım.bu gibi kursları sık sık açıyorduk ve evet belli bir sayıya ulaştıgında ayrım yapmadan tüm müracaat edenleri arıyorduk. ne kadar kursiyer katılırsa katılsın ve çok olunca daha mutlu oluyorduk.kursu çok az devamsızlıkla bitirenlere gerekli belgeleride veriyorduk. SİZ BELEDİYE BAŞKANINA YAZILI BİR DİLEKÇE VERİN DURUMU ANLATTIN ONLARDA SİZE GEREKLİ AÇIKLAMALARI MUTLAKA YAPARLAR. HİÇ KİMSENİN EGİTİM HAKKI ENGELLENEMEZ.BELEDİYE AYRIM HİÇ YAPMAZ.BARİZ BİR ŞEKİLDE SAÇMALAMIŞLAR.ya biz kursiyer bulmak için hocaları alan taramasına çıkarıyorduk.zaten hocanın sayısı 8 kişinin altına düşerse kursu kapanıyordu. hocalar ücretlidir.kadrolu degillerdir.

Bence siz kaymakamlığa bir dilekçe yazın ve başvuru yapdığınız tarihleri de ekleyerek. engellileri almıyorlarsa bu kursa ne anlamı kaldı bu kursların. engelliler kendi aralarında konuşmasın mı yada engelli olarak kursa gidemez mi gidemez diye bir konun yada belediye mecliç kararımı var varsa onu da iste .sonrasında sizi mutlaka davet edeceklerdir

Çalıştığım birimdeki şefim engelliler şube müdürünü aramış ve yaşadığım olaydan bahsetmiş az önce engelliler şube müdürü arayıp kaydımı yaptıklarını ve orada görevli memurun durumu yanlış izah ettiğini beyan etti... Engelliler derken bazı engel gruplarını demiştim ben ama memur genel olarak algılamış karışıklık bundan dolayı oldu dedi...Katımı yapmışlar bakalım çağıracaklar mı?

Ayıp kelimesi az kalır.
Rezillik kepazelik.

Özürleri de kabahatinden büyük, alınmayacak bazı engel grupları ne demek oluyormuş

Üst Alt