Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olmasaydınız engelli ile evlenir miydiniz?

17 sene önce açılmış bir başlık, daha önce yazmışım, ama 80 sayfa yorumdan arayıp bulacak halim yok...:)
Ne yazdığımı merak ettim. Olumlu cümleler kurduğuma eminim. İdealist sevgi kelebeği idim ne de olsa:D
Geçenlerde yolda yürürken, koltuk değneği ile yürüyerek gelen birini gördüm, ani bir refleksle karşı kaldırıma geçtim. Fiziksel görüntüyü kastetmiyorum, varlıkları rahatsız ediyor. Çevremde nefes alsınlar istemiyorum o derece...
İlahi Sema :) Ben de senin gibi 17 sene önce sevgi kelebeği vakitlerim cevap yazmışım bu konuya üşenmedim buldum bi de geriye gidip :D Kime istinaden yazmışım onu bile hatırlamadım iyi mi :) Zira Şimdi 17 sene sonra aynı düşünceleri taşıyorum seninle :) @selda* nın yaptığı açıklamadan sebep tabi ki :D

Insanlar birbirini sevdikten sonra hiçbir şeyin kendilerine engel olmasına müsaade etmemeli bence. Bu dünyada zaten anlaşabileceğin kişiyi bulmak çok zor, hazır bulmuşken de birtakım teferruatlarla bu saadeti kaybetmek son derece yersiz.

Bence konu doğru değil,birbirini seven iki insan basarabilirse zaten evlenir ,otekilestirilmemesi gereken bir konu diye düşünüyorum

Gerçekçi olmak lazım birbirimizi tamalayabiliyorsak birbirimizi empati kurup anlayıp sorunları çözüme kavuşturabiliyorsak arada sevgi varsa neden engelli ile evlilik olmasın ki. Günümüz insanlarının çoğu bu düşünceden uzak ve hiç bir zaman bir engelli olmayacakmış gibi veya evlendiği kişinin ya da yakınının engelli olmayacakmış gibi düşünce yapısından kurtulabilseler keşke. Eğer bu düşüncelerden kurtulabilseler engelli bireyin evlilikleri kolaylaşırdı diye düşünüyorum.

Bu başlığa yazdım mı bilmiyorum ama başlık biraz garip geldi. Engelli olup olmamakla alakası olduğunu sanmıyorum biriyle evlenebilmenin. Önemli olan birlikte bir hayatı götürebileceğinize inanmak. Fakat şöyle de bir gerçek var iki engelli evliliklerinde bir tarafın diğerinden bir tık daha iyi durumda olması gerekiyor ki hayat yükünü taşıyabilsinler. Bilemiyorum bu benim kişisel fikrim :) zaten evlilik mevlilik geçmiş bizden :)

denizkızı

Mesele aslında birini bulmaktan ziyade birbirini bulmaktır. Sen ben kavramından kurtulup BİZ olmaktır..denge ister emek ister tamamlanmak ister....

PRENSESSIZPRENS aslında söylemeye çalıştığım denge meselesi olduğuydu. Sadece ruhsal anlamda değil fiziksel olarak da birbirini dengelemek gerektiği...
samedo99 hocam bizden geçti derken çoğul yazdım ama kastettiğim kendimdi :) benden geçti yani yoksa başkası adına bunu söylemek benim haddime değil :)

denizkızı

bende denge ister dedim zaten :)ki dediğine istinaden zaten tamamlanmaktan geçer.. Aslında ikimizde aynı şeyi söylemiş olduk... oturdugum sitede bi kardeşimiz vardı Tekerlekli sandalye kullanıyordu ve eşi de gayet sağlıklı biriydi... çok ince şeyleri aramamak gerekir bazen... ve gayet huzurlu ve mutluydular...

Mühim olan sevmek ve birbirini edebilmektir. Bunlar olduktan sonra, özel durumda olmanın herhangi bir önemi yok. Mühim olan sevgi, saygı, fedakârlık ve güven. Gerisi hallolur. :)

[SIZE=3]Erkeklere hitabendir bu yazdıklarım.
Birçok sakat erkek, hatta tamamında bir korku var: Acaba evlenebilecek miyim? Kusura bakmayın ama son derece gereksiz ve çocukça bir korku. Hatun kısmı inanın el, kol, göz eksikliğine bakmıyor. Bilgiye, pratik zekaya, genel, ahlaka, terbiyeye, kültüre bakıyor. Bir de cebinizde de aileyi geçindirecek paranız varsa hiç sorun yok. Hanzoca davranış sergileyen erkeklerden ise hatun kısmı hoşlanmıyor. Hatunlar ile iletişim kurmak istiyorsanız bilginiz ve kültürünüz ile mat edin onları, nazik olun, dürüst olun, şefkatli olun. Gerisi zaten su gibi akıp gidiyor.
Selametle.. [/SIZE]

Üst Alt