Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli park yerlerine neden saygı göstermiyorlar?

Serkan555

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Gerek avm yönetimleri gerekse beyinsiz öküzler engelli yerlerine araç park ediyor bu ara çok gözüme batıyor. Bu durumu kime şikayet edebiliriz ? Denetim kimin sorumluluğunda

En çok ihlal maalesef resmi kurumlarda oluyor
Örneğin hastane vergi daireleri

İkea meydan buyaka çok vurdumduymaz. Asya yakasında metrogarden akyaka çok güzel yerleri koruyor. Avrupa yakasında Bakırköy’de carrusel in yanındaki avm kartı olmayan araçların tekerleklerini kitliyordu.

Kamu kurumunda, kurumun personelleri kullanıyor.Güvenliğe haber verin,kaldırmazlarsa polisi arayın.
Park ederken gördüğümde,siz sakat mısın diye diye uyarıp kaldırtıyorum araçlarını.

Para cezası var engelli park yerine araç koymak tan dolayı öyle bir durumda kimseyle polemiğe girmeyin direk 155 arayın bende engelli yerine park etmekten ceza yemis biriyim fakat araç engelli aracı değildi

Polisin ceza falan yazdığı yok.Engelli girişini fark etmeden engellemişim,maalesef ben de öyle bir gaflette bulunmuştum. Polisi aradık sizi aramadılar mı diye sordular.Ne arayan oldu ne de ceza yazıldı.Ülkemizde allaha emanet yaşıyoruz.

Çok iyi,Konya çalışıyor :)
Bu konuda en iyi Eskişehir ,engelli park yerleri kapatılınca direk çekici gelip aracı götürüyor.İzmir için de çok gerekli :)

Kendisine saygısı olmayan bir milletten engelliye saygı beklememek gerekli ..benim güzel memleketim giderek yozlaşıp bencil bi kişiliğe büründü ve bu gidişata malesef bi dur diyen de yok ..

Arkadaşlar guzel bir konuya değinmişsiniz.ben engelliler biriminde calisiyorumotopark engelli ve aileleri içinden insanlar bunu anlamayıp park etmeye çalışıyor uyarmamıza rağmen devam ediyorlar.

Plakada engelli işareti kalktı daha iyi oldu. Artık ister engelli ol olma. Engelli rampanın önüne nasıl koca arabanı Eğiliyorsun.
Aslında ceza Değil,arabayı bağlamak gerekli.

Kahramanmaraşta bir bayan ile yaşamıştım bu durumu buraya park edemezsiniz dedim. Beş dakikalık işim var geleceğim dedi. Güvenlik Görevlisi falan geldi bende rica ettim görevliden ama hiç oralı olmadı bayan park edip gitti 155'i aradım ve gelmelerini söyledim münakaşa büyüyüp ben burada darp edilebilirim dedim telefonda birde ekipler geldi. Otopark olduğu için çekici buraya giremez dedi bende caydırıcı bir şeyler yapın dedim. Cezayı sileceğine sıkıştırıp gitti. Olaydan bir yıl sonra bayan piazzada yanıma gelip diyeceğini dedi işte. Bence münakaşa girmeyin çünkü ilerde denk gelirseniz problem olabiliyor. Hiç bir şey demeden 155'i aramak en iyisi.

Ümraniye belediyesi mail atmış Hak ihlali görmedik diye. Kör sağır dilsiz Belediyecilik bu kadar olur metal Yorgunu paslanmış çürümüş belediyecilik işte.

Bilecik Devlet Hastanesi bahçesinde yer alan ve uyarıcı tabelayla da engelli yeri olduğu belirtilen yere bir aracın park etmesi tepki topladı. Bu durum duyarlı bir vatandaş tarafından tepki ile karşılanırken, aracı park halinde resmini çekerek İHA muhabirine gönderdi. Duyarlı vatandaş bu durum karşısında aracı Bilecik Devlet Hastanesindeki görevli güvenlikçilerin de uyarmadığını söyleyerek, "Engelli yerine kaçıncı park edilen araç bu? Hala engelleri aşamadık mı?" sorusunu sordu. - BİLECİK
Haber Yayın Tarihi : 2018-02-09 11:42:00

kime şikayet edersen et hiçbir faydası olmuyor malesef

Ülkede hangi kuralar uygulanıyor ki engelli park yerine saygı göstersinler.

Merhaba arkadaşlar hafta sonu gittiğim bir avm de görmüş olduğum biz engelliler için park sistemine harika bir çözüm bulmuşlar artık bizim yerimize kolay kolay park edemiyecekler,bu sistemi tüm avm lerde görmek için kampanya gibi bişey başlatmalıyız yada yaygınlaşması için avm lere bilgi vermeliyiz. şimdi bu sistemi anlatayım.

Gittiğim avm Mall of İstanbul
bazı engelli park yerlerinin giriş yerlerine alttan yukarı çıkan babalar koymuşlar bu demirleride çıkarmak için android programdan freepark programını telefona indiriyoruz programı başlatınca engelli kartımızın resmini yolluyoruz onaylanınca programı çalıştırp demir babaları aşağıya indiriyoruz ve sadece bize özel parkımıza giriyoruz,bir güzelliği daha var programı çalıştırınca o katta bulunan boş park yerlerinide bize gösteriyor uygulama bluetoth ile çalışıyor.

Maalesef çoğunlukla orman kanunu devrede, gücü yeten yetene...
Engelli park yerlerinin işgali de böyle...

Arkadaşım ben başka şeyden bahsediyorum burada bizim park sistemine bulunan çözümden bahsediyorum bundan konuşmamız lazım. Bırak şimdi gücü yeten yeten kısmına,o her yerde var ben çözüm bulmuşlar diyorum bunu geliştirmek için avm lere yada gerekli yerlere bilgi vererek yaygınlaşmasını sağlamalıyız diyorum lütfen eski konular yazarak bu konunun geçiştirilmesini sağlamayın

cezası yok yaptırımı yok farkındalık yok egitim yok saygı yok
ama engelli otoparkı var
ne işe yarıyor belli değil
engelli den çok engelsizlerin uyanıkların gözü açıkların gasp ettiği bir otopark yeri
öyle olmaya da devam eder
tek çözüm anında uygulanabilen bir ceza sistemi

Engelli Rampalarına Artık Araç Park Edilmeyecek.
İzmit Belediyesi, engelliler için yapılan rampaların önlerine araçların park etmesini önlemek amacıyla çalışma başlattı.
İzmit Belediyesi*başta kamu kurumları olmak üzere şehrin farklı bölgelerinde engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yürütüyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında belediye ekipleri engelli vatandaşlar için yapılan rampaların önlerine araç parkını engellemek adına çalışma başlattı.
Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, "Söz konusu yerlere park etmek yasak olmasına rağmen bazı sürücüler araçlarını buralara park ederek, engelli vatandaşlarımızın geçişlerini engel olmaktadır. İzmit Belediyesi olarak bu durumun önüne geçmek ve araçların park edilmesini önlemek için engeli rampaların bulunduğu yerlere plastik delinatörler koyuyoruz. Böylelikle araçlar buralara park edemeyecekler" dedi. - KOCAELİ

Haber Yayın Tarihi : 2018-02-27 11:49:00

**

Sizlere hayret ediyorum doğrusu bir çözüm bulunmuş diyorum bunu yaymamız lazım diyorum nelerden bahsediyorsunuz?

Ya arkadaşlar,bizim ençok kullandığımız alışveriş merkezlerinde yaşadığımız park sorununu bir alışveriş merkezi çözüm bulmuş diyorum hala ceza yok ,yerine park ediliyo,gücü yeten yetene gibi eski, konularla geliyorsunuz. bunu söylemiyorum Adamlar çözüm bulmuş diyorum, park yeri sadece bize ait oluyor diyorum, avm ye gidince çalıştırıyorsun programı nereye park edeceğini gösteriyor program diyorum ne güzel diyorum her yere yayılsın diyorum bırakın nşu hala eski takıntıları ya :mad:

Üst Alt