Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli statüsünde TCDD'den bilet alımı nasıl oluyor?

RianKillah

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Sitede baktım engelliler için rezervasyon yok nası yapacağım mesela ben eskişehire gideceğim fakat rezervasyon nası oluyor ücretsiz olarak nası yolculuk yapabilirim deneyimli kişiler yazarsa sevinirim raporum %77 engelli kimlik kartımdada yazıyor ulaşım vs raporun yüzdesi

Suret

Ben ankaranın ilçesinde yaşıyorum ankara 1 saat uzaklıkta burda satan bi yer yok sanırım bilmiyorum TCDD gidip ordan alamam heralde nası yapabilirim ?

Tcdd tarafından Özürlü Kimliğinizin arkasına hologram yapıştırılması gerekiyor. Bu iş İstanbul'da pendik'te yapılıyor Ankara'da nerede yapılıyor bilmiyorum

RianKillah merhaba ptt şubeleri den alınıyor ama sizin orada böyle bir uygulama varmı bilemiyorum

Ben devamlı eskişehir ankara arası yolculuk yapıyorum. Ücretsiz yolculuk için Engelli kimlik kartınız ile bir defa Gara giderek kayıt yaptırmanız yeterli. Onlar sizin mail adresinizi sisteme tanımlıyorlar. Bu işlemden sonra bir daha Gara gitmenize gerek yok. İstediğiniz zaman internetten mail adresinizi ve şifrenizi TCDD EYBİS sistemine girerek bilet işlemlerinizi (bilet alma/ iptal etme vs.) yapıyorsunuz.

O konuda tam bilgim yok ama muhtemelen ilçe tren garından da halledilebiliyordur.
Telefonla arayıp bilgi alabilirsiniz.

ilgili sayfaya girince üyelik kısmına girerek üyelik yapılabiliyor. İstasyona engelli kartımla gidip engelli kartının arkasına barkot yapıştırmıştım zaten. Bu şekilde internetten üye olup bilet alabiliyor muyuz.

Tcdd ebilet uygulamasında profilimde abonman kısmında 4 adet indirim hakkı görünüyo ağır engelli gecerlilik tarih araligi 22 10 2018 01 01 2025 bu tarihten sonra bilet alamazmıyım benim engelli kimligim suresizdi

ben geçen sene gara gidip ordan bilet almıştım internette bilmiyorum ama gara gidip almak daha zevkli geliyor bana yeni gar binası harbi çok güzel istasyonu tam inceleyemedim annem yüzünden :mad: neyse konu apayrı yere gitti hayırlı yolculuklar şimdiden.

Tren garında bir form doldurup engelli kartınıza bandrol yapıştırarak sisteme kaydediyorlar sizi. Akıllı telefonunuz varsa uygulamasını indiriyorsunuz, bilgisayarınız varsa internet sitesine üye olarak giriş yapıyorsunuz. Online olarak bilet alabiliyorsunuz. Bandrol süreli. Benim bu senenin başında bitti. Hala gidip güncelleme yaptıramadım.

@ RianKillah hızlı tren garına engeli kimlik kartı nüfus cüzdanı ile gidin. Oradan form veriyorlar. Formu doldurun sistemden açılıyor. Nüfus cüzdanı fotokopisi arkalı önlü ve engelli kimlik kartı fotokopi ile gidin. Sisteme giriş yaptıklarında bileti alabilirsiniz

Üst Alt