Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler derneği yada dernekleri adında para toplayanlar var

turan yılmaz

Aktif Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
Sayın arkadaşlar dün şahit ve tanık olduğum bi olayı paylaşmak istiyorum
engelliler dernek veya kuruluşu adına engellilere tekerlekli sandalye ve yardım olmak
üzere sitede para toplayanlr geziyor benimde kapımı caldı
bende haliyle şüphelendim hayatta çok şeyi insanları kullanarak yapıldığından
tabi para vermedim ve makbuzunuzu kimliğinizi görebilirmiyim dedim
makbuz tamam ama makbuz bastırmak zor değil kolay hemde çok kolay
bunun burda bu derneklerle ilişkisi olan veya dernek yöneticisi olan varmı aramızda
bunun doğruluğu nedir prosedürü nedir
bilen varsa yazsın
insanları bilgilendirmek bizmde boynumuzun borcu
çünkü üzerimizden gecinen asalak üşkağıtcı dolandırıcı insanlar var malesefki
yani biz engellilerin üzerinden bizi kullanarak bizi acındırarak yapıyor bu işi
buda beni çok rahatsız ediyor
polis çağırmayı düşünmedim değil düşündüm
ama konuya hakim olmadığım için vazgectim
bilenler konuya vakıf olanlar yazarsa sevinirim

saygı sevgiler

Biz engelliler form yönetiminden bülent abiden bu konu hakkında bilgi
riça ediyorum

Bu konuda kimse yorum yazmamış
oysa hepimizi ilgilendiren ve karşı çıktığımız bi konu
olsa gerek üzerimizden gecinen asalaklar için

.olduklarını düşünüyorum .bazen karşılaşıyorum .bir gurup halinde gelip özellikle yayınlar satmaya çalışıyorlar fiatını ise tutturabildiğine .
haliyle soruyorum ,mülki amirden izin belgeniz var mı ,üye kaydınızı gösterebilir misiniz derken ,bir anda yok oluyorlar .
ayrıca engelli arkadaşlarımıza ,az da olsa derneklere ara da bir gelip ,çalışma yapmasını ,sorumluluk almasını ,bir şeyler üretmesini sosyal çevre edinmesini ve bundan da kazanç elde etmesini önerdiğimiz zaman pek de ,başarılı olamıyoruz .
eşim ; kendi başına ara da bir de ben yardım ediyorum iyi kazanç sağlayabiliyor .eşim ve ben her ağlayana emzik tutma alışkanlığından henüz kurtulamadık .eşim arkadaşlarına gel beraber yapalım diye dil döküyor ,yönlendirmeye çalışıyor;eşim on yapsa karşısından bir parça bile elde edemiyor ,ama kazanca hemen ortak çıkmaya çalışanlar oluyor o zaman da yaptığı kadar verince vaz geçiyorlar . yapayalnız kalıyoruz ..tek olunca bütün kazanç kendinin ve eğer dernek ortamın da bulunuyorsa o zaman ,derneğe de bir takım katkılarda bulunarak paylaşmış oluyor.
kısacası : derneği bir üretim ,gelişim ,sosyal çevre olarak algılamayan engelli arkadaşlarımızın bir kısmı kolay kazanmanın yoluna bakıyorlar .o kazanç da biraz da yetenek varsa oluyor caba gösterseler ,birlik olmaya katılsalar yaşamları daha güzel olacak.

dernek adına para toplayanları da ;önceden dernek geçmişimiz olmadığı için tam olarak bilmiyorum .kendi çalışmalarımızı da dernek adı altında da satmadığımız için ,ürünlerimiz boş ve uygun derneklerle ilgisi olmayan bir yerlerde satıyoruz .yalnızca derneklere takılan arkadaşlarımıza kişisel üretiminiz olsun ,biraz kazanç elde edin telkinin de bulunuyoruz .

Her hafta işyerine geliyorlar, bazen sosyal hizmetler adına bazande engelli derneği adına, hepside güzel bayanlar dergi, kalem satışı altında para topluyorlar.Bende devlet engellilere bakıyor deyip ,geçiştriyorum, fazla derine inip insanların kalbini kırmak istemiyorum, belkide gercekten bu işi yapıyorlar, ama ben güvenmiyorum.

Üst Alt