Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerin oy kullanma deneyimleri..?

habip50

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar bu referandum sürecinde oy kullanmak için gittiğiniz okulları ve karşılaştığınız binadan kaynaklı sorunları eksikleri okul isimleri ve binadaki sorunları yazarak toplayalım.

çok bir etkisinin olmayacağını düşündüğüm halde şikayet kanallarını kullanarak iletelim. sessiz kalmayalım. varsa görüntüleride paylaşalm.

nevşehir/merkez

30 ağustos ilkokulu

binada ne rampa ne de asansör vardı.

çok sıkıntı yaşadık çok.

Geçmiş olsun Habip kardeşim,:) ülkemizin engellilere bakış açısı her alanda değişmesi gerek ancak klasik seçim görüntülerinden öteye de gidilmedi sanki, ysk sadece görme engellilerin oy kullanabilmesi için şablon uygulamasına geçti o kadar, ama ortopedik engellilerin binalara rahatça giriş yapabilmesi için rampaların yapılmasını ve asansörlerin çalışır durumda bulundurulmasını gözardı etti maalesef.

Ben bu seçimde önceden davrandım şurda açtığım konuda da duyurduğum gibi ysk ilçe seçim kuruluna dilekçe verdim ve seçimden bir gün önce de düzenleme yapılmış mı gidip kontrol ettim, giriş tam düz olmasa da yinede girdim oyumu kullanabildim, ülkemizde biraz fazlaca mücadele etmemiz ve hakkımızı aramamız gerekiyor. :rolleyes:

Life kardeşim idare ettimde diğer oy kullanan arkadaşların hali çok zordu.

birde sadece nevşehir de var bu gibi durumlar sanki baksana kimseden ses yok!

Bundan 8 sene önce gittiğim ilkokulda oyumu kullandım hizmetlisi dahil hiç biri değişmemiş, çok güzel bir süreçti herkes bana yardımcı oldu merdivenlerden çıkarken asansör için çay kahve için falan çok güzeldi yani :)

Benim engelim işitme olduğu için çok şükür zorluk olmuyor. Rabbim ortopedik engelli arkadaşlarımıza kolaylıklar İhsan eylesin.

Üst Alt