Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellinin evde yaşamını sürdürmesi için gereken tüm ürünler..? [Soru]

kürşat99

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Ben, 24 yaşında yaklaşık 5 -6 yıldır engelli olan bir kişiyim.
Engelim friedreich ataksisi yani yürümede denge bozukluğu ve şuan için tıpta tedavisi yok.Ataksik yürüyüşle hissedilen ve şuan için sürekli ilerleyen bi hastalık benimkisi.Şuan etraftan kişiler ve eşyalardan felan destek alarak yürüyorum ama bu özelliğimide kaybedebilirim yüzdeye dökersek %80 engelliyim.
İlerde bir evde tek başıma yaşamak istesem ne tür araç ve gereçleri kullanabilirim?bu konuda sizden bilgiler alabilirmiyim?
Mesela tek yaşamak istesem bir evde,hayatımı en iyi bir şekilde daim ettirmek için,ilk önce olmazsa olmaz tekerlekli sandelye kullanmam gerek ilk başta

Bu durmu maddeye dökeyim ve sizlerden gelecek görüş ve maddeleri görmek istiyorum

1.Tekerlekli sandelye
2.Banyo koltuğu
3.Tuvalet ihtiyacı için klozet
4.Özel imalat olan engelli mobilyaları(bunun içeriğini fazla bilmiyorum lütfen siz açın veya tamamlayın.)
5.Traş makinası(sakal)(erkekler için)
ve daha neler olabilir?

ODAM VE BEN...

merhaba bengisu ben, ben de paraplejiyim ve tekerlekli sandalye kullanıyorum ben de odamdaki eşyalarımı engelime göre yaptırdım,örneğin yatağımın yüksekliğini tekerlekli sandalyemin yüksekliğiyle eşit yaptırdım bu sayede ellerimi kullanarak kendi kendime sandalyemden yatağıma geçebiliyorum,bu benim için büyük bir kolaylık ayrıca gardrobumu sürgü kapılı yaptırdım yani kızaklı,bu sayede elbiselerimi dolabımdan kendim alabiliyorum ve tekrar yerleştirebiliyorum,çalışma masamı da sandalyemle kullanabileceğim şekilde yaptırdım,ayrıca dolaplara ve raflara rahatça uzanabiliyorum,ayrıca yatağımın yanına duvara monte edilen düz tahtadan bir raf yaptırdım,onun üzerine de eşyalarımı koydum,rahatça uzanabiliyorum,artık odam çok kullanışlı hale geldi,size de tavsiye ederim,sevgilerimle....

merhaba ben sinan, özellikle kuzey ülkelerinde ikamet eden birçok firma bu konularda hemen her koşul için çözüm üretimiş. beni şahsen en çok etkileyen buluşlar, otomatik taharet sistemi (siz sadece klozete oturuyorsunuz, robot ılık basınçlı su ile yıkıyor, kurutuyor ve kokuyu filtre ediyor), yüksekliği ayarlanabilen elektrikli tezgah - masa - yatak ve sandalyeler, anahtar tutacağı, ve merdiven tırmanıcı gereçler. konu ile ilgili www.engellihayat.com bilgi portalından yararlanabilirsiniz. selamlar

Üst Alt