Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliyim. Amerikaya göç edip orda çalışabilir miyim?

Engeliniz, engel değilse gitmeye neden olmasın? yapacağınız işle ilgili bir fikriniz yoksa da özellikle Türk Restoranların olduğu yerlerde iş bulabilir ve dilinizi geliştire bilirsiniz. Lisans mezunu iseniz durum daha farklı olur. Ev konusuna gelince; ayrı evi tek başınıza tutamazsınız. bu sizi zorlaya bilir. evini kiraya verenler var özellikle Türk olanların yanında kalırsanız yabancılık çekmiş olmazsınız.ortak kullanım alanlarını birlikte kullanıp temizliğini, ihtiyaçları birilikte paylaşır sadece kendinize ait odanız olur. Bir süre alıştıktan sonra, kendi hayatınızı şekillendire bilirsiniz. Her ülkenin kendine özgü kuralları olduğu gibi Amerikanın da kendi kuralları vardır. Bu kurallara da yabancı olarak uyum sağladığında oturum izni bile alabilirsin. Önemli olan başlamak ve denemek. yeni insanlar tanımak, gezmek, görmek, kültür merakınız varsa Amerika tam size göredir. :)

Green card Nisan ve Mayıs döneminde başvuru yapılıyor. En az lise mezunu ve para şartı var. Kaçıp kurtulmak lazım. Ben başvuru yaptım ama çıkmadı. Tekrar başvuru yapacağım.

Çıktı mı?

Benim bulgaristan pasaportum var avrupaya vizesiz gidebiliyorum ama gitmem, Türkiyede şu an da bana sunulan şartlardan memnunum

iyi düşünülüp araştırılması gereken konu kendimden örnek vereyim. kendim teknik lise mezunuyum. elektrik- elektronik böl. elimde ustalık belgem usta öğretici belgem yaş 19 -20 civarı kafaya koydum çine japonyaya gidecem hani elektroniğin merkezi orası. neyse ben bir tane forum sayfası buldum sürekli oraları inceliyorum işte çine nasıl gidilir japonyaya gidilir o zaman genciz daha gözümüz kara . ben sanıyorum ki elimde diplomam var diye beni orda havada kapacaklar. neyse biraz daha araştırdım başka bir forumda gene benim gibi teknik eleman birisi dediki kardeşim senin bu ülkeden aldığın diploma yada belge neyse gittiğin ülkede her zaman geçerli olmayabilir. bir tane elektrik mühendisi bir arkadaş kanada ya gitmiş adam 2sene orda stajer benzier bir posizyonda çalışmış ama türkiyede olsa adam kalifiye eleman dedi. yani lafın kısası oraya gidince böyle 4 4 lük hayat sizi beklemeyecek bunu bilin...!!!

ozmuşlu size katılıyorum, benim elimde imkan var ama işte bu yüzden gitmiyorum
Tek başıma hele hiç gitmem ama böyle ülkemize gelen 5-10 milyon suriyeli gibi başka ülkeye türkler olarak gidilecekse giderim, tek başına hele hem engelli hem müslüman ülkeden geliyorsam psikolojik baskıdan hepten biterim orda

Reyhanman

evet haklısınız...
dil bilmek lazım eğer benim yaşım şöyle 20 -25 olsaydı ben dil kursuna giderdim yani yurt dışı olmasada büyük memlekete giderdi yoksa güzel mesleğimiz var yaşadığımız şehir kıt memleket...

ozmuşlu dil zaten çocuklukta öğrenilir mesela ben gitsem bile bu yaşta dil konusunda çok zorlanırım yaş ilerledikçe kafa almıyor
Suriyelilerde de görüyorum çocuk türkçeyi anadiliymiş biz gibi konuşuyor ama anne baba kıt, çocuklarını tercüman olarak kullanıyorlar

ozmuşlu

Yaş 20 25 olması önemli değil elinizde vasıflı geçerli aranan meslek varsa kurtarır artı yabancı dil bazı ülkelerde şarttır ama yabancı dili gittiğiniz ülkede daha sağlam kalıcı sekilde öğrenirsiniz başka yolu yok

Üst Alt