Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Epilepsi Hastaları Engelli Sınavına Hangi Alandan Giriyor?

rezeska

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamun Aleykum Abilerim kardeşlerim Epilepsi hastasıyım ve kalbimde delik var ben Kamu personeli olarak calışmak ıstıyorum bunun için hangi alandan girmem lazım ösym nin sitesini actıgımda işitme engelliler görme engelliler vs gördüm ama benim rahatsızlıgım hangi kategorıye gırıyor bılgısı olan varmı
Selametle...

ruhsal bozukluktan giriyorlar kardeş.
zihinselden almıyorlar
benimki şizofren beni ruhsala aldılar. raporumda zihinsel yazmasına rağmen ruhsal gruba aldılar.

Pekı sınav soruları yada bılgı edınebılecegım yerler hakkında bilgin varmı

mrb. 9yaşından beri sol kulağımda %40oranında işitme kaybı var bunun yüzünden askere de gidemedim bu sınava girme hakkım var mı???lütfen cevap

%40 ın uzerınde raporunuz varsa ısıtme engelli sınavına girebilirsin ömssye

engelli raporumda zihinsel engel yazıyor.şizoafektif bozukluğum var.Bu durumda hangi kategoride gireceğim.?

Birazcık araştırdım böyle birşey buldum

2012 deki sınavda şu gruplandırma yapılmıştı...

1) Genel Özürlü Grubu
a) Ortopedik, Ruhsal ve Duygusal,
Süreğen (kronik) Hastalıklara Sahip Özürlüler - 60 dakika

b) Yaygın Gelişimsel Bozukluğu Olanlar (Otistik, Asberger,
RETT Sendromu, Dezintegratif Bozukluk vb.),
Özgül Öğrenme Güçlüğü Olanlar (Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite,
disleksi vb. olanlar), Dil ve Konuşma Bozukluğu Olanlar 20 dakika 80 dakika

c) Okuyucu/işaretleyici yardımı alarak
soru kitapçığını hiç okuyamayan CP hastaları 40 dakika 100 dakika

2) Görme Özürlü Grubu
a) Okuyucu/işaretleyici yardımı alarak
soru kitapçığını hiç okuyamayanlar 40 dakika 100 dakika
b) Soruları kendisi okuyabilenler - 60 dakika

3) İşitme Özürlü Grubu 20 dakika 80 dakika

4) Zihinsel Özürlü Grubu
a) Okuyucu/işaretleyici yardımı alarak
soru kitapçığını hiç okuyamayanlar 40 dakika 100 dakika
b) Soruları kendisi okuyabilenler 20 dakika 80 dakika

Genel engelli grubundan girersiniz. tabi yeni bi düzenleme yapılmazsa...

Genel Özürlü ÖMSS (Acil)

Selamun Aleyküm abilerim kardeşlerim sizlere birşey soracagm ben epilepsi hastasıyım ve kalbimde delik var bundan dolay % 46 oranında engelli raporum var ben Ömss ( EKPSS) ye hazırlanıyorum bunun için nerelerden ders calısmam gerekıyor gecmıs senenın sorularını bulamadım ösym nin sitesinde görme ortopedi bölümleri falan var zihinsel var ben hangi bolumden gireceğim bu konuda bana akıl verin gerçekten cok çaresiz kaldım lise mezunuyum raporumda süregen sınıflandırılamayan yazıyo bilgili kişiler tarafından yardım beklemekteyim bana tavsiye edecekleri ve yol gösterecekleri yerler ve sınav soruları ile bilgi sahibi olmam için.
Selametle kalın cevaplanızı bekliyorum

Sen genel bölümden girersin arkadaşım bölgeler coğrafyası, inkilap tarihi, Türk medeniyetleri, türkçe, matematik, güncel konular...

Çıkmış soruları bulamıyorum ösymnin sitesinde falan yok başka sitelerede baktım bulamadım ne bi not ne bi yol gösterici yer bulabildim bildiginiz çalışacagım yerler varmı ?

Üst Alt