Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Erkek arkadaşımı engel psikolojisinden nasıl çıkartabilirim?

karpuz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar çok sevdiğim bir adam var onunla bir geleceğimiz olsun istiyorum mutlu olalım huzurlu bir yuvamız olsun . Küçükken çocuk felci geçirmiş bu sebepten bacağından bir rahatsızlığı var kısalık ve incelik kendisi bunu çok dert ediyor ikimizin arasında bile bir sorun olarak görüyor

halbuki ben onu her haliyle seviyorum bunu da hiçbir zaman ne sorun olarak ne de engel olarak görmedim bu durumu aşmasını istiyorum birlikte bir şekilde aşalım istiyorum ne yapmamı önerirsiniz nasıl hareket etmem gerekiyor bu konularda çok hassas üstüne de gitmek istemiyorum öyle çaresizce bekliyorum evet bununla yaşayacağız ama bu psikolojide olmasını istemiyorum kendini sevmesinin kendisi ile barışık olmasını istiyorum bana bu konuda nasıl tavsiyelerde bulunabilirsiniz ?

NOT : Arkadaşla beni istememesi gibi bir durum yok konu yanlış yerlere gitmesin evlilik hayalleri kuruyoruz zaten sadece onu bu psikolojiden çıkartmak istiyorum bu durum onun hayatında çok kötü bir yere sahip bunları aşıp onu rahatlatmak istiyorum

Son düzenleme:
Sevgini görmeyen adamı değiştir benim tavsiyem budur...

erkek arkadaşınız çok şanslı gerçekten biz karşı taraftakendide engelliyken kendimizi kabul ettiremıyoruz bazen iyi günde kötü günde her zaman yanında oldugunuzu hissettırın ona aslında güçlü oldugunu hissettırın umarım mutlu olursunuz

hayır görüyor ama bu kafasında çok büyük bir sorun olarak gördüğü için bana kıyamıyor bu sorunlarla uğraşmak zorunda kalmayayım diye ama ben bunu sorun olarak görmüyorum ve onunda görmemesini istiyorum

emre1611
teşekkür ederim inşAllah aşarız bu yaşadıklarımızı

onu karşınıza alın tek seferde onu üzmeden düşünduklerınızi anlatın bence onun kafasına taktıklarının bırlıkte cozmenız gereken bır sorun oldugunu bundan uzuldugunuzu belırtın

yoo bunları konuşuyorum ama aşamadık çok zorluklar yaşamış sayısız ameliyata girmiş evet çok zor ama savaşarak bir yere varamayacağız kabullenmemiz lazım anlatamıyorum ben bunu işte

kendınce sizi koruyo ama sizi üzuyo farkında degil bende aynısını yaşadım ne dedimse kabul ettıremedım ayrıldık hepsının bi imtıhan oldugunu buranın imtıhan yerı oldugunu ona söyleyın onun da başarıyla gectıgını amaönüne bakması gerektıgını soyleyın

Sizin ayni durumda olmasi durumunda onun ne yapacagini aorun kendisine ne diyecekse siz de onu yapın is cozume kavusur

vay beee,basliga bak:pengelli psikolojisiymis.o psikolojiden cikaracakmis:eek: adam seni sevmiyo yan ciziyo besbelli:eek:sen engelli olmayi o kadar hormu goruyosun.ne ozguven:ptessuf ederim. herkes kendinden memnundur.

Engel psikolojisi de varmış, bilmiyordum :)

İnsanlar değişmek istediğinde değişir.Siz o kişiyi değiştiremezsiniz.Gerçekten sevgi varsa engel,engel olmaz..

Adam evlnmemek için istemiyo belli bnce boşuna çabalama seni sevse mıy mıy ypmaz nazlanmaz

Sana değer veren biri çıkar karşına umarım

hayır bakın mesele bu değil sadece bu durumu aşmasını istiyorum rahatlamasını bunu kendine dert edinmemesini kendiyle barışmasını bunu nasıl sağlarım diyorum zaten

Önceden bnde kulakları saklardım :D zamanla değişir bekliceniz artık çok sıkıntısaysa pskoloğa gidiverin

bence çok fazla üzerine gitmeyin ona yokluğunuzu arat mayın ama çokta sıkmayın bende aynı şekilde sonradan kaza geçirdim ve herkesten uzaklaşıyordum ama zamanla düzeldi ve şuan her şey yolunda

teşekkür ederim :)

teşekkür ederim bekleyin diyorsunuz ama bu rahatsızlık 21 seneden beri var onda ve geçmemiş bu sebepten edişeneleniyorum ama dediğiniz gibi biraz beklicem

Ona karşı çok fazla ilgili ve duygusal davranmayın,bu onun kendine acındığı hissine kapılmasına sebep olabilir..21sene bu psikolojide ise belliki kronikleşmiş kolay atacağını düşünmüyorum..

Bunca senedir engelliymis. Bu zamana kadar cikmadiysa bırak kendi haline.

Sen sevmişsin ya, daha engeli falan kalmaması lazım...

Arkadaşlar size bir çok öneride bulunmuş ama olayı psikolojik açıdan değerlendirecek olursak; Kişiye siz bir öneride bulunduğunuzda sizi dinlemez ama başkasını dinler. Konuyu etraflıca açalım. Siz ona sen iyisin dediğinde bunu kabullenmeyebilir bu aşama da sevdiği dinlediği bir kişi tarafından yaklaşımda bulunulabilir. Eğer sevdiği kişide psikolojik açıdan onu ikna edemez ise profesyonel destek almak gerekir bir doktor aracılığı ile. Doktora gittiğinizde her doktor hastayı tek dinler sizi de tek dinler o arada gerekeni anlatırsınız. Umarım faydalı olur.

ozel durum dur ozelde yaşa kamuya sorma kamunun bin derdi var murtaza, sorsanda derdine derman şamata

Bu yaşına kadar çıkamadıysa bu saatten sonra sen hiç çıkaramazsın uğraşma derim. Yıllarına yazık.. tecrübeyle sabit !

şu posttaki yorumları okudumda en ağır yorumları bayanlar yapmış beğenen beğenmiş sizene

Son düzenleme:
erkek arkadaşın okadar temiz kalpli ki kendinden fazla sana değer veriyor seni seviyor benim yorumum kendimden bildiğim için söylüyorum erkek arkadaşın sonuna kadar onu taşıyacağından onu seveceğinden emin değil birgün bıkacağını usanacağını düşnüyor olabilir. Bu yüzden herşeye rağmen onu sevdiğni seveceğini ona fazlasıyla hissetirmen lazım sanırım siz engelli değilsiniz empati kuramayacağınızı düşünüyor olabilir. Dediğim gibi onu çok sevin onu bırakmayın herşeye rağmen sevin umarım mutlu olursunuz allah mutlu etsin...

arkadaşınız size layık olmadığını mı düşünüyor?

@şahin olgun

Kesinlikle 10 numara açıklama yapmışsınız ve dedkleriniz çok doğru. bende bir polio sekeli olarak arkadaşımızın erkek arkadaşının yaşadıklarına benzer duygular yaşadım,bunları engelli basketboluna giderek aştım tabi ben 40 yaşına geldim dediklerim 15-20 sene önceydi.

erkek arkadaşın kesinlikle ileride kendisinin senin tarafından terk edileceğini düşünüyor ve seni çok önemsiyor yani kendisini değil asıl seni takıyor kafasına . şöyleki: beraber tatile gitseniz denize girseniz bacağı ince ve görüntüüsünden dolayı çok utanacak,sıkılacak kısa pantolon kapri girse keza yine öyle ince bacak çıkacak ortaya yürüyüşü zaten bi aşağı bi yukarı :),sokakta oynayan çocukların yanından geçerken ,aaa abiye bak nasıl yürüyor laflarını duyacak bide bunları seninle yürürken duması dahada kötü zaten üzülüyor bide seninle bunları duyuyor olması ekstra üzüntü ,nerden biliyorum? e hepsini yaşadım oradan biliyorum ama şimdi evli ve 2 tane çocuğum var allah hepimizin mutluluk dolusu yuva kurmak nasip etsin

sakın erkek arkadaşını bırakma ,ne mutlu ona ki senin gibi düşünen bir sevgilisi var . unutma kendisi için değil seni kaybetmekten korktuğu için hep bu karamdar düşünceleri, onu oyalamalısın yani hep sakatlığıyla endişerin yerine başka şeylerden bahsetmelisin ona unutturmalısın bu durumu bak ben spor yaparak aştım dedim engelli sporuna yönlendirirsen çok faydası var orada herkez şeffaf birbirinin engeliyle dalga geçiyor böylelikle insanın kendisine öz güveni ve insan içine çıkabilecek cesaareti geliyor.

inşallah dediklerimi bir kenara yazarsın eğer bu işi başarırsan sen cennetliksin ,çünkü benim eşim bana göre cennetlik.

kal sağlıcakla.

belki erkek arkadaşınız sizi düşünüyordur engelli olduğu için geleceğiniz olmadığını düşünüyor şanslı biri bizimkilerde bizi bıraksın bırakmakla kalmasın ihanet etsinler erkek arkadaşınıza tavsiyem size sımsıkı sarılsın ve hiç bırakmasın

Mehmetyilmaz

kardeşim ben tam açıklayamadım aslında duygularımı ama sen benim yazamadıklarımı dile getirmişsin bravo sana asıl sen on numara yazmışssın :D

Arkadaşınızın özgüven kaybı var belli. Bu durumu kendisi aşmak zorunda. Hayat bir başkasını değiştirmekle uğraşmak kadar uzun değil. Bence siz gelecek planlarınızı gözden geçirip hislerinizin sevgimi yoksa alışkanlıkmı olduğunu düşünün. Evlenince sorunlar çığ gibi büyüyebilir kolay değil.

Maalesef bu bütün engelli erkeklerin başında olan birşey aklınca sizi korumaya çalışıyor sizi sevmesine rağmen o engelinin bu ilişkiyi yürütemeyeciğini düşünüyor bence zamana bırakın...Bu arada erkek arkadaşınız çok sanslı böyle kendini koşulsuz seven biri var umarım çok geçmeden o da görür bunu :) iyi akşamlar

Ayrıca aynı durum bir ara bende de oldu engelli olmayan bir kız Arkadaşım oldu birbirimizi seviyorduk kızın ailesi benim yuzume biz seni kızımıza layık görmüyoruz dedi ben de sevdiğim halde ayrıldım kızdan... Böyle senin ailenden gelecek olası bir tepkiden cekiniyor olabilir sonuçta kız aileleri evlenecek eş tanımı yaparken eli yüzü düzgün olsun diyor

Üst Alt